Jak skonfigurować przyciski radiowe ActiveX i dostosować tekst w połączonych komórkach?

ActiveX to narzędzie do określić części oprogramowania wielokrotnego użytku niezależnie w języku programowania i Excelu. Pozwala manipulować danymi w celu wykonywania akcji, jest używany głównie na stronach internetowych, a każda aplikacja służy do innych elementów. Dzisiaj dowiesz się, jak skonfigurować przyciski radiowe ActiveX i dostosować tekst w połączonych komórkach.

Przyciski ActiveX służą do łączenia treści, podobnie jak paski narzędzi podczas przeglądania Internetu, służą również do tworzenia programów i platform takich jak Excel.

Wszystkie te przyciski są niezależne, chociaż znajdują się na tym samym arkuszu, należy również pamiętać, że Przyciski ActiveX umożliwiają zmianę kolorów i czcionek w razie potrzeby.

Tekst w połączonych komórkach można edytować, aby dodać dane do arkusza wykresu, gdy zmieni tekst w elementach wykresu, nie będzie już połączony z komórkami.

Dostosuj przyciski ActiveX, aby później dostosować tekst połączonej komórki

Szopa importuj i konfiguruj kontrolki ActiveX w arkuszu kalkulacyjnym w Excelu jest wymagane, aby uzyskać dostęp do karty Deweloper na wstążce. Zauważ, że użycie przycisku radiowego ActiveX nie pozwala na wybranie wielu opcji, nawet jeśli należą one do tej samej grupy, możesz wybrać tylko jedną opcję, aby wprowadzić pole.

  • Aby skonfigurować przejdź do zakładki Programista, następnie kliknij włożyłem i ustaw się w grupie Kontrolki ActiveX gdzie znajduje się kontrola numeru.
  • Z Przycisk wyboru ActiveX aktywny, zaznaczanie myszą jest włączone w trybie edycji, więc narysuj kontrolkę, jak chcesz na arkuszu programu Excel. Po włączeniu tej opcji możesz konfigurować i modyfikować właściwości zgodnie z własnymi potrzebami.
  • nigdy Właściwość LinkedCell został skonfigurowany, powie nam, czy wynik jest prawdziwy czy fałszywy.
  • La Własność podpisu odpowiadający tekstowi zegara na kontrolerze można również skonfigurować według własnych upodobań.
  • Możesz także dodać dwa dodatkowe przyciski radiowe, aby uzyskać więcej opcji. Aby to zrobić, skopiuj i wklej przycisk, który już masz i po prostu zmień właściwość Caption.

Ponieważ znasz przyciski ActiveX, możesz bardzo łatwo uzyskać dostęp do zmian czcionek i kolorów, umożliwiając tym opcjom tworzenie grup przycisków sterujących formularzy, które są automatycznie dodawane do sąsiednich grup.

Dostosuj przyciski ActiveX, aby dostosować tekst w połączonych komórkach

Zaletą dodania pola tekstowego do komórki jest to, że gdy zmienia się zawartość komórki, tekst również zmienia się automatycznie. Jest prosty i bardzo praktyczny:

  • Najpierw otwórz arkusz, którego chcesz użyć, a następnie z Ruban bluza , użyj narzędzia, aby utworzyć pole tekstowe gdzieś w arkuszu. Funkcja pola tekstowego jest opcjonalna Wkładka.
  • Upewnij się, że pole tekstowe jest zaznaczone, klikając obramowanie. Następnie wybierz bezpośrednio z paska formuły, a następnie kliknij symbol równości (=).
  • Stuknij komórkę, do której zawartości chcesz utworzyć link w polu tekstowym. W ten sposób wybierzesz dwa elementy, obszar tekst i komórka ten
  • Naciśnij klawisz Enter, a wynik pojawi się bezpośrednio w polu. Odzwierciedla to, co jest napisane w wybranej komórce. Gdy zawartość komórki się zmieni, zauważysz to w polu tekstowym, ponieważ są one doskonale powiązane.

Również z powyższym możesz skonfigurować kontrolkę tekstową i przycisk polecenia ActiveX w programie Excel , wybór uważany przez wielu za konieczny.

Podczas gdy praca z funkcjami ActiveX może być trudna, dzięki praktyce i zaangażowaniu możesz dowiedzieć się więcej o tym przydatnym narzędziu i częściej z niego korzystać. Opcje takie jak p użyj przycisku przełączania ActiveX dla kolumn lub wierszy może bardzo pomóc.

Dodaj komentarz