Jak po raz pierwszy stworzyć aplikację w Android Studio, krok po kroku

Android Studio to program uruchomiony przez Google w 2013 roku, który odgrywa ważną rolę w tworzenie aplikacji dla Android. Jeśli chcesz po raz pierwszy stworzyć własną aplikację w Android Studio, zostań z nami i dowiedz się jak.

Oprogramowanie, z którego będziemy korzystać, obejmuje narzędzia i usługi do tworzenia aplikacji, od kodu po projektowanie interfejsu, z którego będzie korzystał użytkownik. Po utworzeniu możesz go opublikować w Sklep Play ten

Stwórz własną aplikację w Android Studio od podstaw

Chociaż aplikacje są oczywiście bardzo złożone i skomplikowane w wykonywaniu swoich funkcji, nie martw się. Co musisz zrobić, to zainstaluj Android Studios na komputerze z systemem Windows, Mac lub Linux bo to ułatwia tworzenie procesu podanie. Następnie musisz wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz Android Studio i wybierz „Rozpocznij nowy projekt Android Studio”, co oznacza „ Rozpocznij nowy projekt w Android Studio » ten
  2. Określ ważne parametry: nazwa aplikacji (wynik, który zwróci Google Play), nazwa jednostki (zwykle równa nazwie aplikacji), nazwa pakietu (unikalny identyfikator aplikacji), minimalny wymagany pakiet SDK (minimalna wersja Androida do uruchomienia aplikacji), cel SDK (maksymalna wersja Androida, z którą może działać Twoja aplikacja), poziom języka (wersja Jawa za pomocą którego aplikacja będzie rozwijana) oraz ikonę aplikacji.
  3. Wybierz „Kontynuuj”, a następnie określ strukturę lub model, jaki ma wyglądać Twoja aplikacja.
  4. Wybierz lub wprowadź nazwę okna głównego aplikacji.

Oto pierwsze kroki, które możesz wykonać, aby stworzyć własną aplikację Android Studio. Jak zauważyłeś, jest to proces całkiem proste i nie potrzebujesz do tego dużej wiedzy.

Ważne aspekty projektów tworzonych w Android Studio

Wśród godnych uwagi i wspomnianych już aspektów Android Studio jest jego kompatybilność z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Chrome i Linux. Zainstaluj go samodzielnie komputer jest tak prosty, jak instalacja jakiegokolwiek innego programu.

Zauważysz, że wizualny interfejs aplikacji Android, z której korzystasz, jest zapisany w pliku „XML” w następującej ścieżce: res / layout / activity_main.xml.

Po otwarciu tego pliku zobaczysz pierwszy ekran utworzonej aplikacji, który pojawi się na Twoim urządzeniu z Androidem, gdy go użyjesz. Możesz również wyświetlać zawartość w „Projekt” lub „Tekst”, czyli w trybie projektowania lub kodu.

Hasła są zmienne chociaż do tego, jeśli potrzebujesz trochę więcej wiedzy. Ta sekcja zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ pozwoli aplikacji rozwinąć wszystkie funkcje, które chcesz udostępnić użytkownikom. Na przykład, dodaj gradient do przycisku w Android Studio ten W przeciwnym razie będziesz miał tylko jedną pustą aplikację, aby to powiedzieć.

Uruchom aplikację na swoim urządzeniu w zaledwie kilku krokach

Musisz przejść do menu opcji ” Uruchom / Uruchom aplikację „ i musisz opuścić urządzenie lub Emulator Androida Studio w którym uruchomi się wybrana aplikacja. Naciśnij przycisk „OK”.

Możesz również wypróbować aplikację, podłączając urządzenie mobilne do komputera z Android Studio i używając następującej prostej kombinacji: Shift + F10, aby przetestować projekt. Poczekaj i sprawdź, czy aplikacja działa na Twoim telefonie.

Bez wątpienia, Android Studio to doskonałe narzędzie niezbędne dla programistów. Dzięki temu nie tylko będziesz mógł stworzyć aplikację, która jak wspomnieliśmy jest jej głównym celem, ale Android Studio sprawdzi się również doskonale jako emulator Androida. spróbuj pobrać go na systemy operacyjne, które oferowaliśmy wcześniej.

Dzięki temu oprogramowaniu będziesz cieszyć się wszystkimi zaletami Androida, a także będziesz mógł sprawdzić w czasie rzeczywistym, czy stworzona aplikacja działa. Plus, ten facet narzędzie do tworzenia aplikacji mobilnych może uczynić cię specjalistą.

To nie wszystko, kolejną korzyścią, którą otrzymasz po pobraniu, jest to, że jeśli chcesz, możesz analizować aplikacje open source lub współpracuj z innymi programistami, którzy również korzystali z Android Studio. Coś, co pomoże ci lepiej zrozumieć projekty, które przyciągną twoją uwagę i które możesz wykorzystać jako inspirację do własnych projektów.

Dodaj komentarz