Jak przycinać, obracać i zmieniać rozmiar obrazu w GIMP

Możesz Przycinaj, obracaj i zmieniaj rozmiar obrazu w GIMP ten Jeśli jesteś nowicjuszem w oprogramowaniu, może się to wydawać nieco skomplikowane. Jednak GIMP jest dość łatwy w użyciu, aw tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Przycinaj, obracaj lub zmieniaj rozmiar zdjęcia w GIMP

Nie ma znaczenia, czy chcesz przyciąć, obrócić lub zmienić rozmiar obrazu w GIMP, jest to bardzo łatwe, a oprogramowanie ma te opcje w przystępny sposób. Zobaczmy, jak możemy postępować w każdej z tych sytuacji, aby to osiągnąć.

Jak przyciąć obraz w GIMP

Istnieje wiele powodów, dla których warto przyciąć obraz. Na szczęście z GIMP-em jest to bardzo łatwe i wszystko, co musimy zrobić, to porozmawiać trochę poniżej.

Pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest dodanie zdjęcia do płótna, teraz musisz kliknąć narzędzie „Przytnij” znajdujące się na pasku narzędzi. Możemy też przejść do Narzędzia> Narzędzia Konwertuj> Przytnij.

Kiedy to zrobimy, kursor myszy zmieni się, wskazując, że funkcja jest włączona. Teraz musisz przytrzymać lewy przycisk i przeciągnąć mysz z boku na bok, aby wyciąć żądany obszar.

Jak obrócić lub odwrócić zdjęcie w GIMP

Powiedzmy, że robimy zdjęcie telefonem, ale jest do góry nogami. Co możemy zrobić? Po prostu bierzemy narzędzie oferowane przez GIMP i obracamy je. To całkiem proste.

Wszystko, co musimy zrobić, to dodać obraz do płótna. Następnie musimy kliknąć Obraz> Przekształć. Tutaj będziemy mogli wybrać jedną z dostępnych opcji, dzięki czemu będziemy mogli odwrócić lub obrócić zdjęcie.

Jak zmienić rozmiar lub rozmiar obrazu w GIMP

Jeśli chcesz zmienić rozmiar zdjęcia , jest to coś bardzo prostego, co możemy zrobić za pomocą programu. Może się zdarzyć, że zdjęcie jest zbyt duże w stosunku do tego, czego chcesz użyć, więc najlepiej zmniejszyć rozmiar do odpowiednich wymiarów.

Aby zmienić rozmiar zdjęcia, dodaj je do płótna. Następnie musimy przejść do Image> Image Scale. Powinno pojawić się okno dialogowe z opcjami skalowania obrazu. Tutaj możemy wybrać szerokość i wysokość zdjęcia.

Następnie po prostu kliknij przycisk „Skaluj” na dole i to wszystko.

Jak zmienić rozmiar pliku JPEG

Możemy zmniejszyć rozmiar pliku JPEG, aby ułatwić przesyłanie przez Internet. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że jest w formacie JPEG. Następnie wybierz Plik> Eksportuj i dodaj nazwę pliku. Teraz kliknij przycisk „Eksportuj” na dole.

Wyświetlone zostanie okno dialogowe z opcjami zwiększania lub zmniejszania jakości obrazu. Należy pamiętać, że zmniejszenie rozmiaru pliku może spowodować utratę jakości obrazu. Więc nie zmniejszaj zbytnio.

Dodaj komentarz