Jak sprawdzić typ zabezpieczeń sieci Wi-Fi w systemie Windows 10?

Sieci WiFi używane w pracy iw domu są chronione hasłem. Dla użytkownika końcowego to hasło wygląda jak bezpieczeństwo. Otwarte lub publiczne sieci Wi-Fi nie mają hasła i dlatego nie są bezpieczne, ale bezpieczeństwo sieci Wi-Fi to coś więcej niż tylko hasło. Hasło służy do przyznania dostępu do sieci. W tle stosowane są różne rodzaje zabezpieczeń, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci. Oto jak sprawdzić typ zabezpieczeń sieci Wi-Fi, z którą masz połączenie w systemie Windows 10.

Możesz uzyskać informacje na temat różnych rodzaje zabezpieczeń sieci Wi-Fi tutaj .

Rodzaj zabezpieczenia sieci Wi-Fi

Istnieją trzy sposoby sprawdzenia typu zabezpieczeń sieci Wi-Fi w systemie Windows 10. Możesz przejść do wiersza polecenia, ustawień lub panelu sterowania. We wszystkich przypadkach musisz być podłączony do sieci, której rodzaj zabezpieczeń chcesz kontrolować. W przypadku sieci znajdujących się w zasięgu, z którymi nigdy się nie łączyłeś, możesz nie znać ich typu zabezpieczeń.

Typ zabezpieczenia sieci WiFi: aplikacja konfiguracyjna

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy Ustawienia sieciowe i internetowe. Wybierz kartę WiFi i kliknij sieć, do której jesteś podłączony (będzie tylko jedna).

>> Przewiń do dołu następnego ekranu i poszukaj „Typu zabezpieczeń”.

>> Typ zabezpieczenia Wi-Fi: Wiersz poleceń

Otwórz wiersz polecenia z normalnymi uprawnieniami użytkownika i uruchom następujące polecenie.

netsh wlan pokaż interfejsy

>> Polecenie zwróci informacje o bieżącej sieci Wi-Fi, do której podłączony jest Twój system. Poszukaj paska Uwierzytelnianie, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj zabezpieczeń jest używany.

Typ zabezpieczenia sieci WiFi – panel sterowania

Otwórz Panel sterowania i przejdź do Sieć i Internet. Wybierz Centrum sieci i udostępniania. Kliknij nazwę sieci, z którą jesteś połączony.

>> W oknie, które zostanie otwarte, kliknij przycisk Właściwości sieci bezprzewodowej. Otworzy się nowe okno. Przejdź do zakładki Security, a na liście rozwijanej Security Type dowiesz się, z czego korzysta sieć.

>> Jeśli okaże się, że rodzaj zabezpieczeń, z których korzystasz, nie jest najbezpieczniejszy, możesz nie być w stanie nic z tym zrobić. Jeśli jest to sieć w pracy/biurze, powinieneś porozmawiać z administratorem systemu, aby poprawić bezpieczeństwo sieci. Jeśli jest to Twoja osobista sieć domowa i wiesz, jak zmienić ustawienia routera, możesz samodzielnie zmienić rodzaj zabezpieczeń, z których korzystałeś. Jeśli Twój dostawca usług internetowych dostarczył router i nie możesz zmienić ustawień, rozważ zakup własnego routera lub poproś dostawcę usług internetowych o zmianę typu zabezpieczeń.

Dodaj komentarz