Jak otworzyć plik rozszerzenia VCF na komputerze z systemem Windows za pomocą programu Excel

Zwykle możemy przenosić kontakty z jednego telefonu komórkowego na drugi w systemie Android ten Podobnie możesz wykonać tę procedurę z komputera z systemem Windows za pomocą programu Microsoft Excel. Z tego powodu zalecamy zapoznanie się z artykułem, z którym się nauczysz Otwieram plik z rozszerzeniem VCF na moim komputerze z systemem Windows za pomocą programu Excel ten

Co to jest plik VCF?

Plik VCF jest również nazywany „VCard” i odnosi się do karta elektroniczna (cyfrowa lub wirtualna) zawierające informacje dla poszczególnych kontaktów. Informacje te mogą obejmować nazwiska kontaktów, numery telefonów, zdjęcie każdego kontaktu, adresy e-mail oraz informacje o ich adresach fizycznych.

Jaki jest cel pliku VCF?

Plik VCF umożliwia eksportowanie i importowanie ich wszystkich informacje kontaktowe którym zarządzaliśmy z urządzenia elektronicznego. Ponadto niektórzy użytkownicy wolą dołączyć plik VCF i wysłać go pocztą elektroniczną na określone adresy. W rzeczywistości możesz odzyskać usunięte kontakty z karty SIM i odzyskaj plik VCF przed otwarciem go na komputerze.

Wnioski o otwarcie pliku VCF

Plik VCF można otworzyć przez aplikacje obsługujące tego typu rozszerzenie (.vcf), a zawarte w nim informacje można również edytować.

Tak właściwie Windows umożliwia dostęp do plików VCard z pakietu biurowego „Microsoft Office”. Dlatego możliwe jest zarządzanie „VCards” z Microsoft Word i Microsoft Excel bez żadnych kłopotów.

Jak otworzyć plik rozszerzenia VCF na komputerze z systemem Windows za pomocą programu Excel

Jeśli zebrałeś informacje o swoich kontaktach, VCF i chcesz go otworzyć za pomocą Microsoft Excel , zalecamy wykonanie serii kroków, które wyjaśnimy poniżej.

Czy mogę otworzyć plik VCF na moim komputerze z systemem Windows?

Pliki VCF często zawierają tylko tekst. Jeśli więc nie masz menedżera kontaktów na swoim komputerze z systemem Windows, nie martw się, ponieważ możesz je bez problemu otworzyć za pomocą edytora tekstu.

podobnie Microsoft Excel umożliwia szybkie otwieranie plików VCF i łatwo, bez konieczności pobierania dodatkowego programu do systemu operacyjnego.

Narzędzie Kontakty systemu Windows

Windows ma niezwykle przydatne narzędzie do zarządzania kontaktami. Kontakty to domyślna aplikacja dla tego systemu operacyjnego i aktywuje się po uruchomieniu pliku VCF na komputerze.

Dlatego jeśli klikniesz dwukrotnie plik VCF, natychmiast otworzy się on w nowym oknie z narzędziem Kontakty, które wyświetli wiele kart. Każdy z nich zawiera dokładna informacja plik „VCard” dotyczący m.in. adresu e-mail, nazwy kontaktu, adresu, identyfikatorów.

Importuj Microsoft Excel

Oprócz narzędzia do kontaktu lub prostego edytora tekstu Windows możesz uzyskać dostęp do pliku VCF z programu Microsoft Excel ten Aby to zrobić, wejdź do aplikacji z menu Start lub przez wyszukiwarkę wpisując „Excel”.

Znajdź plik VCF

Po otwarciu nowego pustego arkusza roboczego w programie Microsoft Excel znajdź w menu kartę Plik i kliknij ją. Następnie wybierz „Otwórz” i wybierz lokalizację pliku VCF na dysku twardym lub dysk wymienny (jeśli występuje).

Otwórz plik z rozszerzeniem VCF na komputerze z systemem Windows za pomocą programu Excel

Wybierz „Wszystkie pliki” z rozwijanej listy „Typ pliku” u dołu okna. Znajdź plik VCF i wybierz go. Pojawi się wyskakujące okienko, w którym należy wybrać opcję „Podziel” i kliknąć „Dalej”.

Następnie wybierz „znak zapytania” i „puste” dla: stworzyć przestrzeń pomiędzy mieszkaniami ten Kliknij „Dalej”, a następnie „Zakończ”. W ten sposób będziesz mógł otwórz i zarządzaj plikiem VCF na swoim komputerze aby dokonać wszelkich korekt, które uznasz za konieczne.

Dodaj komentarz