Jak skonfigurować Bluemail w systemie Linux

Bluemail to darmowa uniwersalna aplikacja do przesyłania wiadomości dla systemów Windows, Linux i Android. Umożliwia użytkownikom zarządzanie wieloma kontami e-mail w tej samej aplikacji od wielu dostawców poczty e-mail. To świetna aplikacja do przesyłania wiadomości, a w tym przewodniku pokażemy, jak rozpocząć pracę z Linuksem.

Zainstaluj Bluemail w systemie Linux

Bluemail to aplikacja, która nie jest preinstalowana w żadnym nowoczesnym systemie operacyjnym Linux. Zanim więc pokażemy, jak skonfigurować konta e-mail w aplikacji, musimy pokazać, jak zainstalować ją w systemie Linux.

Bluemail można zainstalować w systemie Linux na trzy różne sposoby: za pośrednictwem Arch Linux AUR, sklepu z aplikacjami Snap lub za pośrednictwem Wine. Aby uruchomić aplikację w systemie, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami w wierszu poleceń.

Arch Linux AUR

Bluemail jest dostępny do instalacji przez Arch Linux AUR . Dlatego, jeśli używasz Arch, łatwo będzie Ci go uruchomić. Pierwszym krokiem w instalacji AUR dla Bluemail jest zainstalowanie pakietów „Base-devel” i „Git”. Za pomocą komandos Pacman zainstaluj je.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu „Git” i „Base-devel” użyj komandos git klon pobrać najnowszą wersję asystent Trizen AUR .

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Przejdź do folderu „trizen” i zainstaluj go za pomocą makepkg .

cd trizen
makepkg -sri

Po skonfigurowaniu sterownika Trizen AUR na komputerze z systemem Linux możesz go użyć do łatwej instalacji Bluemail w systemie Arch.

trizen -S bluemail

Przyciągnij aplikację

Twórcy aplikacji Bluemail przenieśli swoje oprogramowanie do sklepu z aplikacjami Snap i uważają, że jest to najlepszy sposób na uruchomienie aplikacji w systemie Linux. Obecnie Snap Store jest jedynym miejscem, w którym można go oficjalnie zainstalować. Nie jest oficjalnie obsługiwany w innych miejscach.

Ponieważ Bluemail jest dostępny jako dodatek, instalacja jest bardzo prosta. Musisz jednak włączyć środowisko wykonawcze Snapd przed próbą zainstalowania czegokolwiek. Aby Snapd działał, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj .

Gdy środowisko wykonawcze Snapd działa w systemie Linux, możesz łatwo zainstalować aplikację Bluemail ze sklepu Snap Store za pomocą Seria natychmiastowa instalacja Następny .

sudo snap install bluemail

Wersja Windows przez Wine

Wersja Bluemail Snap jest świetna i dobrze, że aplikacja ma natywną wersję systemu Linux. Jednak niektórzy użytkownicy Linuksa mogą nie być w stanie uruchomić pakietów Snap, ponieważ ich dystrybucja nie obsługuje Snapd. W takim przypadku jedynym sposobem korzystania z Bluemail jest Wine.

Aby uruchomić Bluemail na Wine, zacznij od tego kreatora tutaj zainstaluj i skonfiguruj środowisko uruchomieniowe Wine na komputerze z systemem Linux . Następnie, po zakończeniu instalacji Wine, użyj okna terminala, aby pobrać najnowszą wersję systemu Windows z Bluemail.

wget https://download.bluemail.me/BlueMail-Desktop-Installer.exe

Po pobraniu instalatora Windows uruchom go w Wine za pomocą komandos wino na terminalu.

przyszedł BlueMail-Desktop-Installer.exe

Użyj instalatora Windows Bluemail, aby skonfigurować aplikację. Po zakończeniu instalacji będziesz mógł uzyskać dostęp do Bluemail przez Wine w menu aplikacji.

Konfiguracja Bluemaila

Konfiguracja Bluemail w systemie Linux jest odświeżająco prosta dzięki interfejsowi użytkownika aplikacji. Aby rozpocząć, uruchom aplikację na komputerze stacjonarnym z systemem Linux. Możesz go uruchomić, wyszukując „Bluemail” w menu aplikacji. Lub naciskając Alt + F2 otwierając szybki start i wpisując następujące polecenie.

bluemail

Po otwarciu aplikacji Bluemail na komputerze z systemem Linux możesz rozpocząć konfigurację. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Po otwarciu Bluemail na ekranie pojawi się komunikat. Ta wiadomość wita Cię w aplikacji i prosi o „dodanie konta”. Kliknij niebieski przycisk, aby to zrobić.

> Krok> W sekcji „Dodaj swoje konto” do Bluemail zobaczysz pole z napisem „Adres e-mail”, po którym następuje wiele różnych typów „@”.

> Zaloguj się> Następnie kliknij przycisk „Prześlij”.

Krok 3: Po „przesłaniu” adresu e-mail zobaczysz ekran logowania odpowiadający Twojemu kontu e-mail. Wprowadź swoje dane logowania i kliknij przycisk logowania, aby kontynuować.

> Krok> Po zalogowaniu się na swoje konto Bluemail zobaczysz okno „Prawie gotowe”. W tym oknie zobaczysz nazwę swojego konta, a następnie opis (zwykle Gmail lub wybrany dostawca).

> W> Lub, jeśli masz inne konto e-mail do dodania, wybierz przycisk „Dodaj kolejne konto”.

>

Dodaj komentarz