Jak skompresować plik audio w systemie Windows 10

Kompresja plików jest stosowana głównie w obrazach w celu zmniejszenia ich rozmiaru. Obrazy są wykorzystywane na wiele sposobów. strony internetowe, dokumenty, prezentacje i im więcej, tym cięższy będzie dokument lub prezentacja, więc zazwyczaj są skompresowane. Obrazy nie są jedynym typem pliku, który można skompresować. Możesz także kompresować pliki audio.

Podobnie jak w przypadku obrazów, zwykle tracisz jakość podczas kompresji plików audio. Pytanie tylko, ile traci się na jakości? To oczywiste; Oto jak skompresować plik audio w systemie Windows 10

Skompresuj plik audio

Czasami kompresowanie plików wiąże się z konwersją pliku z jednego formatu na inny. Zwykle dzieje się tak, gdy przełączasz się z formatu bezstratnego na format bezstratny, taki jak WAV na MP3. Proces konwersji obniży jakość, ale aplikacja, której używasz do konwersji, wpłynie również na jakość dźwięku. Dlatego zalecamy użycie Audacity do skompresowania pliku audio.

Pobierz Audacity i zainstaluj. Otwórz aplikację i przeciągnij i upuść plik audio, który chcesz skompresować, do okna aplikacji, aby go otworzyć. Po dodaniu przejdź do Plik> Eksportuj. Wybierz format ze stratami do eksportu, taki jak MP3.

Po wybraniu formatu należy wybrać szybkość transmisji pliku audio. Szybkość transmisji pliku audio jest taka sama, jak szybkość odtwarzania pliku wideo. Im wyższa szybkość transmisji, tym większy plik audio. Możesz wybrać niższą szybkość transmisji, ale zwykła konwersja pliku z bezstratnego na bezstratny zmniejszy rozmiar pliku. Możesz spróbować obu i zobaczyć, który wolisz.

Zmień funkcję szybkości transmisji bitów na zmienną lub stałą i zapisz plik.

Zaczynamy od pliku WAV 2,46 MB. Po przekonwertowaniu do pliku MP3 ze zmniejszonym bitratem jego rozmiar to 230 KB, co jest dużą różnicą.

Jest to prosta konwersja i kompresja plików. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar pliku, rozważ użycie Audacity do edycji niepotrzebnych części, na przykład długa cisza . możesz także konwertuj dźwięk ze stereo na mono . Pamiętaj, aby zachować oryginalny plik do czasu ukończenia projektu. W pewnym momencie możesz go potrzebować lub chcieć skompresować do innych ustawień.

Jeśli nie chcesz tracić jakości dźwięku, możesz również spróbować użyć OGG, które również jest stratne, ale zapewnia lepszą ogólną jakość dźwięku.

Dodaj komentarz