Jak naprawić sprawdzanie pisowni Steam Chat, które nie działa w systemie Windows 10?

Parowy Ma ekskluzywną funkcję czatu i sprawdzanie pisowni. Możesz lub nie lubić sprawdzania pisowni na czacie Steam, ponieważ jest to nieformalny kanał komunikacji, a pisownia nie będzie dla nikogo tak ważna. To powiedziawszy, jeśli używasz systemu Windows 10 i chcesz korzystać z ortografii Steam, ale nie możesz go uruchomić, istnieje rozwiązanie.

Naprawiono sprawdzanie pisowni na czacie Steam

Sprawdzanie pisowni na czacie Steam wydaje się być funkcją dodaną przez Steam i jest poniekąd prawdziwa. Czat Steam ma funkcję sprawdzania pisowni, ale działa z funkcją sprawdzania pisowni w systemie Windows 10. Jeśli sprawdzanie pisowni jest wyłączone w systemie Windows 10, sprawdzanie pisowni na czacie Steam nie będzie działać.

Włącz sprawdzanie pisowni w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy Ustawienia urządzenia. Wybierz kartę Wstaw i aktywuj przełącznik „Zaznacz niewłaściwe słowa”.

>> Włącz sprawdzanie pisowni na czacie Steam

Otwórz okno znajomych i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu. Spowoduje to otwarcie ustawień okna Znajomi. Przejdź do zakładki Czat i wyłącz opcję „Wyłącz wczesne sprawdzanie pisowni”.

>> Na wszelki wypadek zamknij Steam i uruchom go ponownie. Otwórz okno Znajomi i wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość. Wszelkie błędnie napisane słowa zostaną podświetlone poniżej czerwoną falistą linią.

>> Sprawdzanie pisowni identyfikuje tylko słowa z błędną pisownią. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy słowo z błędną pisownią, nie zobaczysz zdań. Ta funkcja nie poprawia automatycznie słów i nie oferuje żadnych poprawek. Mówi po prostu, że twoja pisownia jest błędna.

Sam musisz poprawić pisownię. Musisz zapamiętać lub odgadnąć, jak błędnie napisane słowo jest faktycznie napisane, a następnie je poprawić. Zasadniczo działa tylko ze sprawdzaniem pisowni w systemie Windows 10, ale nie z automatyczną korektą. Przydatne w przypadku błędów pisarskich.

Jeśli nadal masz problemy z pisownią na Czacie Steam, aby to zadziałało, musisz sprawdzić ustawienia języka. Zwykle, jeśli językiem domyślnym jest angielski, musisz również zainstalować sprawdzanie pisowni. Jeśli nie, pobierz go, a sprawdzanie pisowni zadziała. Możesz przetestować funkcjonalność w Edge lub Notka aby upewnić się, że to działa. Jeśli działa w obu aplikacjach, ale nie w czacie Steam, możesz sprawdzić, czy klient Steam wymaga aktualizacji. Jeśli to nie zadziała i naprawdę potrzebujesz sprawdzania pisowni, możesz spróbować czystej instalacji Steam.

Dodaj komentarz