Jak sprawdzić, którą wersję Ubuntu zainstalowałeś?

Dzisiaj wyjaśnimy jak sprawdzić, którą wersję Ubuntu zainstalowałeś? ten Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, którą wersję systemu operacyjnego zainstalowałeś, aby wiedzieć kiedy aktualizować ten

Musi z kolei wiele razy wykonać zadanie lub zmienić a potrzebujemy konkretnej wersji Skąd mamy wiedzieć, która wersja? Ubuntu zainstalowaliśmy ; Na szczęście nie jest to wcale skomplikowane i w kilku krokach będziesz mógł dowiedzieć się, który z nich zainstalowałeś.

Kolejna rzecz do zapamiętania Liczby parzyste to LTS, takie jak Ubuntu 18 lub 16, ale Ubuntu 15 lub 17 nie ten Co to jest LTS? Są to stałe wersje systemu operacyjnego. Kiedy polecamy wersję, zawsze polecamy ją z wersją LTS, aby uniknąć błędów i cieszyć się stabilnym systemem operacyjnym pod każdym względem.

Dlatego ważne jest, aby również sprawdzić, czy Twoja wersja jest LTS, czy nie. Ponieważ w ten sposób otrzymasz więcej aktualizacji i stabilnych wersji do jego prawidłowego działania ten Linux wydaje aktualizacje co roku.

Jednakże Wersje LTS są wypuszczane co dwa lata i działamy przez pięć lat. Dlatego zaleca się, abyś robił to z wersją LTS za każdym razem, gdy instalujesz Ubuntu.

Seminarium jest dość proste i nie potrwa dłużej niż kilka minut. Śledź krok po kroku wszystko jest bardzo proste i każdy, bez względu na to, jak mała wiedza, poradzi sobie z tym bez problemu.

Nie musimy wiele dodawać, zaczniemy od tego prostego samouczka do nauki czy znasz wersję Ubuntu, która? Zainstalowałem go na swoim komputerze.

Którą wersję Ubuntu zainstalowałem?

Znalezienie wersji Ubuntu, którą zainstalowaliśmy na naszym komputerze, jest bardzo prostym zadaniem i zajmie kilka sekund.

Pierwsza rzecz musisz to zrobić otwórz terminal, naciskając T Ctrl + Alt + obawy ten Inną opcją jest odejście Konsultacje , następnie akcesorium i do końca terminal ten

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać jedno z tych poleceń:

  • $ kot / etc / problem
  • $ cat / etc / lsb-release
  • $ kot / proc / edycja
  • $ lsb_release -a

Wszystkie te polecenia wyświetlają zainstalowaną wersję. Jeśli jedno z nich nie działa, zalecamy wypróbowanie innego.

Skąd mam wiedzieć, którą wersję zainstalowałem na Ubuntu?

Możesz również potrzebować wiedzieć, którą wersję zainstalowałeś na swoim komputerze. Gdyby jeden 32 lub 64-bitowy plik ten W tym celu musimy zrobić coś podobnego.

Otwieramy terminal naciskając Ctrl + Alt + T klawisze obawy ten Możemy również uzyskać do niego dostęp z Aplikacje> Akcesoria> Terminal.

Musisz teraz wykonać to polecenie: $ getconf LONG_BIT ten Otrzymasz jedną z tych dwóch liczb: 32 lub 64. Jest to oczywiście odpowiednio 32 lub 64 bitowe odwołanie.

Możesz także użyć polecenia: $ uname -m ten Jeśli wynik to „i686”, to masz wersję 32-bitową. Z drugiej strony, jeśli wyświetla „x86_64”, oznacza to, że zainstalowana jest wersja 64-bitowa.

Jak widać nauka wcale nie jest skomplikowana znasz zainstalowaną wersję Ubuntu ten Za pomocą kilku prostych poleceń dowiesz się nie tylko, która wersja jest aktualnie zainstalowana, ale także czy jest 32 czy 64-bitowa.

Pamiętaj, że w Miracomosehace mamy dużą różnorodność Samouczki i porady dotyczące Linuksa i Ubuntu co może ci bardzo pomóc. Jeśli masz wątpliwości, w jaki sposób możesz sprawdzić, którą wersję Ubuntu zainstalowałeś, nie wahaj się pozostawić jej trochę dłużej w polu komentarzy.

Dodaj komentarz