Jak obliczyć cenę sprzedaży produktu lub usługi w programie Microsoft Excel? Przewodnik krok po kroku

Prezentacja nowej firmy lub produktu to zawsze dobra wiadomość. Zwłaszcza jeśli jest to pierwsze. Ale może się zdarzyć cena jaką mu dajemy czy jest to przedmiot czy usługa, być nieodpowiednim ten

Oczywiście, są profesjonaliści, którzy potrafią wykonać tę pracę ogromnie ten Ale jeśli nie mieści się to w naszych możliwościach, nie ma nic złego w próbowaniu sam oblicz cenę ten

W tym celu możesz sobie pomóc w tym artykule proste narzędzia wprowadź najbardziej odpowiednią liczbę. Zwłaszcza jeśli jesteś w tym nowy.

Jakie rachunki musisz wypłacić, aby uzyskać cenę sprzedaży produktu?

To dla ciebie ważne zwróć uwagę na cały proces produkcji ten ponieważ wszystkie dane będą przydatne w obliczeniach czynniki w równaniu.

Zobaczmy je:

Koszt materiałów

Jeśli to, co próbujesz sprzedać, jest przedmiotem naturalnym, Nie wolno pomiń wszystkie użyte materiały ten Innymi słowy surowiec. Nawet jeśli jest to minimalny element musisz to wziąć pod uwagę. Nie ma znaczenia, czy używasz wstążki pieczęć lub niezbędny produkt do produkcji.

siła robocza

Brać pod uwagę pensje Twoich pracowników połącz je z liczba sztuk wyprodukowanych w ciągu dnia ten Na wypadek, gdyby jednoosobowa działalność gospodarcza nie powinna być wykluczona z równania ten Ponieważ przyszła integracja nie powinna zmieniać ceny.

Wydatki

Uwzględnij to wszystko w tym czynniku dodatkowe koszty poniesione w procesie ten Transport, podatki, artykuły papiernicze, podatki, czynsz, usługi, a nawet rachunek za telefon do pracy.

Jeśli zrobisz sprzedaż przez wirtualne sklepy i płatności online , dodać także kieszonkowe dzieci ten Aby wykonać te obliczenia, konieczne jest zachowaj wszystkie faktury i dokumenty potwierdzające w celu utrzymania regularnej i przejrzystej administracji.

Marża zysku

Jest procent, jaki chcesz zarobić jako firma ten Nie należy tu uwzględniać pracy, nawet jeśli właściciel i pracownik to ta sama osoba. Jest to prawdopodobnie najtrudniejszy czynnik do obliczenia i będzie zależeć od tego, ile chcesz uzyskać. Te wynosi na ogół ponad 30%.

Kroki do obliczenia ceny sprzedaży produktu lub usługi w programie Microsoft Excel

„Aktualizuj” Chcesz dowiedzieć się, jak obliczyć cenę sprzedaży produktu lub usługi w programie Microsoft Excel? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się wszystkiego od podstaw! »

Pokazaliśmy już, co to jest czynniki, które określą cenę naszego produktu ten Zobacz, jak możesz obliczyć każdy z nich i dodaj do końcowego równania ten Do tego niezbędne będzie posiadanie narzędzia takiego jak m.in. Microsoft Excel ten Zobaczmy, jak wykonać ten proces w prosty i regularny sposób.

Przygotuj wszystkie swoje dane i wykonaj następujące kroki:

 • otwarty Microsoft Excel
 • Tworzyć nowy arkusz roboczy
 • Wpisz pozycje w pierwszym wierszu „Koszt materiałów” , „Siła robocza” , „Wydatki” , „Całkowity koszt” , „Koszt indywidualny” , „Marża zysku” itp. „Cena produktu” ten
 • Pod każdym z nich musisz wpisać odpowiednią liczbę, kierując się obrazem.

Aby przeprowadzić proces w bardziej ustrukturyzowany sposób, zalecamy: dokonać indywidualnych obliczeń w dokumencie ale na konkretnym arkuszu. Przynieść zawartość w komórce za pomocą specjalnej pasty.

Na przykład:

 • Kliknij znak „+” na dole dokumentu do utworzenia Nowa karta ten
 • następnie nazwij to samo z odpowiednim nagłówkiem ten Aby to zrobić, naciśnij drugi przycisk myszy i wybierz „Przemianować” ten

 • W tej nowej karcie wpisz wszystkie koszty materiałowe w jednej kolumnie aw innym ich opis.
 • Idź dalej powierzchnia wejść typ (jak pokazano na zdjęciu) „= SUMA (B: B)” co sumuje wszystkie wartości znalezione w Okrężnica si ten

 • Kiedy skończysz ustawianie wartości, skopiuj komórkę odpowiadającą sumie ten W tym przypadku jest A’2 ten
 • Wrócić do karta główna a ja robię specjalny kolaż ten Aby to zrobić, zaznacz odpowiednie pole i naciśnij dodatkowy przycisk nad.

 • Następnie najedź na menu „Specjalny kolaż” i naciśnij ” Wiązanie specjalne „ z listy rozwijanej. Otworzy się małe okno.
 • W tym kliknij „Wklej linki” ten Spowoduje to, że zmiany na drugiej karcie zostaną odzwierciedlone przy tej wartości.
 • Powtórz operację z wszelkie moduły, które uznasz za niezbędne ten
 • Wszystko, co musieliśmy zdecydować, to marża, którą chcemy osiągnąć ten
 • Taniec „Całkowity koszt”, my wprowadzi sumę całkowitych pozycji wydatków za pomocą funkcji „= A3 + B3 + C3” ten
 • W odpowiedniej komórce „Koszt indywidualny”, musimy podzielić całkowity koszt przez liczbę sztuk wyprodukowanych w podzielonym czasie. Na przykład „= D3 / 500” ten
 • Ponieważ ustaliliśmy swobodnie La Marża zysku w tym obszarze nie trzeba wykonywać żadnych obliczeń.

 • Jeśli chodzi o ostateczną cenę, musimy sporządzić następującą formułę. Całkowity koszt indywidualny dzieli się na (marża zysku 1%). W tym przykładzie będzie używany jako „= Ε3 / (1-F3%)” ten

Ten typ może być również ważny, jeśli masz już ustaloną cenę rynkową, czy to w oparciu o konkurencję, czy inne parametry. Ten może pomóc w osiągnięciu docelowego kosztu my cel, powód produkcja.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz