Jak otwierać lub odtwarzać pliki z rozszerzeniem .AVI?

Akronim AVI pochodzi z Audio Video Interleav w języku angielskim ten Dużą zaletą jest to, że może być czytać z różnymi systemami operacyjnymi, chociaż czasami może się zdarzyć, że chcemy otworzyć film lub wideo i nagle nie jest odtwarzany; Może to być spowodowane tym, że używany program nie jest kompatybilny, ponieważ nie ma niezbędnych koderów dla formatu wideo AVI. Dowiedz się, jak otworzyć lub czytaj pliki z rozszerzeniem takich jak AVI.

Do czego służy i jak działa format .AVI?

Formularz działa jak pojemnik oznacza to, że może nagrywać zarówno wideo, jak i dźwięk, nawet jeśli są odłączone. podczas odtwarzania wideo zmienia się jednocześnie z dźwiękiem.

Kodowanie tych danych cyfrowych wymaga zewnętrznego programu innego niż AVI o nazwie Codec. Dlatego mogą być prezentowane w dowolnej formie, co pozwala: de edycja dźwięku czytanie, w zależności od wybranego języka.

Formaty .AVI są podzielone na fragmenty informacji zwane Chunk, które mają identyfikator zwany FourCC lub czteroznakowy kod. ułatwiając tym samym badania podczas reprodukcji. Pierwszy cytat nazywa się nagłówkiem i odpowiada za opisanie informacji na prędkość na sekundę i wymiary obrazu; drugi łagodzi przeplatanie się obrazu i dźwięku.

Jak odtwarzać pliki AVI w zależności od systemu operacyjnego?

Zależy to od tego, czy jest to poziom komputera czy telefonu, na przykład:

  • Na Komputer z systemem Windows , plik musi być odczytany za pomocą Windows Media Player rodzinny niezależnie od zainstalowanej wersji, co jest zalecane dla rozszerzeń plików .AVI. W przypadku systemu Windows 10 zlokalizuj „Filmy i TV”, a następnie kliknij wideo do autoodtwarzania.
  • Na wypadek, gdyby komputery Mac , jest skomplikowane, ponieważ odtwarzacz źródłowy nie jest zgodny z formatem .AVI, więc musisz użyć 2 programów Aiseesoft. z pierwszym gramy, który nazywa się Aiseesoft Mac Blu-ray Player. a z innym Aiseesoft Video Converter Ultimate konwertuje do oryginalnego formatu Mac.
  • Szopa Telefony z Androidem chociaż najnowsze telefony są już wyposażone w ten format .AVI, nie wydaje się to zbyt odpowiednie. Dlatego VLC jest zalecane dla lepszego oglądania.
  • Dla iphone z iOS Movie Player 3 powinien być używany do odtwarzania filmów i wideo w tym formacie.

Jak otwierać lub odtwarzać pliki z rozszerzeniem AVI?

Musimy wspomnieć, że pliki wideo dla czytaj pliki z takim rozszerzeniem że .AVI jest jednym z najpopularniejszych najbardziej rozpowszechniony na świecie i mogą być odczytywane zarówno przez bezpłatne programy, jak i licencjonowane z dowolnego systemu operacyjnego. dlatego tylko niektóre z nich zostaną wymienione.

  • Vlc media player O: Jest to program open source opracowany przez VideoLAN, bardzo dobry wybór dla każdego systemu operacyjnego i dowolnego rozszerzenia, ma wysoką rozdzielczość i generalnie nie wymaga kodera.
  • Klasyczny odtwarzacz multimedialny O: Odtwarzacz stworzony przez Microsoft Windows był pierwotnie oprogramowaniem o zamkniętym kodzie źródłowym, ale został wydany z czasem i jest kompatybilny z dowolnym odtwarzaczem wideo.
  • Napęd DVD Cyberlink : Cyberlink współpracuje z oprogramowaniem operacyjnym do odtwarzania plików w różnych formatach na naszym komputerze i chociaż dyski DVD są dziś rzadko używane, ten program pozwala nam otwierać te formaty .AVI.

Na koniec musimy stwierdzić, jak ważne jest to dla rozszerzenia .AVI odtwarzanie wideo ponieważ można go odbudować w dowolnym systemie operacyjnym. stąd jego szeroka dystrybucja, a także osiągana jakość.

Dodaj komentarz