Jak stworzyć od podstaw fakturę biznesową w Excelu? – Darmowe szablony

W świecie biznesu firmy zawsze tworzyły narzędzia, które ułatwiają im prowadzenie biznesu biznes ten Bardzo ważne jest posiadanie dokumentacji wspierającej działalność finansową, dlatego sprzedawcy stworzyli faktury.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz działalność gospodarczą, ceny mogą znacznie pomóc w zapewnieniu lepszych usług. Ponadto Twoja firma będzie wyglądać bardziej profesjonalnie, ponieważ te dokumenty biznesowe mogą pomóc w określeniu, co sprzedajesz.

Najpopularniejszym programem do tworzenia tych faktur z komputera był od zawsze przekroczyć bo oferuje bardzo dobre narzędzia. Korzystanie z tego programu byłoby idealne, ale są ludzie, którzy nie wiedzą, jak to zrobić, jeśli jest twój, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Stworzyliśmy przewodnik, który pokaże Ci kroki, które musisz wykonać, aby móc tworzyć spersonalizowane faktury dla Twojej firmy. Ponadto zobaczysz, że nie jest to trudne, nie musisz być informatykiem, aby korzystać z Excela, ponieważ jego interfejs jest bardzo intuicyjny.

Jak tworzyć faktury biznesowe?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to mieć na komputerze Excel, jest to konieczne, ponieważ będzie służył do tworzenia faktur. Jeśli nadal go nie masz i chcesz tego aby zainstalować pakiet Microsoft Office Online w systemie Windows 10, wykonaj czynności opisane w tym łączu gdzie powiemy Ci, jak to zrobić, możesz to zrobić również z oficjalnej strony Microsoft.

Po pobraniu wyszukaj program w swoich aplikacjach lub użyj go Wyszukiwanie lupy i otwórz go, aby rozpocząć samouczek.

krok 1

Po otwarciu programu Excel możesz rozpocząć tworzenie faktury, korzystając z domyślnych szablonów dostarczonych przez program Excel. Ale żeby się pojawiły, musisz przejść do opcji „Połączenie” znajduje się na górze lub w ustawieniach.

Po wprowadzeniu informacji o koncie przejdź do „nowego” i wpisz „faktura” w polu wyszukiwania.

krok 2

Excel pokaże Ci wtedy różne szablony, których możesz użyć w zależności od potrzeb biznesowych. Po wybraniu tego, który najbardziej Ci się podoba, musisz go kliknąć, a następnie wybrać opcję „Tworzyć” i poczekaj, aż się załaduje.

krok 3

Na koniec musisz podać dane swojej firmy na fakturze, zwykle opcja znajduje się w ostatniej sekcji. Możesz również dodać logo, klikając prawym przyciskiem myszy „Zamiana logo” a w polu obrazu pomiń.

Następnie pojawi się okno z plikami na twoim komputerze, dzięki czemu możesz wyszukać swoje logo wśród swoich plików.

krok 4

Inną opcją do rozważenia jest to, że możesz zmienić typ waluty w sekcji liczb u góry. Tam możesz zmienić domyślną walutę, którą z pewnością będzie dolar dla lokalnej waluty lub dowolnej waluty wybranej z opcji.

I voila, masz wszystkie informacje potrzebne do tworzenia własnych faktur biznesowych w programie Excel, mamy nadzieję, że ten przewodnik Ci pomógł.

Wskazówka, kiedy idziesz do wystawiania faktur zawsze kopiuj oryginalny model i zacznij wystawiać fakturę w kopii. W ten sposób nadal będziesz mieć oryginalny dokument i nie będziesz musiał ponownie dodawać wszystkich danych biznesowych i oszczędzić czas.

Jeśli chcesz pobrać profesjonalne modele, zostawiamy to Tobie Oficjalna strona Microsoft więc możesz wybrać te, które najbardziej Ci się podobają. Ponadto istnieją szablony nie tylko dla Excela, ale także dla wszystkie bezpłatne dokumenty pakietu Office. Tak więc, jeśli nie wiesz nic o tym cichym programie, pokażemy Ci, jak z niego korzystać w prosty i łatwy sposób.

Jak pobrać i aktywować pakiet Microsoft Office?

Programy, które Microsoft zawsze były bardzo przydatne, ponieważ służą nie tylko do generowania faktur, jak w tym przypadku. Office ma wiele narzędzi, z których możesz korzystać, od tworzenia dokumentów w programie Word po prezentowanie slajdów PowerPoint ten

Posiadanie tych narzędzi na komputerze będzie bardzo pomocne w wykonywaniu wszelkich zadań, które mogą być potrzebne w przyszłości. Ale jeśli nie masz tych programów PC lub masz je, ale nie wiesz, jak je aktywować, zostawiamy Ci artykuł, który Ci pomoże łatwo aktywować pakiet Microsoft Office.

Odkrywaj i odkrywaj to wspaniałe narzędzie jak korzystać z funkcji BASE bazy danych w Excelu i co ona robi.

Dodaj komentarz