Jak podzielić Excel na wiele plików na podstawie jednej kolumny?

Arkusze kalkulacyjne programu Excel porządkują dane w wierszach i kolumnach. Czasami jednak wygodnie jest podzielić zawartość na wiele plików w oparciu o jedną kolumnę. Jeśli się zastanawiasz Jak podzielić Excel na wiele plików na podstawie jednej kolumny? więc zwróć uwagę na ten interesujący artykuł.

Jak podzielić Excel na wiele plików na podstawie jednej kolumny?

Proces dzielenia wielu plików w programie Excel może być skomplikowany, jeśli go masz obszerne informacje zwłaszcza jeśli chcesz to zrobić ręcznie. Z tego powodu możliwe jest użycie wtyczki do automatycznego uruchomienia procesu.

Aby usprawnić procesy podczas pracy z Excelem, warto wiedzieć, jak to zrobić znajdź dane w dwóch lub więcej arkuszach Excela , proces, który można bardzo łatwo wykonać, jeśli znasz odpowiednią metodę.

Oto wszystkie informacje, które musisz wiedzieć Microsoft Excel i proces, jeśli chcesz podzielić plik Excel na wiele plików według jednej kolumny.

Co to jest Microsoft Excel?

Microsoft Excel to aplikacja będąca częścią pakietu Office. Został założony w 1985 roku. i był bardzo przydatny do wykonywania zadań w niektórych dziedzinach, takich jak rachunkowość, matematyka i ekonomia.

Użyj dodatku Solver do rozwiązania Z równania i operacje matematyczne, tj. use Funkcje mowić logiczne w Excelu to procesy, które każdy musi znać, aby przyspieszyć Twoją pracę.

Do czego służy Microsoft Excel?

Program Microsoft Excel służy do tworzenia i edycji arkuszy kalkulacyjnych za pomocą funkcji ułatwiających pracę z tą aplikacją. Dodatkowo istnieje możliwość zaprogramowania przez użytkowników własnych funkcji dostosowanych do ich potrzeb za pomocą opracowanych formuł lub kodu Optyczny Podstawowe aplikacje.

Jak działa Microsoft Excel?

Microsoft Excel działa jak arkusz kalkulacyjny, który organizuje dane w komórki. W związku z tym komórki to przecięcie wiersza i kolumny. Ten arkusz kalkulacyjny umożliwia użytkownikom wprowadzanie danych numerycznych i/lub alfanumerycznych do wykonania różne obliczenia ten

Microsoft Excel ułatwia korzystanie z wykresów, analizowanie danych, tworzenie ramek i zarządzanie bazami danych. Dodatkowo umożliwia tworzenie formuł poprzez wprowadzanie funkcji.

Podziel Excel na wiele plików na podstawie jednej kolumny

Aby podzielić Excel na wiele plików w oparciu o jedną kolumnę, musisz użyć narzędzia o nazwie Dane XL w celu automatycznego stworzenia tego procesu. Możesz dostać narzędzie od Pobierz DataXL, przechodząc do na tej stronie i klikając „Pobierz dane XL”.

Pobierz narzędzie Data XL dla programu Excel

„Dane XL” to bardzo przydatny dodatek, który można pobrać w programie Microsoft Excel. Pobrany plik jest skompresowany do formatu .zip, więc proces instalacji należy wykonać ręcznie.

Zaimportuj dodatek do programu Microsoft Excel

Po pobraniu Data XL rozpakuj plik .zip. Następnie wpisz Excel i znajdź opcję „Importuj”. Znajdziesz tam „Moje dodatki” i „Zarządzaj innymi dodatkami” ten Po ustawieniu ostatniej opcji pojawi się okno, w którym należy wybrać „Zarządzaj dodatkami Excel”. Następnie kliknij przycisk „Idź”.

Później zobaczysz okno z dostępnymi dodatkami. musisz nacisnąć przycisk „Przeglądaj” aby zlokalizować ścieżkę, w której rozpakowano Data XL. Kliknij „OK”, a dodatek zostanie zainstalowany w programie Microsoft Excel.

Użyj dodatku Data XL

Aby skorzystać z dodatku Data XL, musisz otworzyć plik, który chcesz podzielić i aktywować Dane XL w z menu. Wybierz opcję „Narzędzie podziału danych, dzielenie danych”, aby określić zakres komórek i kolumn, które mają być używane do podziału pliku programu Excel.

Następnie wybierz „Utwórz nowe pliki w określonej ścieżce” i wybierz format plików, które mają zostać utworzone. Na koniec kliknij przycisk „Powiadom teraz” ten Dlatego otrzymasz wiele plików z jednej kolumny w Excelu.

Powyższe jest najskuteczniejszym sposobem podziału a przekroczyć w wielu plikach na podstawie jednej kolumny. Po powyższym sugerujemy chroń lub ustaw plik Excela tylko do odczytu aby chronić twoją pracę.ικόςwspomnij o tej reklamie

Dodaj komentarz