Jak przekonwertować plik GIF do pliku APNG?

Jak wielu naszych czytelników już wie, GIF to te małe animowane pliki, które pozwalają nam zobaczyć krótką sekwencję lub sytuację, zwykle zabawną. W tamtym czasie nauczyliśmy Cię już jak utwórz GIF Szybko i łatwo. Jednak z różnych powodów może być konieczne przekonwertowanie tej zawartości na inny format. Jednym z najpopularniejszych jest animowany ANPG lub PNG. Następnie udostępnimy Ci narzędzia do transformacji Pliki GIF w APNG w sekundy

Zasadniczo oznacza to, że po otrzymaniu obrazu APNG będziesz mógł traktować go jak normalny plik PNG. Innymi słowy, możesz go otworzyć w Chrome lub edytować za pomocą oprogramowania zaprojektowanego dla PNG.

Na tej podstawie omówimy niektóre platformy, które mogą Ci się przydać.

Programy do konwersji GIF na APNG

Gif2apng

Gif2apng to jedna z najprostszych aplikacji w tej sekcji. W rzeczywistości jest przenośny, więc możemy zabrać go ze sobą wszędzie, gdzie chcemy przenieść dowolny GIF do ANPG bez dalszej zwłoki.

Aby korzystać z tego systemu, należy najpierw pobrać plik ZIP z jego witryny internetowej, uruchomić osadzony plik EXE i utworzyć folder wejściowy i wyjściowy. Po wybraniu pliku, który chcesz przekonwertować, proces rozpoczyna się i trwa kilka sekund.

Dodatkowo możesz wprowadzić zmiany w metodach kompresji zgodnie z wymaganiami.

ezgif.com

ezgif.com Wiadomo, że jest to rodzaj szwajcarskiego scyzoryka, jeśli chodzi o edycję lub konwertowanie plików GIF. Cóż, nie chcieliśmy przestać wspominać o tej sekcji, która pomaga tworzyć APNG z pliku GIF.

Wśród wielu opcji najbardziej podobało nam się to, że mogliśmy zobaczyć podgląd APNG, zanim przestał być plikiem GIF. W ten sposób możesz z góry wiedzieć, czy będziesz zadowolony.

Pamiętaj, że pliki GIF w tym przypadku nie powinny być większe niż 35 MB, jeśli są pobierane z komputera. Możesz jednak dodać je również za pomocą ich adresu URL.

Oprócz powyższego masz również narzędzia do obracania APNG, dodawania efektów i wiele więcej.

FreeConvert.com

FreeConvert.com to produkt o wielu konwersjach, który pozwoli Ci wpływać na obrazy, filmy, pliki audio itp. Oczywiście jest to również przydatne podczas zwracania GIF-a do APNG w razie potrzeby.

Możesz przesłać do 20 GIF-ów na raz lub do 1 GB między nimi.

Kolejną zaletą jest to, że możemy pobierać pliki z silników przechowywania w chmurze, takich jak Dropbox, Google Drive i innych. Również z oryginalnego adresu URL GIF.

Zalety APNG nad GIF-em

A w jakich okolicznościach chciałbyś pracować z plikami APNG, a nie GIF-ami? Jest ich wiele, ponieważ ta kategoria plików ma również wiele zalet. Niektóre z nich mają związek z większą głębią kolorów, obsługą nieograniczonej liczby klatek na sekundę, pełną lub częściową przezroczystością lub kompresją, co już dobrze poprawia GIF-y. I oczywiście 17 lat mija od jednego do drugiego.

W tej tabeli rzeczy są dla nas znacznie bardziej widoczne:

APNG GIF
Lancet 2004 1987
Głębia koloru 24 bity 8 bitów
Częstotliwość wyświetlania klatek Nieograniczony 10 klatek na sekundę
Przezroczystość Pełne i częściowe Zrobione
Kompresja Bardzo dobry Bonne

Czy kiedykolwiek używałeś formatu APNG? Na co czekasz, aby to zrobić?!

Dodaj komentarz