Jak podzielić tabelę na dokument Microsoft Word? Przewodnik krok po kroku

W niektórych przypadkach możesz go znaleźć La Tabela które tworzymy i w których już wpisujemy wartości a dane są niewystarczające dlatego konieczne jest dodanie analizy.

Na szczęście Microsoft Word ułatwia oddzielanie komórek i kolumn. ten Zapewni to, że nie będziesz musiał ponownie wykonywać całej pracy i że będziesz mógł zachować różne wybrane formaty.

Aby dowiedzieć się, jak wykonać tego typu zadania, czytaj dalej ten artykuł do końca. bo pokażemy Ci wszystkie sekrety związane z dzieleniem stołów.

Jakie aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę przed podzieleniem tabeli w programie Word?

Dzieląc tabelę, musisz pomyśleć o zestawie danych. Aby nie stracić poczucia odniesienia i relacji, która istnieje z innymi, musisz uważać, gdzie chcesz się dzielić.

„Aktualizacja” Chcesz dowiedzieć się więcej o podziale komórek w dokumencie programu Microsoft Word? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i naucz się tego od początku! »

Narzędzie Microsoft Word pozwala podzielić tabelę według wierszy więc jeśli masz dane, których kolumny mają tytuły, musisz dodać nowy wiersz z tytułami odwołań. Jeśli złamiesz deskę, powinieneś mieć świadomość, że wysokość rzędu może się zmienić , który może zmienić marginesy arkusza roboczego, w których znajduje się nowa tabela.

Po podzieleniu stołu będziesz miał miejsce na środku bez tekstów, co nie jest zbyt praktyczne dla czytelnika ten W ten sposób możesz dołączyć akapit, aby styl wyglądał lepiej.

W razie potrzeby możesz użyć innego narzędzia Word, aby lepiej podzielić wynikowe tabele. Ta funkcja nazywa się „Narysuj tabele” , ale przeanalizujemy to w innym artykule.

Kroki, aby podzielić tabelę na dokument Microsoft Word

Kroki wymagane do podzielenia tabeli na pół są następujące:

  • Po utworzeniu tabeli musisz umieścić kursor w pierwszej kolumnie wiersza, który chcesz oddzielić.
  • Wtedy to działa „Narzędzia stołowe” zostanie aktywowany ten Musisz przejść do zakładki „System” i szukaj drużyny „Połączyć” ten
  • Kliknij funkcję „Podziel stół” ten

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz