Jak otwierać, edytować i konwertować pliki AVC, AVCHD na komputerze?

W poniższym poradniku nauczymy Cię procesu, dzięki któremu będziesz się uczyć do otwierania, edycji i konwertowania plików AVC, AVCHD na komputer co jest bardzo wygodne, jeśli masz pliki z tymi funkcjami i nie masz oprogramowania do ich przeglądania. ten

Format AVCHD i AVC

AVCHD odnosi się do formatu pliku zaprojektowanego specjalnie do nagrywania wideo, który jest własnością firmy Sony (chociaż kilka urządzeń Panasonic również obsługuje ten format).

Wspomniany jest format AVCHD Zaawansowane kodowanie wideo w wysokiej rozdzielczości , co można przetłumaczyć jako „ Zaawansowane kodowanie wideo w wysokiej rozdzielczości „I jak sama nazwa wskazuje, ten format jest przeznaczony do przechowywania plików lub treści w wysokiej rozdzielczości.

Format został wprowadzony na rynek w 2006 roku jako specyficzna propozycja formatu dla urządzeń wspomnianych marek, ale prawda jest taka, że ​​format można stosunkowo łatwo otworzyć dzięki różnym odtwarzaczom wideo.

Jak wspomniano wcześniej, ten format można znaleźć na różnych rejestratorach Sony i Panasonic, ale prawda jest taka, że ​​format nie jest tak ekskluzywny, jak się wydaje, ponieważ dziś wykorzystuje bardzo ważny koder wideo (AVC).

Pliki AVC

AVC odnosi się do kodera wideo „Zaawansowane kodowanie wideo” od lat znajduje się w wielu plikach audiowizualnych, więc plik AVCHD staje się zastrzeżonym wariantem. Tak czy inaczej, oba typy filmów mogą być łatwo otwierane przez wiele odtwarzaczy multimedialnych.

Jak otwierać, edytować i konwertować pliki AVC, AVCHD na komputerze?

Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają otwierać pliki w formacie AVCHD lub AVC , i tak polecamy VLC. Jest to darmowa aplikacja, która pozwoli Ci otwierać tego typu pliki i nie tylko.

Narzędzie VLC do otwierania, edytowania i konwertowania plików AVC lub AVCHD

Jest to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy wideo i multimedialnych na świecie, w rzeczywistości większość komputerów korzysta z tego popularnego odtwarzacza.

VLC jest całkowicie darmowy co mogło zwiększyć jego popularność. W każdym razie nie popełnij błędu, ponieważ podczas gdy gracz jest wolny, prawda jest taka, że ​​ma jeden z najbardziej kompletnych systemów w programach z tymi funkcjami.

Rzeczywiście, odtwarzacz VLC charakteryzuje się dużą liczbą opcji dostosowywania. a jednocześnie jest w stanie odtwarzać dużą liczbę formatów audio i wideo, w tym format AVCHD.

  1. Aby otworzyć zawartość w formacie AVCHD, po prostu uruchom aplikację VLC. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji, pierwszym krokiem jest: pobierz i zainstaluj VLC w Twoim komputerze. Aby pobrać, musisz wejść na oficjalną stronę Wideo ten
  2. Gdy VLC otworzy się poprawnie, przejdź do lewego górnego rogu, gdzie znajdziesz sekcję „Media”. Tutaj musisz wybrać opcję „Otwórz plik …” ten
  3. Przeglądarka systemu operacyjnego pojawi się na ekranie, na którym musisz przejść do lokalizacji pliku AVCHD, który chcesz otworzyć. Po wykryciu wybierz go i kliknij „Otwórz”.
  4. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziesz mógł odtworzyć ten film bez większych problemów.

Jakie inne formaty może odtwarzać VLC?

Jest to niesamowita aplikacja, ponieważ oprócz otwierania plików w formatach AVCHD i podobnych. Jest również w stanie odtwarzać treści w wielu różnych formatach, wśród których możemy wyróżnić MP4, 3GP, MKV, AVI i wiele innych.

Ponadto VLC jest stale aktualizowany, więc z biegiem czasu zapewnia zgodność z nowymi formatami wideo i audio, więc szczerze mówiąc może się wydawać, że ten odtwarzacz jest w stanie otwierać bardzo szeroką gamę plików.

Edytuj pliki w formacie AVC lub AVCHD na swoim komputerze

Jak wspomnieliśmy wcześniej, AVCHD i inne często należą do rodziny magnetowidów Sony. W rzeczywistości możesz edytować te typy plików poprzez Wpisz tekst lub tytuły w Sony Vegas ten Można powiedzieć, że jest to format stosunkowo dobrze znany, dzięki czemu zapewnia jego kompatybilność z wieloma aplikacjami.

Edytory wideo, takie jak Adobe Premiere lub Sony Vegas, mogą otwierać tego typu pliki bez większych problemów, co oznacza, że ​​możesz edytować wideo AVCHD lub AVC. Wciąż jest to możliwe konwertować pliki audio i wideo do innych formatów poprzez VLC, zwiększając tym samym użyteczność tej potężnej aplikacji.

Dodaj komentarz