Jak poznać, wyświetlić i wyświetlić grupy, do których należy użytkownik Linuksa?

Testując nowy system operacyjny, oprócz dostosowywania się do wszystkich jego konfiguracji i narzędzi, chcemy wypróbować wszystko, co ma do zaoferowania. Linux ma często nas zaskakuje niesamowite funkcje i wersje, w tym on ma.

Jeśli jesteś jedną z tych ciekawskich osób, które badają wszystkie narzędzia systemu operacyjnego Linux i chcą wiedzieć, gdzie szukać lub pokazać, które Zespół ds. Linuksa należysz jako użytkownik, przeczytaj poniżej, a następnie dowiesz się, z którymi grupami użytkowników łączysz się w tym systemie operacyjnym.

Czym jest grupa linuksowa iz czego się składa?

W godnym podziwu rozmiarze Funkcje i zalety Linuksa mamy tak wiele funkcji narzędzia i aplikacje że niewidzenie wszystkiego jest brakiem rozwagi ze strony twórców tego systemu. Kiedy już je tam umieścisz, powinieneś ich użyć, a nie wypełniać, jak ma to miejsce w przypadku zespołu linuxowego.

Grupa Linux może być zdefiniowana jako organizacja użytkowników tej samej wersji systemu operacyjnego i możesz z nimi wchodzić w interakcję w przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości dotyczących systemu lub nawet pomocy.

Możemy również powiedzieć, że te grupy są do opanowania zarządzać użytkownikami na ich komputerach i umożliwić im zapisywanie i wykonywanie plików oprócz świadczenia usług. To narzędzie Linux jest bardzo przydatne i możesz to docenić, gdy jesteś jednym z jego użytkowników.

Pokazywanie wyglądu grup, wiedza i odkrywanie, do jakiej grupy Linuksa należy użytkownik, to jedna z największych różnic. najbardziej uderzające między Linuksem a konwencjonalnymi systemami operacyjnymi, takimi jak m.in. z systemu Windows, z wszystkie jego wersje lub ios, z nimi możliwe możliwości co wszystkich zaskakuje użytkownicy System ten użytkowników.

Gdzie mogę zobaczyć, do której grupy Linuksa należę?

Ważne jest, aby wyjaśnić, że użytkownik ma możliwość: nie należą do jednej grupy, ale do wielu jednocześnie ten Teraz jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak za pośrednictwem swojego systemu Linux zobaczyć, do której grupy (grup) należysz, a my natychmiast Ci to wyjaśnimy.

Istnieją zasadniczo dwa sposoby nauki korzystania Polecenia do jakiej grupy Linux należy użytkownik; Jest to tak proste, jak pisanie palcem, nie zajmie dużo twojej pracy.

Pierwszy przypadek to polecenie group¸, tutaj skopiujesz to, co ci powiemy. Natychmiast po wykonaniu tego polecenia, Nazwa użytkownika SER pomiędzy a grupy (grupy), do których należy ten użytkownik, zostaną odpowiednio wyświetlone.

Następny jest nieco bardziej kompletny, ponieważ pokazuje nie tylko liczbę grup, do których należy użytkownik, ale może również wyświetlać nazwy tych grup. Rozmawiamy o ID polecenia i tak jak poprzednio, aby go włączyć, należy wziąć pod uwagę parametry -Gn, które są przechowywane po wpisaniu polecenia id.

Zauważ, że parametr -G podaje informacje o liczbie grup linuksowych, a -n podaje nazwy grup, do których należą użytkownicy.

Jakie są prawa i przywileje należące do grupy Linux?

W terminalu Linux możesz znać inne rzeczy poza grupą, do której należą użytkownicy. Uprawnienia i prawa związane z przynależnością do grupy różnią się, podobnie jak nakazy możliwe jest również poznanie lub pokazanie.

Pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć, jest to, że istnieją dwa główne poziomy użytkowników z tymi uprawnieniami i/lub uprawnieniami. Pierwszy to licencja właściciela ? Odpowiedzialny nie tylko za zarządzanie, ale również za tworzenie plików w grupach. To on ma prawo i decyduje, gdzie zostanie on stworzony lub gdzie zostanie umieszczony.

Drugi poziom to poziom pozwolenie de Grupa i tutaj zakres praw jest bardziej ograniczony. Użytkownicy, którzy należą do grupy i nie są właścicielami, mogą otrzymać tylko określone prawa i uprawnienia systemowe, które są ogólnie lub indywidualnie przydzielane przez właściciela. Jest to zwykle wersja ogólna, ponieważ jest to prostszy proces.

Dodaj komentarz