Jak ponumerować stronę w LibreOffice Writer

Darmowe oprogramowanie desktopowe i open source, LibreOffice, zostało stworzone w 2010 roku jako pochodna OpenOffice.org. Dzięki temu pakietowi w dokumentach możesz uwzględnić numerację stron w LibreOffice Writer.

Możesz łatwo pobrać LibreOffice w najnowszej wersji ten Jest dostępny w wielu językach i ma być kompatybilny z najpopularniejszymi pakietami biurowymi większe, takie jak Microsoft Office i różne systemy operacyjne, takie jak między innymi MacOS, Windows, GNU/Linux.

Wśród jego elementów znajduje się arkusz kalkulacyjny lub edytor Obliczenie , baza danych lub kluczowy menedżer , procesor grafiki wektorowej lub Projektować , inny autor, ale wzory matematyczne lub matematyka , kierownik prezentacji lub imponować itp. Edytor tekstu Autor ? to drugie, o którym dzisiaj piszemy.

Co to jest program LibreOffice Writer?

Jest to aplikacja lub narzędzie posiadające różne funkcje, takie jak m.in. pisanie i formatowanie wszelkie odniesienia, listy, broszury, książki i inne rodzaje dokumentów, możesz również wybierać z różnych źródeł. umieć wstawiać grafikę, a także obrazy, ramki, typy, w tym

Mogą również zapisywać pliki w formacie Microsoft Word, a także w Format HTML , XHTML, XML i PDF, a nawet można je wysłać pocztą e-mail za pomocą menedżera poczty e-mail skonfigurowanego na komputerze.

Jakie są cechy Writera?

 • Autor OpenOffice.org zawiera skarb, a separator kreski, sprawdzanie pisowni, a także automatyczne sprawdzanie i inne przydatne szablony do różnych celów.
 • Dodatkowo możesz modyfikować przyśpieszenie styl akapitowy , ramki i inne płyty. schematycznie przeglądaj plik i postępuj zgodnie z pozycjami wstawionymi w dokumencie. ty πουβέζ także usuń podziały wierszy i akapitów ten
 • Możesz umieszczać projekty, podpisy i obrazy w tekście dokumentu w różnych formatach, np. GIF i JPG. podobnie LibreOffice Writer oferuje również możliwość przycinania obrazów a także dokumenty chroniące hasła, akceptujące podpisy cyfrowe, hiperłącza i inne.

Jak mogę ponumerować jedną ze stron LibreOffice Writer?

My avons trzy opcje wykonania tego procesu Oznacza to, że liczba stron może znajdować się na górze lub na dole tekstu. podobnie, jeśli to konieczne, kombinację słów i cyfr, umieszczając je w preferowanej pozycji, w następujący sposób:

 • Jeśli tego chcesz miejsce na górze , następnie przejdź do paska narzędzi i kliknij ikonę „Importuj”, następnie „Nagłówek”, następnie „Domyślne”, ponownie „Enter”, następnie „Pola” i „Liczba stron”. Jeden stronę można również zmienić w poziomie lub cokolwiek chcesz.

  Numer 1 jest umieszczany i kontynuowany automatycznie z numeracją 2, 3 itd. na kolejnych stronach.
  możesz także
  wyrównaj numerację do środka, do prawej lub do lewej z polami u góry paska narzędzi.
 • Teraz, jeśli chcesz włożyć numeracja na dole tekst; Jest to bardzo podobne do poprzedniego przypadku. Kliknij „Enter”, a następnie „Stopka”. następnie wykonaj te same kroki, aby przejść do „Numer strony”.
 • Dodatkowo możesz wyrównać środek w prawo lub w lewo. z tymi samymi polami wyświetlanymi jako kwadraty u góry paska narzędzi. Należy wspomnieć, że jeśli usuń pierwszy, usuń pozostałe ten
 • Mamy jednak inną opcję, którą jest: połączenie tekstu z cyframi , czyli piszesz dowolny tekst, na przykład: Jesteś w sumie na pierwszej stronie. Aby to zrobić, kliknij „Importuj”, następnie „Pola”, a na koniec kliknij „Łączna liczba stron”.

W ten sposób wprowadź poprawny numer ? Możesz także ułożyć ten fragment w jednej linii. Na koniec możemy powiedzieć, jak przydatne jest to narzędzie, z szeroką gamą języków, aby dotrzeć do większości użytkowników. jak również zaleta jego kompatybilności z dużymi pakietami oprogramowania biurowego.

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne, a jeśli tak, podziel się nimi ze znajomymi.

Dodaj komentarz