Jak otwierać pliki z rozszerzeniami Odt, Ods i Od na telefonach z systemem Android?

Microsoft jest bardzo popularny w zakresie narzędzi do prezentacji i zarządzania dokumentami. Jednak niektórzy użytkownicy wolą mniej logiki otwórz się i zdecyduj Otworzył biuro. Szukasz kompatybilności aplikacji i zastanawiasz się, jak otwierać pliki z rozszerzeniami Odt, Ods i Rs na telefonach z Androidem? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Również w przypadku tego systemu operacyjnego pamiętaj, że mamy możliwość tworzenia i edycji dokumentów Word na Androidzie. Bez dalszych ceregieli kontynuujmy ten samouczek, aby otworzyć pliki Odt, Ods i Re.

Jak otwierać pliki z rozszerzeniami Odt, Ods i Od na telefonach z systemem Android?

Możliwe, że podczas pracy z plikami typu „Otwórz dokument” i chcesz go otworzyć z telefonu, zauważysz konflikt zgodności. Z tego powodu powinieneś mieć alternatywne narzędzia do przeglądania treści utworzonych za pomocą Open Office.

W przypadku komputerów potrzebujesz tylko: pobierz Open Office otwieraj tego typu dokumenty bez żadnych problemów. W przypadku Androida pytanie nieco się zmienia.

Poniżej znajdziesz istotne informacje o trzech formatach używanych w automatyzacji biura oraz o tym, jak możesz nimi zarządzać z telefonu z Androidem.

Co to jest plik Odt?

Plik Odt odnosi się do wszystkich dokumentów zawierających tekst i obrazy utworzone za pomocą edytora tekstu Autor OpenOffice. Pliki Odt mogą być przeglądane jako ZIP i użyj XML aby uniknąć korzystania z autorów.

Pliki z rozszerzeniem .odt są podobne do plików .doc / .docx w programie Microsoft Office Word. Jednak rozszerzenie .odt odnosi się do dokumentów oprogramowania typu open source, które mają inny interfejs i kilka specjalnych funkcji.

Co to jest plik kursu?

Ods to rozszerzenie pliku „otwarty dokument” związane z zarządzaniem arkuszami kalkulacyjnymi za pośrednictwem aplikacji Komputer OpenOffice. Pliki kursów są również podobne do dokumentów Microsoft Office Excel pod względem funkcjonalności i użyteczności. Zapisać.

Co to jest plik R?

Odpowiedź jest za „Otwarta prezentacja dokumentu” i jest formatem pliku dla OpenOffice, który zawiera slajdy treści. Pliki te mogą przechowywać treści multimedialne i efekty przejścia. Prezentacje z rozszerzeniem .odp można tworzyć za pomocą aplikacji OpenOffice Suite.

Pliki .dp są podobne do plików .ppt programu Microsoft Office PowerPoint. W rzeczywistości można je zapisać z rozszerzeniem .ppt z OpenOffice, aby kontynuować pracę z pakietem Microsoft Office.

Otwieraj pliki z rozszerzeniami .odt, .ods i odp na telefonach z Androidem

Aby otworzyć pliki Otwarte biuro takich jak odt, ods i odp, będziesz potrzebować pakietu narzędzi Google Office. Posiadają zestaw idealnych aplikacji do zarządzania tymi plikami i jednoczesnej pracy z dokumentami Microsoft Office.

Nadal można eksportować z pliku „Otwórz dokument” do odpowiednika firmy Microsoft. Na przykład, jeśli masz plik tekstowy z rozszerzeniem .odt, możesz go użyć i wyeksportować do MS Word z rozszerzeniem .docx, jeśli to konieczne.

Z drugiej strony możliwe jest również: przekonwertować dokument OpenOffice na Microsoft Word i inne programy pakietu Microsoft Office. Ta opcja jest zalecana, jeśli konsekwentnie korzystasz z pakietu Office.

Dokumenty Google

Ta bezpłatna aplikacja umożliwia otwieranie plików .odt. Aby to zrobić, pobierz aplikację i zainstaluj ją na swoim telefonie. Po otwarciu Dokumentów Google w prawym górnym rogu pojawi się ikona folderu. Po zaimportowaniu wybierz „Otwórz z pamięci”, zlokalizuj plik .odt, aby go uruchomić i zobaczyć jego zawartość.

Pamiętaj, że Ty też możesz otwórz i edytuj dokument Word w Dokumentach Google ten Prawda jest taka, że ​​narzędzie jest kompatybilne z wieloma typami plików.

Arkusze kalkulacyjne Google

Ta aplikacja Google jest przydatna do otwierania plików z rozszerzeniem .ods. Po pobraniu i zainstalowaniu tej aplikacji przejdź do ikony folderu i wybierz opcję „Otwarte z magazynu” aby znaleźć arkusz kalkulacyjny i wyświetlić go na telefonie.

Prezentacje Google

Prezentacje Google umożliwiają otwieranie plików z rozszerzeniem .odp. Aby to zrobić, znajdź aplikację pod adresem Sklep Play, pobierz i zainstaluj na swoim urządzeniu. Po otwarciu aplikacji znajdziesz ikonę folderu, a gdy masz do niej dostęp, możesz wybrać „Otwórz z pamięci”, aby znaleźć pokaz slajdów i folder. Wyobrażam sobie.

Dodaj komentarz