Jak naprawić dysk USB lub dysk pamięci bez formatowania? – Krok po kroku

Wiele błędów pojawia się dziś u nas System operacyjny ten Ale zdecydowanie najbardziej irytujące są te związane z urządzeniami pamięci masowej, ponieważ zawsze usuwamy wszystko. Dlatego nauczymy Cię, jak naprawić dysk USB lub dysk pamięci bez formatowania.

Rozwiąż problem: mój komputer nie rozpoznaje mojego dysku USB czasami to nie jest to, czego się spodziewałeś. To nie była praca komputera, ale awaria USB.

Urządzenia pamięci masowej to cenne narzędzia, które zabieramy ze sobą wszędzie tam, gdzie przechowujemy ważne pliki do nich ten

Przesyłaj i zapisuj pliki z komputera na pamięć USB jest całkiem normalne w dzisiejszych czasach. Istotne lub niepotrzebne informacje, które są poniekąd potrzebne w życiu codziennym.

Czasami jednak nie jesteśmy wystarczająco ostrożni, ponieważ umieściliśmy go na złośliwym komputerze bez rozwiązania lub dlatego, że został nieprawidłowo skonfigurowany i nie jest już rozpoznawany przez niektórych. Wersje Windows.

To może oznaczać poważny problem jako coś stosunkowo prostego, ten samouczek pomoże ci poradzić sobie z tym wyraźnie i dokładnie, nie będziesz musiał tracić wszystkich informacji i będziesz mógł normalnie korzystać z dysku USB lub pamięci.

Pierwsza metoda naprawy dysku USB

Pierwszą metodą naprawy dysku USB lub dysku pamięci bez formatowania jest przeskanowanie go za pomocą narzędzia Windows Disk Check.

Jeśli podłączymy USB do portu i jest „Śmieci”, nie będziesz mieć dostępu do plików z Okna ten Zostanie rozpoznany jako podłączony, ale ponieważ system nie może go odczytać, pojawi się jako urządzenie ukryte i będzie przezroczyste obok innych dysków.

Wszystkie te urządzenia są wyświetlane w „ komputer ”. Jeśli spojrzysz na górę, pojawi się wiele zakładek. Kliknij to, co mówi „Pokaż”.

Pole wyboru oznaczone „ Ukryte urządzenia ”. Musimy się upewnić, że jest oznakowany, aby zobaczyć nasze uszkodzone urządzenie.

Wtedy pozwoli nam to zobaczyć uszkodzone urządzenie do którego, jeśli przyjrzysz się uważnie, został przypisany list. Oznacza to, że komputer rozpoznaje urządzenie, ale nie ma dostępu do jego zawartości.

Kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Właściwości”. W tym oknie wybierz „Tab” Mechanizm” , pokaże nam dwie opcje, jedną do debugowania, a drugą do optymalizacji lub odbudowy dysku.

Wybierzemy przycisk „Sprawdź” z pierwszej alternatywy. Pojawi się małe okno z opcją „ Inspekcja i naprawa ”, klikniemy.

System Windows automatycznie przeskanuje USB w poszukiwaniu błędów i naprawi je, jeśli zostaną znalezione.

Druga metoda naprawy dysku USB lub pamięci

Innym sposobem na naprawienie dysku USB bez formatowania jest użycie wiersza poleceń systemu Windows, ręcznego, ale skutecznego narzędzia.

Może się zdarzyć, że przy próbie naprawy dysku USB pierwszą metodą dojdziemy do wniosku, że nasze urządzenie nie pojawia się jako ukryte urządzenie ten

To ma rozwiązanie, wystarczy przejść do wyszukiwania systemu Windows w lewym dolnym rogu paska zadań.

Napiszemy „cmd”. I program o nazwie „ Wiersz poleceń Pojawi się. Ważne jest, aby nie klikać od razu.

Zamiast tego kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „ Wykonanie jako administrator Poprosi nas o coś, a my wybierzemy „tak”.

Musimy dosłownie wykonać następujące kroki:

  1. Piszemy na konsoli” część płyty „ ten To uruchomi dla nas kolejną konsolę poleceń, to jest narzędzie diskpart i musimy się tam dostać.
  2. Poprosimy o listę płyt, wpisując: ” lista płyt „ ten Następnie wyświetli podłączone dyski. Jeśli potrzebujemy bardziej szczegółowych informacji (pismo, formularz itp.) piszemy: ” objętość listy ”. Mogą pojawić się inne urządzenia.
  3. W ten sposób możemy zidentyfikować urządzenie, które zostało uszkodzone w wyniku odrzucenia listu.

Jak to zrobić? Cóż, list, który nie pojawia się w „ ekwipunek „Z pewnością ulegnie uszkodzeniu i jeśli znasz pojemność klucza USB, może służyć jako punkt odniesienia.

  1. Gdy dysk USB zostanie rozpoznany po literze, zamknij konsolę dysków i wróć do oryginalnej konsoli. Napiszemy „chkdsk + spacja + litera litera + spacja + / akcja” cokolwiek chcemy. To powinno wyglądać tak: chkdsk I: / f
  2. Wreszcie dajemy ” Wejść” i pozwól systemowi wykonać swoją pracę, w końcu klucz USB może być ponownie użyty bez utraty jakichkolwiek plików.

Tak kończymy prosta i praktyczna metoda naprawić dysk USB bez formatowania. Nie musisz się martwić o utratę cennych plików, dzięki tym dwóm prostym metodom możesz je wszystkie rozwiązać.

Dodaj komentarz