Jak przetłumaczyć dokument Microsoft Word

Jeśli pracujesz z różnymi językami, ale Twoje umiejętności językowe są nieco zardzewiałe, być może szukasz narzędzia do szybkiego tłumaczenia. Microsoft Office obejmuje Ciebie. Możesz łatwo i szybko przetłumaczyć swój dokument na Word.

Ten przewodnik jest oparty na pakiecie Microsoft Office 2019, więc jeśli masz niższą lub wyższą wersję programu Word, opcje, które opisuję, mogą nie być takie same. Jednak powinieneś być w stanie przetłumaczyć tekst lub cały dokument Word w ten sam sposób.

Przetłumacz sekcję tekstu na Word

W programie Microsoft Word możesz szybko tłumaczyć małe fragmenty słów, zdań i akapitów z jednego języka na inny. Program Word spróbuje automatycznie zdefiniować język, ale w razie potrzeby możesz ustawić go ręcznie.

Aby rozpocząć, otwórz dokument Word i wybierz tekst, który chcesz przetłumaczyć. Kiedy będziesz gotowy, kliknij zakładkę „Recenzja” na pasku narzędzi, a następnie wybierz przycisk „Tłumacz”. W tym momencie pojawi się rozwijane menu z opcjami tłumaczenia. Kliknij „Tłumacz wybrane”. Innym szybkim sposobem jest, po zaznaczeniu tekstu, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Tłumacz”.

Menu „Tłumacz” pojawi się po prawej stronie programu Word. Jak wspomniałem, powinien automatycznie wykrywać język tekstu. Jeśli nie jest poprawny, wybierz ręcznie

Po prawej stronie pojawi się menu „Tłumacz”. Word, jak wspomnieliśmy, powinien automatycznie wykrywać język tekstu. Jeśli nie, kliknij Automatyczne wykrywanie i wybierz język, na który odpowiada tekst, który chcesz przetłumaczyć. I wybierz „A:”, aby wybrać język, na który chcesz tłumaczyć, na przykład hiszpański.

Tłumaczenie, które pojawia się domyślnie, jest prawdopodobnie Twoim językiem i automatycznie je rozpoznaje. Możesz jednak również wybrać go ręcznie z listy języków.

Po wybraniu opcji możesz zobaczyć podgląd tłumaczenia. Jeśli jesteś zadowolony z tłumaczenia i chcesz zastąpić je tekstem wybranym do tłumaczenia, kliknij przycisk „Enter”.

Word zastąpi oryginalny tekst tłumaczeniem. Jeśli chcesz wrócić do oryginału, naciśnij Ctrl + Z lub kliknij przycisk Cofnij w lewym górnym rogu.

Polecane, które mogą Cię zainteresować:

  • Jak stworzyć broszurę w programie Word
  • Dowiedz się, jak tworzyć książki w programie Word
  • Jak wyrównać teksty w pionie lub poziomie w programie Word

Przetłumacz cały dokument Word

Jeśli cały dokument Word jest w zupełnie innym języku i chcesz przetłumaczyć całość, możesz go przetłumaczyć bez zastępowania oryginalnego dokumentu. Po przetłumaczeniu Word otworzy nowy dokument, aby umieścić tłumaczenie. Możesz wtedy zdecydować, czy zapisać go jako osobny dokument, czy nie.

Aby to zrobić, wróć do zakładki „Recenzja”, a następnie kliknij „Tłumacz” i kliknij „Przetłumacz dokument”.

Menu opcji tłumaczenia pojawi się po prawej stronie programu Word, gdzie również spróbuje zlokalizować język dokumentu, a także język, w którym chcesz go przetłumaczyć. Oczywiście możesz je również zmienić, jeśli chcesz. Jednocześnie możesz zaznaczyć pole „Zawsze tłumacz w tym języku”, aby zapisać ustawienia językowe dla przyszłych tłumaczeń. Po wybraniu języków kliknij przycisk „Tłumacz”.

Gdy program Word zakończy tłumaczenie dokumentu, otworzy nowy dokument z tłumaczeniem. Następnie możesz zapisać przetłumaczony dokument, przechodząc do „Plik” -> „Zapisz” lub klikając ikonę zapisywania w lewym górnym rogu.

Dodaj komentarz