Jak skonfigurować i skonfigurować bezprzewodową sieć LAN krok po kroku na komputerze Mac?

Kiedy mówimy o sieciach, myślimy o nawiązanych połączeniach splot różne twarze lub przedmioty ten W IT sieć odnosi się do wszystkich połączonych systemów, które umożliwiają mobilizację danych i informacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sieciach i konfigurowaniu bezprzewodowych sieci LAN na moim Macu, czytaj dalej.

Służą do przesyłania informacji między urządzeniami, aby mieć wspólne dane w tej samej przestrzeni. tam różne typy sieci w zależności od ich użyteczności i zakresu ten Dowiedz się więcej na ten temat przed skonfigurowaniem bezprzewodowej sieci LAN na komputerze Mac.

Jeśli chcesz rozszerzyć zasięg swojej sieci bezprzewodowej, możesz użyć urządzeń takich jak Wzmacniacze TPLINK pozwalają na wzmocnienie promień połączenia.

Rodzaje sieci

Jeśli chcesz tworzenie i konfiguracja sieci bezprzewodowej w swoim domu będziesz potrzebował konkretnego sprzętu i spełnisz określone warunki, z których jednym jest Połączenie szerokopasmowe, modem i karta sieci bezprzewodowej wyróżniają się.

Można nawiązać połączenie sieciowe okablowanie (światłowodowe) lub bezprzewodowe w zależności od typu zainstalowanej sieci. Ogólnie rzecz biorąc, fizycznie połączone sieci są kręgosłupem innych sieci, takich jak słynna VPN (Wirtualnej sieci prywatnej). Oprogramowanie instalowane przez tunel służy do bezprzewodowej transmisji danych.

Ja pracuję z światłowody, ważne jest, aby wiedzieć rozwijać ich rodzaje i funkcje.

Każdy rodzaj sieci jest używany zgodnie z jego konkretną konstrukcją, która jest skierowana do określonego obszaru. Może opierać się na technikach, preferencjach, cechach i korzyściach. Następnie ich klasyfikacja.

Sieć osobista (PAN)

Oznacza to sieci osobiste i ma niską przepustowość. Wpłać aktywację komunikacja między urządzeniami takimi jak telefony i laptopy ten Ponadto mogą łączyć się z sieciami o większym zasięgu, ale ich szybkość przesyłania danych jest niska. Służą one głównie do podłączania urządzeń rozrywkowych, takich jak konsole do gier czy słuchawki bezprzewodowe.

Sieć metropolitalna (MAN)

Jest to sieć szerokopasmowa używana na obszarach miejskich do łączenia kilku palców sieci lokalne zlokalizowane w tym samym promieniu geograficznym ten Są to sieci szkieletowe zarządzane przez konkretne firmy, które wynajmują te łącza. Współpracują z routerami, które zapewniają najlepszą wydajność i najlepszą prędkość przesyłania danych z jednego punktu do drugiego.

Sieć lokalna (LAN)

Gdy sieć składa się z wielu komputerów, należy do sieci lokalnej. Mówimy o tym, jeśli chodzi o sektor mieszkaniowy lub biznesowy. Innymi słowy, dzieje się tak, gdy wiele urządzeń zbiega się w jednej przestrzeni. Mogą to być również szkoły lub serwisy informacji technicznych.

Jego zakres zależy od urządzenia użytego do transmisji sygnału oraz wzmacniacza lub konwertera ten Jeśli masz wiele komputerów w domu lub firmie, dowiedz się, jak skonfigurować bezprzewodową sieć LAN na komputerze Mac.

Kroki konfiguracji sieci bezprzewodowej na komputerze Mac

Teraz wiesz, czym są sieci LAN i że możesz ich używać do udostępniania plików między wszystkimi komputerami w witrynie. Dowiedz się, jak skonfigurować bezprzewodową sieć LAN na komputerze Mac w celu bezpiecznego i łatwego udostępniania danych.

Wymagania dotyczące tworzenia i konfigurowania sieci

Wszystkie komputery musi być podłączony do internetu przewodowy lub bezprzewodowy ( Wi-Fi ). Ponadto muszą należeć do tej samej grupy roboczej. Wreszcie najlepiej mieć statyczny adres IP.

  • Wybierz ” Jego „W związku z tym „Połączenie z serwerem”, poczekaj, aż pojawi się wyskakujące okienko i umieść tam to polecenie „Smb: // IP_DEL_ORDENADOR”. Umożliwi to inne połączenia.
  • Kliknij tutaj „Połączyć”, następnie w kolejnym oknie wprowadź nazwę użytkownika i hasło drugiego komputera, do którego chcesz się zalogować.
  • Po nawiązaniu tego połączenia pojawi się ono w przeglądarce, na komputerze, z którym jest połączone, oraz w udostępnionych folderach lub plikach.

Dzięki tym krokom możesz wymieniać dane między komputerami w sieciach kosmicznych i z innymi użytkownikami. Sieci bezprzewodowe działają nie tylko z komputerami, Możesz także podłączyć drukarki i został skonfigurowany z siecią bezprzewodową.

Dodaj komentarz