Jak sprawdzić wersję Safari na moim iPhonie lub Macu?

Chcesz wiedzieć, czy Twoja przeglądarka jest aktualna? Pokażemy Ci krok po kroku, jak wyświetlić wersję Safari na iPhonie lub Macu. Ta przeglądarka o zamkniętym kodzie źródłowym, uruchomiona przez amerykańską firmę Apple w 2003 roku, jest dostępne do użytku na iOS, iPad OS i Mac OS.

Safari, wraz z przeglądarkami takimi jak Chrome, Mozilla i Opera, jest jednym z oprogramowanie nawigacyjne mniej już dziś nie jest używany. Twój system nawigacyjny, podobnie jak reszta, zawiera rozszerzenia, które ułatwiają nam korzystanie z niego. A jeśli jesteś do tego przyzwyczajony, pokażemy Ci jak zainstaluj rozszerzenia Safari w systemie Windows

Jego popularność wynika po części z szybkości ładowania HTML i CSS, czyli szybkości wyświetlania stron internetowych. Ponadto oferuje przyjazny i łatwy w obsłudze interfejs. Możesz także ustawić tryb czytania na swoim urządzeniu a tym samym ciesz się wygodniejszym doświadczeniem. o

Kolejną zaletą jest to, że synchronizuje informacje z różnymi komputerami Apple, na przykład możesz odwiedzić witrynę internetową na swoim iPhonie i kontynuować z komputera Mac za pomocą ten sam identyfikator Apple.

Z drugiej strony wykazano, że zmniejsza zużycie energii przez tę przeglądarkę w porównaniu do innych, więc ładowanie zajmie więcej czasu.

Możesz także skonfigurować przeglądarkę tak, aby miała domyślną wyszukiwarkę, która pojawiała się za każdym razem, gdy ją otworzysz, i dodać dodatki, aby zwiększyć wygodę przeglądania. Ponadto możesz usuń wszystkie pliki cookie i historię Safari na iPadzie aby chronić Twoją prywatność.

Z każdą aktualizacją tej wspaniałej przeglądarki będziesz mieć ulepszenia i nowe funkcje, które zoptymalizują Twoje wrażenia. Jeśli chcesz wiedzieć jaką wersję masz na swoim komputerze kroki, które należy wykonać, są podane poniżej.

Sprawdź wersję w Safari na Macu

Aby rozpocząć, otwórz przeglądarkę na komputerze Mac jak zwykle i znajdź kartę Safari na górnym pasku menu.

Dotknij tej opcji, aby wyświetlić podmenu z kilka alternatyw , wybierz sekcję O Safari, gdzie możesz zobaczyć więcej informacji.

Następnie nowe okno otworzy się w środku które zobaczysz informacje techniczne w swojej przeglądarce, w tym te, które odpowiadają aktualnemu numerowi wersji. Dodatkowo możesz zablokować dowolną witrynę na komputerze Mac podczas korzystania z Safari. i chroń swoje dzieci przed niektórymi witrynami, jeśli używają one Twojego Maca.

Dzięki tym informacjom możesz wiedzieć, czy wymagana jest aktualizacja przeglądarki, czy też ta, którą posiadasz, jest zgodna z niektórymi dostępne składniki lub dodatki.

Sprawdź wersję przeglądarki Safari na iPhonie

Twoja własna wersja Safari będzie zależeć od wersji iOS zainstalowanej na Twoim urządzeniu mobilnym. Możesz użyć dwóch metod wyświetlania tych informacji.

Z Twojego iPhone’a

Znajdź przycisk Ustawienia na ekranie i przejdź do? następnie przewiń w dół do sekcji Ogólne i kliknij ją. Poszukaj opcji Informacje lub informacje i kliknij go, aby zobaczyć szczegóły swojego urządzenia, w sekcji Wersja oprogramowania zobaczysz odpowiedni numer.

Korzystanie z iTunes na komputerze PC

Musisz najpierw zainstalować Aplikacja iTunes na swoim komputerze, jeśli go nie masz, możesz pobrać go bezpośrednio ze strony Apple.

Otwórz aplikację i podłącz iPhone’a do komputera za pomocą kabla. Jeśli robisz to po raz pierwszy, będziesz musiał poczekać kilka minut na synchronizację wszystkich informacji, w przeciwnym razie możesz przejść do następnego kroku.

Stuknij ikonę iPhone’a lewa strona Z okno Aplikacja iTunes. Znajdź kartę Podsumowanie i kliknij ją, aby wyświetlić informacje o wersji oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu mobilnym.

Nowe funkcje w najnowszej wersji Safari

Przeglądanie prywatne to jedna z najpopularniejszych funkcji. najbardziej atrakcyjna z tej przeglądarki ? Możesz włączyć opcję zapobiegania śledzeniu, co znacznie zmniejszy liczbę reklam powiązanych z Twoimi ostatnimi wyszukiwaniami.

Dzięki temu również rośnie ochrona przed tłumy które wykorzystują złośliwy kod, ograniczając go do jednej zakładki, wykonując je osobno dla każdej strony.

Możesz teraz korzystać z synchronizacji PC-to-PC lub automatycznie zapisywać hasła. I wreszcie jego ładowność dla mniej strony HTML i CSS umożliwia szybsze przeglądanie, a także optymalne oglądanie filmów HTML5, które są obecnie używane przez wiele popularnych platform streamingowych.

Dodaj komentarz