Jak naprawić uszkodzony lub uszkodzony plik programu Excel?

Wyobraź sobie, że twoje pliki są uszkodzone po kilku godzinach pracy, co robimy? Nie, niczego nie podpalamy. Możliwy napraw uszkodzony lub uszkodzony plik programu Excel ten Możemy to zrobić nawet za pomocą Worda i PowerPointa. Zobaczymy, jak naprawić uszkodzony plik pakietu Office, a także skonfigurować metody tworzenia kopii zapasowych, aby je odzyskać, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jak naprawić i odzyskać uszkodzony plik Excel?

Następnie wystarczy wykonać kroki, które zostawiamy poniżej. Po otwarciu pliku Excel otrzymasz wiadomość, że plik jest uszkodzony lub nie można go otworzyć bezpośrednio, ponieważ nie zawiera danych. Ten sam program daje nam taką możliwość odzyskiwanie plików z pochodzenie, chociaż w wielu przypadkach to nie działa.

  • Przede wszystkim musimy otworzyć Excela.
  • Następnie kliknij „Plik” i „Otwórz”.
  • Teraz musimy znaleźć plik, który musimy naprawić, ale nie otwieraj go, po prostu wybierz to samo.
  • Kliknij strzałkę obok przycisku „Otwórz”. Pojawi się małe menu, w którym wybieramy „Otwórz i napraw”.

Excel daje teraz dwie opcje: odzyskiwanie danych (naprawa) lub eksportowanie wartości i typów z pracy w przypadku niepowodzenia naprawy (eksport danych). Musisz wybrać ten, który Ci odpowiada.

Jak automatycznie utworzyć plik odzyskiwania

Możemy stworzyć plik odzyskiwania, który zostanie automatycznie zaktualizowany. W ten sposób, jeśli coś stanie się ze skoroszytem programu Excel, nad którym pracujemy. Zawsze będziemy mogli odzyskać całą naszą pracę.

Aby to zrobić, po prostu przejdź do „Plik”, a następnie kliknij „Opcje”. Otworzy się nowe okno z wieloma opcjami, interesuje nas „Zapisz” i musimy wybrać opcję ” Zapisz informacje o autoodzyskiwaniu „I musimy ustawić czas.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest określenie, gdzie chcemy zapisać plik Autoodzyskiwania. Na koniec usuniemy opcję „Wyłącz automatyczne odzyskiwanie tylko dla tej książki”.

Jak widać, naprawa uszkodzonego lub uszkodzonego pliku Excela wcale nie jest skomplikowana. Jednak możliwość utworzenia pliku Autoodzyskiwania jest najlepszą opcją, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz