Jak naprawić sterownik wymagany dla iPhone’a niezainstalowanego w systemie Windows 10?

Po podłączeniu telefonu iPhone do komputera usługa Windows Update znajdzie i zainstaluje niezbędne sterowniki do utworzenia kopii zapasowej telefonu. Jeśli usługa Windows Update nie zainstaluje sterownika, zwykle zrobi to wersja komputerowa iTunes. ITunes ma wersję platformy UWP, której użytkownicy systemu Windows 10 mogą używać do tworzenia kopii zapasowych swoich telefonów. Chodzi o to, że jeśli korzystasz z iTunes UWP, musisz najpierw odinstalować wersję na komputer. Kiedy uruchamiasz UWP po ​​raz pierwszy, zajmuje się tym, ale usuwa również sterownik z iPhone’a, co powoduje błąd „Sterownik wymagany dla tego iPhone’a nie jest zainstalowany”.

>> Ten błąd może wystąpić podczas instalowania wersji komputerowej iTunes, ale jest to znacznie mniej prawdopodobne. Jeśli zobaczysz ten błąd podczas uruchamiania wersji na komputery, to samo rozwiązanie powinno działać.

Odłącz i połącz ponownie

Odłącz iPhone’a od komputera. Podłącz go ponownie. Jeśli iTunes się otworzy, zamknij go. Windows Update również powinien znaleźć zainstaluj odpowiednie sterowniki ten W przeciwnym razie będziesz musiał zmusić system Windows do zainstalowania prawidłowych sterowników. To nie jest trudne.

Zainstaluj sterownik iPhone’a ręcznie

Podłącz iPhone’a do komputera. Otwórz Menedżera urządzeń, wpisując Menedżera urządzeń w pasku wyszukiwania systemu Windows.

Rozwiń grupę urządzeń mobilnych. Znajdź Apple iPhone i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz „Aktualizuj sterownik” z menu podręcznego. W wyświetlonym menu wybierz „Automatycznie wyszukaj zaktualizowany sterownik”. Pozwól usłudze Windows Update wyszukać i zainstalować sterownik.

>> Po zainstalowaniu sterownika zamknij Menedżera urządzeń i otwórz iTunes. Tym razem powinieneś być w stanie zlokalizować swój iPhone. Błąd „Sterownik wymagany dla tego iPhone’a nie jest zainstalowany” nie powinien się już pojawiać.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć odpowiedniego sterownika, upewnij się, że go nie masz skonfigurowany system Windows 10 nie aktualizuje sterowników ten

Usługa Windows Update będzie działać normalnie za każdym razem, gdy podłączysz nowe urządzenie do komputera. Wersja komputerowa iTunes instaluje i uruchamia również usługi, które pobierają odpowiednie sterowniki za każdym razem, gdy wykryją nowy model iPhone’a. Wersja programu UWP programu iTunes jest lżejsza niż wersja komputerowa i jest świetna, ale wydaje się, że nie ma odpowiednich sterowników dla Twojego urządzenia. W każdym razie usługa Windows Update może to zaakceptować, a jeśli nie jest to automatyczne, może zmusić Cię do zainstalowania sterownika.

Dodaj komentarz