Jak po raz pierwszy sprzedać produkty na Mercado Libre?

Nie martw się, jeśli się pomylisz, jedną z największych witryn internetowych wykorzystywanych zarówno do sprzedaży, jak i kupowania produktów jest Mercado libre. Jest to strona odwiedzana przez tysiące ludzi, którzy chcą jakoś znaleźć dobrą cenę, telewizor, telefon komórkowy, wymianę lodówki itp. A ponieważ wiemy, że nie każdy wie, jak korzystać z tej platformy, pokażemy Ci jak sprzedawać produkty na Mercado Libre po raz pierwszy, łatwo i szybko.

Wielu użytkowników rozpoczęło swój biznes online za pomocą tej platformy, która dała im wysokie dochody, to jak posiadanie sklepu internetowego. Aby móc korzystać Wolny rynek jako wizytówka do ekspozycji produktów na sprzedaż. Po prostu musisz być bardziej wybredny, jeśli chodzi o pomoc, jaką udzielasz innym ludziom.

Strona jest bardzo łatwa w użyciu i chociaż możesz publikować za darmo, dzięki czemu możesz dokonywać sprzedaży. Oferuje różne płatne pakiety, dzięki czemu możesz mieć wyższy poziom ekspozycji swoich produktów. I tak proste, jak to Usuń historię de Wolny rynek z telefonu komórkowego z systemem Android.

Jak po raz pierwszy sprzedawać produkty na Mercado Libre

Dziś korzystanie z platformy internetowej takiej jak m.in. Wolny rynek oferuje wiele korzyści, na które możemy liczyć. Nie musisz mieć fizycznego sklepu, docierasz do większej liczby osób, Twoje przetwarzanie ma charakter osobisty i pozwala na bezpieczne transakcje bez ryzyka. Ponadto jest to idealne miejsce dla tych, którzy nigdy nie robili biznesu w sieci.

Wystarczy postępować zgodnie z prostymi krokami oferowanymi przez platformę wydawniczą Twój produkt i wysłuchaj rekomendacji oferowanych Ci z wieloletnim doświadczeniem. Twoja przyszłość jako przedsiębiorcy internetowego jest gwarantowana. Wystarczy więc zacząć od pierwszego kroku, jakim jest założenie konta na otwartym rynku.

Jak po raz pierwszy sprzedawać produkty na Mercado Libre

Po zarejestrowaniu się na stronie i masz założyłeś swoje konto, pierwszy krok, który również trzeba zrobić sprzedać produkt jest wybór typu, do którego należy Twój produkt.

Po zalogowaniu się na swoje konto zauważysz, że u góry ekranu znajdziesz różne opcje, które pozwolą Ci wykonywać różne czynności na Twoim koncie.

Znajdują się na żółtym pasku i możemy nazwać Cię na przykład Kategorie, Oferty, Pomoc, Logowanie, Moje zakupy itp. tutaj również będziemy mieli okazję sprzedawać.

Wybierzemy go i zobaczymy pudełko z kilka kategorii i musisz wybrać taki, który zawiera produkt, który chcesz opublikować. To, co czyni to tak prostym, to fakt, że kierujesz się tym samym systemem.

Kolejnym krokiem będzie opis publikowanego produktu, trzeba dodać efektowny i niezbyt ogólny tytuł. Najbardziej uderzające jest na przykład stwierdzenie „Nowy 55-calowy telewizor LG LED Smart TV z 2-miesięczną gwarancją”. Ten „nowy telewizor”. Ważne jest również podanie jasnych informacji o produkcie, takich jak kolor, wymiary, waga, materiał konstrukcyjny itp.

Ty też powinieneś prześlij jak najwięcej zdjęć gdzie możesz zobaczyć różne kąty produktu. Obrazy te powinny być bardzo dobrej jakości, gdyż oddala to perspektywę przyszłego klienta na obecny stan produktu. Kiedy skończysz z opisem, musisz kliknąć przycisk Potwierdź.

Teraz kolejnym krokiem jest ustalenie ceny produktu, wartości jaką mu nadajesz i czego oczekujesz od klienta.

Wtedy musisz wybierz typ wersji gdzie możesz wybierać pomiędzy darmowym, klasycznym i premium. Musisz wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom, ale jeśli dopiero zaczynasz, wybierz opcję darmową.

Ostatnim krokiem jest wybór metody wysyłki, z której będziesz korzystać i jaki sposób płatności? używasz do sfinalizowania sprzedaży produktu, musisz również wskazać, czy oferujesz gwarancje, czy nie.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Opublikuj, aby wyświetlić swój produkt na platformie, a następnie śledzić ten Zdajesz sobie sprawę, jakie to proste sprzedawać produkty na Mercado Libre po raz pierwszy.

Dodaj komentarz