Jak robić lepsze zrzuty ekranu z Linuksa za pomocą Flameshot

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z systemu operacyjnego Linux, być może zauważyłeś, że domyślne narzędzia do przechwytywania ekranu dostępne w większości środowisk graficznych nie nadają się do nowoczesnego użytku na komputerze i nie mają zaawansowanych funkcji, takich jak projektowanie zrzutów ekranu. ekran, przesyłanie do chmury, projektowanie kształtu itp.

Przedstawiamy Flameshot. Jest to zaawansowane narzędzie do przechwytywania ekranu dla systemu Linux, które z pewnością spełni Twoje potrzeby. W tym przewodniku pokażemy, jak go zainstalować i jak z niego korzystać. Zaczynajmy!

Zainstaluj Flameshot w systemie Linux

Flameshot musi być zainstalowany na komputerze z systemem Linux, zanim będziemy mogli dowiedzieć się, jak go używać. Instalacja aplikacji jest dość prosta, ponieważ program jest kompatybilny z Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora i OpenSUSE. Dostępny również w Snapcraft Store jako pakiet Snap i jako plik AppImage do pobrania.

Aby rozpocząć instalację Flameshot na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z monitami poleceń odpowiadającymi Twojemu obecnemu systemowi operacyjnemu Linux.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux aplikację do zrzutów ekranu Flameshot można szybko zainstalować z repozytorium oprogramowania „Universe”. Aby rozpocząć, włącz repozytorium oprogramowania Universe na komputerze z systemem Ubuntu.

sudo Universe add-apt-repository

Gdy repozytorium oprogramowania „Universe” będzie gotowe do użycia w systemie Ubuntu, uruchom je prowadzone przez zmodernizować .

sudo apt update

Na koniec zainstaluj aplikację Flameshot na swoim komputerze z systemem Ubuntu za pomocą komandos Dokładny poniżej.

sudo apt install flameshot

Debiana

W systemie Debian Linux narzędzie do zrzutów ekranu Flameshot jest dostępne w „głównym” repozytorium oprogramowania. Aby zainstalować go w systemie Debian, użyj komandos Apt-get te poniżej.

sudo apt-get install flameshot

Arch Linux

Użytkownicy Arch Linux mogą pobrać Flameshot z repozytorium Społeczności. Aby zainstalować Flameshot w systemie Arch, upewnij się, że repozytorium Community jest włączone w pliku Pacman.conf. Następnie użyj komandos Pacman Następny na terminalu.

sudo pacman -S flameshot

Feutre

Pobieranie Flameshot w Fedorze Linux jest dość proste, ponieważ aplikacja znajduje się w głównych repozytoriach oprogramowania systemu operacyjnego. Aby go zainstalować, użyj komandos Dnf Następny .

sudo dnf zainstaluj flameshot

OpenSUSE

OpenSUSE udostępnia Flameshot swoim użytkownikom za pośrednictwem repozytorium oprogramowania „Oss all”. Aby zainstalować OpenSUSE na swoim komputerze, użyj: komandos Zipper poniżej.

sudo zypper zainstaluj płomień

Pakiet zatrzaskowy

Flameshot jest dostępny w Snap Store! Dlatego jeśli Twój komputer obsługuje Snaps i wolisz zainstalować go w ten sposób, otwórz terminal i użyj Seria natychmiastowa instalacja poniżej, aby pobrać aplikację.

Uwaga: Musisz włączyć Snapd na komputerze z systemem Linux przed próbą zainstalowania pakietów Snap. Aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Snapy w systemie Linux, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem. tutaj !

sudo snap install flameshot

Obraz aplikacji

Flameshot jest dostępny jako osobny plik AppImage. Aby go zdobyć, zacznij od utworzenia folderu o nazwie „AppImages” w swoim katalogu domowym (.).

mkdir -p ~ / AppImages /

Przenieś sesję terminala do „AppImages” za pomocą komandos ty Płyta CD i pobierz folder Flameshot AppImage.

cd ~ / AppImages /
wget https://github.com/flameshotapp/packages/releases/download/v0.6.0/flameshot_0.6.0_x86_64.appimage

Zaktualizuj uprawnienia do plików za pomocą chmod .

sudo chmod + x flameshot_0.6.0_x86_64.appimage

Uruchom aplikację za pomocą:

./flameshot_0.6.0_x86_64.appimage

Rób lepsze zrzuty ekranu z Linuksa

Uruchom aplikację Flameshot na pulpicie systemu Linux. Gdy aplikacja jest otwarta, zobaczysz ikonę Flameshot w zasobniku systemowym. Kliknij ikonę paska myszą, aby otworzyć zrzut ekranu.

> W> Przeciągnij krawędź ramki, aby dostosować obszar ekranu, który chcesz sfotografować, lub dotknij przycisk ENTER aby zająć cały ekran.

Narysuj strzałkę

> potrzebujesz> Wybierz przycisk zrzutu ekranu, przeciągnij obszar fotografowania do żądanego rozmiaru. Następnie wybierz przycisk strzałki, aby uzyskać dostęp do trybu strzałek. Następnie użyj myszki, aby narysować strzałki na zrzucie ekranu.

Rysuj kształty

> Dla> Następnie kliknij ikonę kwadratu lub ikonę koła, aby narysować kwadraty lub koła na zrzucie ekranu.

Rysowanie linii

> Do> Następnie kliknij ikonę linii, aby narysować linie. Możesz także kliknąć ikonę ołówka lub markera, aby narysować wolną ręką.

Wspiąć się

> Strzał> Aby skorzystać z tej funkcji, zrób zrzut ekranu i przeciągnij obszar fotografowania do żądanego rozmiaru. Następnie kliknij ikonę rozmycia.

Prześlij zrzut ekranu z sieci

> Czy chcesz> Oto jak! Najpierw zrób zrzut ekranu i zmień rozmiar obszaru fotografowania do żądanego rozmiaru. Następnie kliknij ikonę chmury, a zostanie ona natychmiast przesłana do Imgur.

Dodaj komentarz