Jak odzyskać niezapisany plik lub dokument Excel

Niewątpliwie jednym z najczęściej powtarzających się i złożonych problemów, z jakimi boryka się większość specjalistów IT, jest: utrata niezapisanych danych Ε To powiedziawszy, dobrze jest wiedzieć, jak odzyskać niezapisany plik lub dokument Excel.

Dzisiejsza technologia pozwala nam robić rzeczy, które wcześniej nie były możliwe, narzędzia takie jak Word i Excel ewoluowały w ten sposób zorganizujmy się i dostarcz je travaux Ε Jednak wraz z technologią pojawił się nowy problem …

Epoka cyfrowa sprawia, że ​​tworzenie kopii zapasowych fizycznych dokumentów jest coraz mniej powszechne; w rzeczywistości wiele dokumentów, takich jak Excel, obsługuje platformę wirtualną. Utrata informacji to koszmar każdego współpracuje z Excelem ale są sposoby, aby to naprawić, takie jak sugerowany sposób chroń plik Excela w trybie tylko do odczytu ale innym razem potrzebujesz innych opcji.

Jak odzyskać niezapisany plik lub dokument Excel?

Zauważ, że nie jest to samouczek dotyczący magicznego odzyskiwania utraconych danych, ale chcemy być przewodnikiem, aby to się nie powtórzyło. Z tego powodu nauczymy Cię w najprostszy sposób zapobiec temu problemowi Ε

Excel to bardzo potężne narzędzie, które istnieje od wielu lat. Z każdym nowym wydaniem naprawiane były istniejące defekty, więc możemy powiedzieć, że narzędzie zostało poprawnie skonfigurowane bezpieczny w przypadku awarii Ε

Skonfiguruj Excel, aby nie stracić żadnych niezapisanych dokumentów

  • Aby dokonać ustawienia, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uruchomić program, nie ma znaczenia, czy otworzysz go za pomocą dokumentu, czy poprzez link do aplikacji, ponieważ możesz to zrobić w dowolny sposób.
  • Otwórz Excel, do którego musisz przejść Plik , znajdziesz tę opcję w lewym górnym rogu ekranu. Po przejściu do Pliku znajdź kartę Wybory i kliknij na niego.
  • Po naciśnięciu Wybory , pojawi się nowe pole, w którym będą wyświetlane wszystkie dostosowania, które możesz wprowadzić w programie Excel. Znajdź tego, który mówi Zarejestrować Ε
  • Kliknij Zapisz, pojawi się nowy ekran instalacyjny.
  • Odnaleźć ” Za każdym razem zapisuj informacje o automatycznym odzyskiwaniu Domyślnie Excel ustawił automatyczny zapis co 10 minut. Zalecamy zmianę go na 1 minuta Ε
  • Po zmianie opcji kliknij W PORZĄDKU Ε

Powyższa procedura spowoduje, że Excel automatycznie zapisze informacje o dokumencie co 1 minutę. W ten sposób, w przypadku niedogodności, możesz wyzdrowieć poprawnie utracone informacje.

Bez wątpienia Włącz i skonfiguruj automatyczne przechowywanie programów Word, Excel i Power Point to coś, o czym musisz pamiętać, aby chronić swoje informacje i nie martwić się irytującą utratą.

Jak odzyskać plik po nieoczekiwanym zamknięciu?

Istnieje kilka sposobów na odzyskanie niezapisanych dokumentów. Niezależnie od metody, ty puree z pewnością jestem poinformowany że myślałeś, że się zgubiłeś.

W każdym razie, aby temu zapobiec, zalecamy: Aby naprawić „Wykryty błąd programu Excel, który uniemożliwia jego prawidłowe działanie” co jest zwykle główną przyczyną tych problemów. Zapewni to ochronę twoich informacji, a jeśli kiedykolwiek zgubiłeś jakiś plik, przeczytaj uważnie poniższe informacje.

Automatyczne odzyskiwanie

Pierwszym sposobem, jak się wydaje, jest automatyczne odzyskiwanie. Ten rodzaj rehabilitacji jest ważny w przypadkach takich jak: Pieluchy ten uruchamia się ponownie lub jakakolwiek awaria, która niespodziewanie wyłącza komputer.

Nie musisz tutaj wiele robić, ponieważ program pozwoli Ci je pobrać automatycznie niezapisany plik Ε Aby to zrobić, musisz otworzyć wcześniej utworzony dokument.

Kiedy nie możesz zapisać swoich postępów z powodu awaria elektryczna lub podobnie, po ponownym otwarciu dokumentu Excel wyświetli najnowsze niezapisane wersje, po prostu wybierz najnowszą i odzyskaj utracone postępy.

Znajdź plik (kiedy zapomniałeś zapisać)

Jeśli zapomniałeś zapisać, istnieje bardzo prosty sposób na odzyskanie pliku.

  • Otwórz Excel bezpośrednio z linku startowego. Po otwarciu pojawi się kilka opcji, które będziesz musiał znaleźć Otwórz inne książki , opcja w lewym menu, na końcu kliknij ją.
  • Pojawi się nowy ekran, tutaj musisz znaleźć link, do którego dzwonisz Zbierz książki niezadeklarowany , będzie na końcu, kliknij go.
  • Pojawi się nowe okno, w którym pojawią się te niezapisane dokumenty, zlokalizuj najnowszy i otworzyłem.
  • Spowoduje to odzyskanie niezapisanego pliku.

Dzięki dotychczasowym metodom wyeliminujesz wszystkie bóle głowy spowodowane przez utrata informacji i ważna praca.

Upewnij się, że ta opcja jest włączona poprawnie, ponieważ może to zaoszczędzić Ci potrzeby powtarzania dokumentu lub zadania.

A ponieważ nie zaszkodzi być poinformowanym, zawsze zalecamy poznanie innych alternatyw odzyskać usunięte pliki z programów Word, Excel, Power Point, PDF na PC w ten sposób będziesz wiedział, co zrobić w sytuacji awaryjnej, takiej jak ta, o której dzisiaj mówimy.

Dodaj komentarz