Jak rozpakować plik z rozszerzeniem .tar.gz w systemie Windows

Jeśli chcesz wiedzieć jak rozpakować plik .tar.gz w systemie Windows , zalecamy zapoznanie się z poniższymi informacjami, gdzie w kilku krokach przeprowadzimy Cię przez cały proces.

Jaki jest format pliku .tar.gz?

Tar jest opisany jako format pliku używany głównie w UNIX, i jest bardzo łatwy do rozpoznania, ponieważ kończy się na .tar. Z drugiej strony, gdy mówimy o plikach w .tar.gz , mamy na myśli skompresowaną wersję dokumentów tar.

Krótko mówiąc, plik tar to po prostu repozytorium, w którym przechowywane są Twoje dokumenty, z tą zaletą, że wszystkie znajdują się w jednym miejscu. Podczas gdy .tar.gz bardzo dobrze kompresuje plik określony powyżej.

Przy powyższym zrozumieniu możemy powiedzieć, że oba typy plików to dwie odmiany tego samego. Dlatego większość programów, które mogą otwierać pliki w tar może również otwierać dokumenty .tar.gz ten

musi upewnij się, że rozpakowałeś pliki Tar.gz w określonym folderze Windows ten Dlatego konieczne jest pobranie i korzystanie z oprogramowania. Poniżej nauczymy Cię tego procesu.

Jak rozpakować plik z rozszerzeniem tar.gz w systemie Windows

Proces rozpakowywania pliku tar.gz w systemie Windows staje się prostszy. W tym sensie ważne jest, aby wiedzieć jakie są najlepsze programy i aplikacje do otwierania skompresowanych plików ten

Aby przytoczyć kilka przykładów, słynny 7-zamek jest w pełni kompatybilny z plikami w formacie .tar.gz, dzięki czemu można je tworzyć (w formacie tar) i dekompresować bez większych kłopotów.

Oczywiście rozumiejąc jej sytuację jako darmowa aplikacja i jego wiele funkcji, 7-Zip staje się najbardziej zalecanym narzędziem w przypadku, gdy chcesz wyeksportować pliki .tar.gz.

Pobierz aplikację 7-Zip

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację, z której możesz pobrać bezpośrednio Oficjalna strona 7-zip ten Gdy już tu jesteś, wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć odpowiednią opcję „Pobierz” dla swojego systemu plików. 32 lub 64 bity ten
  2. Po pomyślnym pobraniu aplikacji wystarczy uruchomić program do pobierania plików wykonywalnych i kontynuować instalację, po czym można rozpocząć korzystanie z programu z plikami w format .tar.gz.

Rozpakuj plik z rozszerzeniem tar.gz w systemie Windows

  1. Po pobraniu aplikacji możesz kontynuować proces rozpakowywania tych typów plików, aby zlokalizować skompresowany plik w formacie .tar.gz.
  2. Eksportowanie pliku tar.gz do systemu Windows jest bardzo łatwe. Aby to zrobić, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do „7-Zip” i wybierz „Wypakuj do …”, po czym rozpocznie się proces rozpakowywania i będziesz mieć dostęp do plików zapisanych w pliku tar. gz

Skompresuj plik z rozszerzeniem tar w systemie Windows

Chociaż nie możemy skompresować plików bezpośrednio za pomocą 7-Zip w formacie .tar.gz, jest to możliwe tworzenie plików tar ten Jeśli chcesz utworzyć plik tar, przeczytaj następujący przewodnik:

  1. Znajdź folder lub plik, który chcesz skompresować i kliknij prawym przyciskiem myszy, przejdź do karty 7-Zip, a następnie kliknij „Dodaj do pliku”.
  2. Na górze znajdziesz zakładkę „Format pliku” tutaj musisz wybrać opcję „tar”. Skonfiguruj opcje kompresji według własnego uznania, a następnie kliknij OK.

W ten sposób łatwo jest utworzyć plik tar, pamiętaj, że poprzedni samouczek ma również zastosowanie, jeśli chcesz kompresja do różnych formatów plików ten Jeśli tak, po prostu przejdź od „tar” do dowolnego innego typu skompresowanego dokumentu.

7-Zip to bez wątpienia bardzo ciekawa aplikacja, którą powinieneś zainstalować na swoim komputerze na wypadek, gdybyś stale potrzebował dostępu do różnych skompresowanych plików. Wciąż jest to możliwe zaszyfruj lub wprowadź hasło do skompresowanego pliku za pomocą 7-Zip ten Zapewni to ochronę informacji zawartych w pliku.

Dodaj komentarz