Jak skonfigurować partycje w AOMEI Partition Assistant krok po kroku

System Windows ma skuteczne narzędzie do zarządzania dyskami, ale ma ograniczenia, które uniemożliwiają nam wykonywanie niektórych zadań związanych z partycjami. Dlatego wygodnie jest korzystać z dodatkowego oprogramowania. Zalecamy przeczytanie tego artykułu, aby się dowiedzieć konfiguracja partycji w AOMEI Partition Assistant krok po kroku

Co to jest Asystent partycji AOMEI?

AOMEI Partition Assistant jest jednym z nich najlepsze aplikacje do partycjonowania dysków twardych w systemach Windows i Mac Ε Ponadto oprogramowanie umożliwia: optymalizacja systemu i zwiększa jego skuteczność dzięki zastosowaniu asystenta z przewodnikiem.

ομέη Partition Assistant to przydatne narzędzie do odzyskiwania partycji statycznych, tworzenia dysków rozruchowych, przenoszenia systemu operacyjnego z jednego dysku na drugi i zarządzania dyskami twardymi.

Funkcje Asystenta partycji AOMEI

Asystent partycji AOMEI jest wyposażony w zestaw funkcji, które ułatwiają przenoszenie i zmianę rozmiaru partycji, a także łączenie i rozdzielanie ich. Le rejestrator umożliwia również tworzenie nowych partycji, modyfikować lub zmieniać etykiety partycji lub przekonwertuj partycje logiczne na partycje podstawowe i odwrotnie.

Ważne jest, aby pamiętać, że AOMEI Partition Assistant jest kompatybilny z systemem operacyjnym Windows i może być używany na dyskach twardych MBR, GPT i USB. Oprogramowanie obsługuje naładuj je fitsiere EXT4 dla Linuksa obejmujących procesy takie jak tworzenie, przenoszenie, kopiowanie lub formatowanie partycji.

Jak krok po kroku skonfigurować partycje w AOMEI Partition Assistant?

W pewnym momencie powinieneś utwórz lub utwórz partycję rozruchową za pomocą Diskpart w systemie Windows Ε Później może być konieczne sformatowanie partycji w AOMEI Partition Assistant. Z tego powodu konieczne jest, aby pobrać to narzędzie i uzyskać dostęp do jego funkcji z komputera. Oto każdy z kroków, które musisz wykonać, aby wykonać zadanie sformatować partycję dysku twardego Ε

Pobierz i zainstaluj Asystenta partycji AOMEI

Pierwszym przypadkiem jest pobranie i instalacja Asystenta partycji AOMEI. Aby to zrobić, przejdź do Oficjalna strona Diskpart dostarczane przez to oprogramowanie.

odnaleźć Darmowa wersja program i pobierz jego pakiet instalacyjny. Istnieją dwie inne wersje Asystenta partycji AOMEI: „Pro” i „Server”. Są płatne i pełnią więcej funkcji.

Po pobraniu programu kliknij dwukrotnie plik instalacja i poczekaj kilka sekund, aż zainstaluje się na twoim komputerze.

Użyj Asystenta partycji AOMEI

Uzyskaj dostęp do Asystenta partycji AOMEI z menu Start, klikając „Wszystkie aplikacje” Ε Możesz także wyszukiwać oprogramowanie za pomocą wyszukiwarki systemowej lub lokalizując ikonę programu na pulpicie.

Po otwarciu Asystenta partycji AOMEI zobaczysz informacje o Dyski twarde są dostępne i ich wyniki. Aplikacja prezentuje partytury w formie grafiki i tekstu.

Formatowanie mieszkań

Po lewej stronie tabeli zobaczysz zestaw opcji, takich jak m.in. kopiować, przenosić lub rozszerzać partycje , odzyskiwanie partycji lub formatowanie partycji. Kliknij drugą opcję lub kliknij prawym przyciskiem myszy partycję, którą chcesz sformatować, i wybierz „Format partycji”.

Sprawdź partycję, którą zamierzasz sformatować i czy odpowiada ona poprawnemu formatowi. naciśnij przycisk „Zastosować” w lewym górnym rogu zatwierdź zmiany i poczekaj kilka sekund na zakończenie procesu. Formatując mieszkania, możesz zacząć z nimi pracować.

Narzędzia Asystenta partycji AOMEI

Oprócz formatowania partycji, AOMEI Partition Assistant ma inne narzędzia, które są szeroko używane przez użytkowników. Zawierają „Wyrównanie mieszkania” , „Wymaż dysk / partycję”, „Sprawdzenie złego sektora” i „Odzyskiwanie partycji”.

Użycie jest zalecane kontrola mieszkania przed zastosowaniem do niego innych funkcji. Asystent partycji AOMEI pozwoli Ci skonfigurować określoną partycję jako „aktywną” i zmienić jej identyfikator typu zgodnie z wymaganiami.

Dodaj komentarz