Jak ponownie zainstalować system Windows 7 bez utraty wszystkich danych i zainstalowanych programów? Przewodnik krok po kroku 2020

Komputery zaczynają się pojawiać raz za razem błędy w ich systemie operacyjnym, to wszystko zobowiązuje w potrzebie sformatuj komputer, aby: Spróbuj poprawa wydajności i spraw, aby działało lepiej.

Wcześniej robienie tego całego procesu było pracą, którą mógł tylko wykonać Specjaliści IT posiadanie pełnej wiedzy na ten temat. Jednak wszystko się zmieniło i dziś może to zrobić każdy, kto to ma podstawowa wiedza w tym temacie.

Odpowiednio wyjaśnimy tutaj jak ponownie zainstalować system Windows 7 bez utraty danych i programów zainstalowanych na komputerze.

Dlaczego muszę ponownie zainstalować W7? Najczęstsze przyczyny

Stało się to bardzo powszechne dla większości użytkowników ponownie zainstaluj system Windows z czasem, aby poprawić wydajność komputera. Biorąc pod uwagę, że po pewnym czasie wydajność komputera spada ze względu na ilość zainstalowane tam niepotrzebne programy Z wirusy, błędy systemowe, w tym powodowanie awarii systemu operacyjnego.

Najczęstsze przyczyny, które mogą powodować pobieranie decyzja o wykonaniu formatowania na komputerze może być następująca:

 • Przestań popełniać błędy są prezentowane , dokładnie jak niebieski ekran lub czarny ekran, spowodowany błędy w sterownikach.
 • Twój komputer nadal się zatrzymuje i nagle.
 • nieoczekiwany restart .
 • Zawiera dużą liczbę wirusy trudne do zwalczenia .
 • Pobieranie odcisków palców jest niezbędne do tworzenia ekranów wydajność komputera są znacznie poniżej oczekiwań.
 • Wydajność systemu jest za późno .

Zauważ, że większość z tych problemów jest zwykle spowodowana przez: problemy ze sprzętem lub oprogramowaniem i często jest bardzo trudny rozwiązywać. Dlatego w takich przypadkach lepiej ponownie zainstaluj fabryczny system operacyjny więc eliminują je wszystkie pliki i programy powodujące opóźnienie lub awarię komputera.

Proste i szybkie kroki, aby ponownie zainstalować system Windows 7 po zresetowaniu komputera

Zaleca się głównie: zainstaluj ponownie W7 co 8 lub 12 miesięcy na konserwację Wydajność komputera w najlepszy sposób, zapewni to, że maszyna będzie działała w najlepszy możliwy sposób dla funkcji, jaką miałaby, gdyby proces nie działał w sposób ciągły.

Należy zauważyć, że proces ten został znacznie uproszczony w ostatnich latach i dlatego może być wykonywany przez każdego użytkownika bez konieczności być profesjonalistą w tej dziedzinie. Dlatego wyjaśniamy tutaj, jakie kroki należy wykonać, aby móc złożyć zamówienie zainstaluj ponownie W7 Poczta formatowanie komputerowe .

Określ konfigurację

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to: Otwórz komputer, Gdy tekst pojawi się na ekranie, naciśnij jednocześnie na obawy „Z” i „DEL” wejść BIOS . Czasami ty też możesz wejdź do BIOS-u, naciskając F1, F2 lub F10.
 • Teraz spójrz na menu, które pojawia się na ekranie, aby znaleźć opcję „Rozpocznij serię” lub jakikolwiek inny wybór podobny taki oferuje nasz shaper „Zaawansowane funkcje bios”, można znaleźć na „Zaawansowane opcje”.

 • Następnie wybierz Zakładka „Pierwsze urządzenie rozruchowe”. i tam wybierasz opcję CD/DVD aby maszyna mogła rozpocząć sesję z płyty CD . W takim przypadku ważne jest, aby upewnić się, że te opcje są spełnione: „Drugie urządzenie rozruchowe: Floopy” i „Trzecie urządzenie rozruchowe: HDD-0”.

 • Zapisz wprowadzone zmiany, naciskając klawisz F10 . Umożliwi to zachowanie ustawionych ustawień.
 • Rodzaj „Wyjście” aby wyjść z menu, tutaj musisz naciśnij „T” kiedy okno na „Zapisz zmiany”. A potem komputer uruchamia się ponownie.

Instalowanie systemu Windows 7

 • Po ponownym uruchomieniu komputera musisz wejść „Dysk instalacyjny systemu Windows 7” i poczekaj kilka sekund, aż urządzenie go rozpozna.

 • Teraz naciśnij dowolny klawisz „Rozruch z płyty”.

 • Wypełnij formularz, który pojawi się na ekranie, aby to wskazać język, format czasu i metoda klawiatury kliknij, aby zakończyć „Kontynuować”:

 • W nowym oknie wybierz „Zainstaluj teraz” i zaakceptuj umowę licencyjną Microsoft Windows Do przodu.

 • Oto dwie opcje na ekranie, wybierz pierwszą „Zmodernizować”, tak uruchomi się urządzenie zainstaluj W7 .

 • Tutaj wybierasz „Zwyczaj” dla całkowicie czystej instalacji. Następnie kliknij przycisk „Młody” i oddzielne napęd główny C w dwóch mieszkaniach dla dodatkowego bezpieczeństwa.

 • następnie utwórz partycję dodatkową (dysk D) i kliknij przycisk „Formularz”.

 • Czekać na kilka sekund aktualizacje dzień i instalacja funkcjonalność ty system operacyjny.

 • Będziesz musiał napisać pewne dane, takie jak stworzyć nazwę użytkownika i hasło, też napisz klucz produktu to ostatnie jest opcjonalne. Dlatego jeśli go nie masz, możesz kliknąć „NASTĘPNY”.

 • Teraz poczekaj kilka sekund le lądowanie Dom.

 • W tym momencie pomyślnie zakończyłeś proces i możesz zacząć cieszyć się własnym nowy system operacyjny W7.

Czy mogę ponownie zainstalować system Windows 7 bez utraty danych lub programów? Wszystkie metody tworzenia kopii zapasowych w W7

„AKTUALIZACJA” Musisz całkowicie ponownie zainstalować system Windows 7 i nie wiesz jak? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się, jak to zrobić ✅ ŁATWO I SZYBKO ✅ »

Zdecydowanie zaleca się, aby to zrobić nową instalację systemu Windows na komputerze, aby aby nadać mu nowy wygląd. Ponadto pozwala melioratorzy w dużej mierze jego występy .

Jednak kiedy tylko chcesz formatowanie i ponowna instalacja systemu Windows, wszystkie te wymagają szeregu procedur, aby móc pozwolić Spersonalizowany i bezbłędny komputer jak chcesz. Będzie to zatem konieczne konfigurować programy, pliki, ustawienia , między innymi, aby zachować wszystkie dane, których nie chcesz usunąć.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to zrobić sauvegarde więc możesz zresetuj do nowego systemu.

Przygotuj się na kopię zapasową

Przed ponowną instalacją system operacyjny to musisz bardzo dobrze wiedzieć, który programy są zainstalowane na komputerze i które z nich są naprawdę ważne, aby je zachować pliki zdjęć, filmów, dokumentów, łącznie z. Aby ponownie wprowadzić wszystko w nowym systemie.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na to jest użycie CCleaner, w tym celu wykonaj następujące kroki:

 • Zainstaluj CCleaner (poniżej znajdziesz link do pobrania).
 • Tam przejdź do Opcji „Mechanizm” znajduje się na lewym pasku bocznym ekranu.
 • Teraz kliknij „Zapisz pliki tekstowe” znajduje się w prawym dolnym rogu. Tam musisz wybrać, co chcesz zatrzymać.
 • Wreszcie zapisz plik na pendrive lub przechowywanie w chmurze, takie jak Dysk, Dropbox , Łącznie z. W ten sposób będziesz mieć możliwość zainstalowania nowego W7.

Pobierz CCleaner dla Windows

Zrób kopię zapasową

Wtedy trzeba będzie zrobić sauvegarde Z Ustawienia systemu Windows i inni programy zainstalowane na komputerze . Biegać utworzyć kopię zapasową użycie jest zalecane Łatwy transport, specjalistyczny program na takie okazje.

W takim przypadku konieczne jest wykonanie poniższych kroków:

 • konfigurowanie Łatwy transport na swoim komputerze (link do pobrania poniżej).
 • Zobaczysz tam krótki opis kroków, które musisz wykonać i kliknij „NASTĘPNY”.
 • Teraz wybierz zewnętrzny dysk twardy lub pamięć USB dla plików.
 • Można to zdefiniować jako twój stary komputer a dane zostaną przeszukane do przechowywania.
 • Możesz kliknąć „Nadać cechy osobiste” aby zmienić wybór. W takim przypadku zaleca się: odznacz wszystkie i nie zaznacz tylko pola co naprawdę musisz zrobić utworzyć kopię zapasową.

Gdy to zrobisz, następną rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do gry sauvegarde dane programu, tylko to, co chcemy zachować po skonfigurowaniu komputera. Zwróć uwagę, że programy sklep często ich parametry w różnych lokalizacjach. W takim przypadku ważne jest, aby przejrzeć takie obszary, jak: Folder AppData, Moje dokumenty, Pliki programów, Gry, Rejestr, łącznie z.

Pobierz Easy Transfer dla Windows

Zresetuj system

Gdy masz już wszystkie potrzebne informacje kopie zapasowe, możesz zacząć od początku zainstaluj system operacyjny . Dlatego musisz włóż płytę instalacyjną W7 i zacznij od CD/DVD i postępuj zgodnie z instrukcjami wyjaśnionymi powyżej.

Pewnego razu E7 jest aktywowany νουβό zainstalowany czas to wszystko cofnąć. Aby to zrobić, otwórz w nowy łatwy transport w swojej nowej placówce, ty podłącz pamięć flash USB ze wszystkimi zapisanymi plikami. Teraz wybierasz „To jest mój nowy zespół”.

Oto informacje, które zostały zapisane i Konfiguracja systemu Windows będzie odnowiony W przypadku, gdy zostały one również zapisane, uniknie się konieczności resetowania parametrów.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to: przywrócić Aplikacje i programy W7 , lepiej je wszystkie spisać .exe Twoje ulubione programy w jednym pamięć zewnętrzna lub w le Zapisz do Chmura W ten sposób możesz łatwo uzyskać do nich dostęp i zainstalować je na wybranym komputerze.

W przypadku wniosków, które mają są zapisane, wystarczy otworzyć foldery w ich oryginalnych lokalizacjach plików Dane aplikacji . Jeśli chcesz tylko zainstalować program, kliknij go dwukrotnie, a wszystkie jego konfiguracje zostaną dodane do nowego systemu i będzie tak, jakby nigdy nie został usunięty.

Z drugiej strony, jeśli chcesz odzyskać wszystkie informacje, jeśli nie masz nic do stracenia, po prostu musisz to zrobić przywrócić „poprzedni rejestr”, Kliknij na to. reg a jeśli wystąpi problem z tworzeniem kopii zapasowej, uruchom ponownie prostota komputer.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz