Jak naprawić kod błędu programu 0xc0000005 w systemie Windows 10?

Czasami system Windows nie działa poprawnie z powodu błąd 0xc0000005 wyświetlenie komunikatu o błędzie aplikacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić poniższy kod błędu programu 0xc0000005? Okna 10 ; Zwróć uwagę na ten artykuł, ponieważ oferuje skuteczną odpowiedź w tym zakresie.

Jak naprawić kod błędu programu 0xc0000005 w systemie Windows 10?

Windows 10 ma listę kodów błędów, które wskazują, że istnieje konkretny błąd. Zwykle rozpoznanie kodu błędu pozwala użytkownikowi zidentyfikować przyczynę usterki i znaleźć idealne rozwiązanie.

Oto wszystkie informacje, które musisz wiedzieć Kod błędu 0xc0000005 i jak to naprawić w systemie Windows 10.

Jaki jest kod błędu?

Kod błędu to komunikat, że oznacza usterkę konkretnej aplikacji, sprzętu lub nieprawidłowego wprowadzenia danych. System Windows przedstawia kod błędu jako ciąg liczb, w którym każdy wiersz identyfikuje przyczynę niepowodzenia.

Jaki jest format kodów błędów?

System Windows używa formatu szesnastkowego do określania kodów błędów rozpoczynających się od 0x. Kody błędów są często skracane, odejmując wszystkie zera po x.

Typowe kody błędów

Najczęstsze kody błędów to kod STOP lub kod kontroli błędu. Są one również znane jako błędy niebieskiego ekranu lub BSOD „Niebieski ekran śmierci” ten Te kody wskazują poważny błąd systemu operacyjnego, powodujący ponowne uruchomienie komputera.

Kod błędu 0xc0000005 w systemie Windows 10

Kod błędu 0xc0000005 może wskazywać na błąd po aktualizacji sterowników do Aktualizacja dla systemu Windows. Dodatkowo ten proces często emituje kod obok komunikatu „Ta aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie, naciśnij OK, aby zamknąć aplikację”.

W rzeczywistości system operacyjny nie pliki nie mogły zostać poprawnie załadowane lub działa normalnie. Ponieważ aplikacja się nie uruchamia, użytkownik musi wymusić zamknięcie programu.

Pierwsza opcja to: metr oraz dzień ręcznie Sterowniki dla komputerów z systemem Windows , ale jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz wypróbować inne metody.

Usuń kod błędu 0xc0000005 programu w systemie Windows 10

Kod błędu 0xc0000005 można rozwiązać za pomocą zestawu procedur, które są wykonywane szybko i łatwo, aby znaleźć przyczynę i przejść do rozwiązania problemu.

Sprawdź stan pamięci RAM

Czasami kod błędu 0xc0000005 jest spowodowany przez Z awarie TŁOK NURNIKOWY. W takim przypadku możesz użyć narzędzia diagnostycznego pamięci systemu Windows, aby wykluczyć tę przyczynę.

Aby uzyskać dostęp do narzędzia diagnostycznego, naciśnij Okna + R i wejdź mdshed.exe ten Otworzy się nowe okno i powinieneś wybrać „Uruchom ponownie teraz i sprawdź problemy”. Jeśli znajdziesz błędy, może to być przyczyną kodu błędu wskazanego przez system operacyjny.

Zmiana pamięci RAM

Jeśli narzędzie diagnostyczne wykrywa awarie pamięci, trzeba je uruchomić Zmiana modułu RAM zainteresowany. Kod błędu 0xc0000005 jest często powodowany przez wadliwy moduł pamięci RAM, który wpływa na działanie systemu.

Jeśli jednak nie masz zastępczej pamięci RAM, możesz usunąć uszkodzoną pamięć RAM i wyczyścić jej łącza. Następnie włóż go z powrotem do gniazda i sprawdź, czy błąd wystąpi ponownie.

Zainstaluj poprzednią wersję sterownika

czasem ten zakłady oraz dzień de Piloci de Aktualizacja dla Windows spowodować błąd 0xc000005. Aby wykluczyć tę przyczynę, najlepiej ponownie zainstalować poprzednią wersję sterowników, których dotyczy problem.

Aby to zrobić, przejdź do „Panelu sterowania” i wpisz „Menedżer urządzeń”. Następnie wybierz urządzenie i znajdź zakładkę „Sterownik”. Tam musisz zaznaczyć pole ” Przywróć sterownik do poprzedniej wersji ”. Spowoduje to powrót do poprzedniej wersji zaktualizowanego sterownika.

Dodaj komentarz