Jak przekonwertować plik ISO na VDI dla VirtualBox w systemie Windows 10?

System operacyjny jest zwykle dystrybuowany jako plik ISO. Pliku można użyć do zainstalowania systemu operacyjnego, dla którego jest przeznaczony, chociaż w zależności od systemu operacyjnego, który ma być uruchomiony, potrzebna będzie licencja. Podczas gdy plik ISO zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zainstalowania systemu operacyjnego, VirtualBox nie może z niego zainstalować systemu operacyjnego. Potrzebujesz innego formatu pliku, tj. pliku VDI. Zobacz, jak przekonwertować plik ISO do VDI.

Konwertuj plik ISO na VDI

Aby przekonwertować plik ISO na plik VDI, musisz mieć zainstalowany VirtualBox w swoim systemie i potrzebujesz pliku ISO, który chcesz przekonwertować. Po zainstalowaniu aplikacji i pobraniu ISO otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji.

C:  Program Files  Oracle  VirtualBox

Musisz otworzyć wiersz polecenia w tej pozycji. Najłatwiej to zrobić, wpisując CMD w pasku adresu i naciskając Enter. W oknie wiersza polecenia musisz wprowadzić następujące polecenie. Zamówienie musi zostać zmodyfikowane. Zastąp „kompletny kontroler plików ISO” przez pełny kontroler plików ISO, który konwertujesz. Podobnie musisz zastąpić „Pełną ścieżkę pliku VDI” lokalizacją, w której chcesz zapisać plik wyjściowy.

Emerytura

VBoxManage convertfromraw - format VDI „Pełna ścieżka do pliku ISO” „Pełna ścieżka do pliku VDI”

Przykłady

VBoxManage convertfromraw --format VDI "D:Test 100ubuntu-14.10-desktop-amd64.iso" "D:Test 100ubuntu-14.10-desktop-amd64.vdi"

>> Wykonanie polecenia zajmuje tylko minutę, a po zakończeniu utworzy plik VDI. Plik ISO pozostanie nienaruszony. Polecenie go nie zastąpi.

>> VirtualBox będzie teraz mógł odczytać ten plik, ale nie ma gwarancji, że będziesz mógł zainstalować system operacyjny na maszynie wirtualnej z pliku VDI. Dzieje się tak, ponieważ sam plik ISO musi być bootowalny. Plik nie powinien być uszkodzony i należy upewnić się, że maszyna ma niezbędne zasoby do zainstalowania systemu operacyjnego jako maszyny wirtualnej.

Tworzenie maszyny wirtualnej nie zawsze jest łatwe, a pobranie pliku ISO jest często najłatwiejszą częścią. Możesz nie mieć skonfigurował VirtualBox tak, aby mógł poprawnie uruchomić system operacyjny lub system operacyjny hosta ma swoje ograniczenia. To często powód, dla którego użytkownicy dopiero uczą się obsługi maszyn wirtualnych wybierze predefiniowane pliki VDI . Nie musisz tego robić, ale upewnij się, że rozumiesz ustawienia wymagane do uruchomienia systemu operacyjnego jako maszyny wirtualnej i odpowiednio dostosuj VirtualBox.

Dodaj komentarz