Jak naprawić błąd niebieskiego ekranu CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT w systemie Windows?

Korekta błędów niebieskiego ekranu w systemie Windows jest to konieczne, ponieważ istnieje wiele typów, a jednym z najczęstszych i irytujących jest błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Jeśli ten błąd przysporzył Ci bardzo poważnego bólu głowy, wkrótce będziesz mógł go naprawić, jak wyjaśniamy dzisiaj Jak naprawić błąd niebieskiego ekranu CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT w systemie Windows.

Co to jest błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT i co go powoduje?

Błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT jest rodzajem błędu niebieskiego ekranu lub błędu śmierci, który jest rzadkim błędem BSOD w systemie Windows, ale nie jest wykluczony. Ten błąd jest bardzo poważny, ponieważ może powodować utrata danych , Z cenne informacje i zapisy dla użytkownika, pogarszając w ten sposób sytuację użytkownika i wpływając na integralność komputera.

Powszechnie mówi się również, że ten błąd może być spowodowany brakiem zaktualizuj sterowniki komputera wirusy w systemie problemy sprzętowe lub z zainstalowanym programem antywirusowym lub problemami z systemem BIOS. W każdym razie, niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby spróbować to naprawić, więc zajmijmy się tym szybko.

Jak naprawić błąd niebieskiego ekranu CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT w systemie Windows?

Rozwiązanie 1: Zaktualizuj sterowniki komputera

Ponieważ przyczyną błędu może być wadliwy lub nieaktualny sterownik, oto jak zaktualizować oprogramowanie sterownika komputera:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start systemu Windows i wybierz opcję Menadżer urządzeń gdy to zrobisz, zobaczysz listę sterowników dla żółtego wykrzyknika, co oznacza, że ​​jest problem z tą kontrolką.
  • Jeśli jest jeden z tym symbolem, lepiej zaktualizować je wszystkie, dla nich kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika aby go zaktualizować.
  • Jeśli ta indywidualna aktualizacja sterownika wydaje się zbyt duża, możesz pobrać program, za który odpowiada automatyczna aktualizacja sterownika a tym samym zapisać proces. Po zaktualizowaniu sterowników spróbuj sprawdzić, czy błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT został rozwiązany lub nadal występuje na komputerze.

Rozwiązanie 2: Zaktualizuj system Windows

  • Ponieważ problem może być spowodowany aktualizacją, najlepiej zaktualizować system Windows, w tym celu najpierw naciśnij klawisz Windows na komputerze i znajdź na nim sekcję Ustawienia, a następnie przejdź do nieszczęśliwy oraz dzień i bezpieczeństwo i kliknij tę sekcję.
  • Kliknij Sprawdź aktualizacje i przejdź do Pobierz aktualizacje systemu Windows zrestartuj swój komputer i na koniec upewnij się, że błąd niebieskiego ekranu CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT został wyeliminowany.

Rozwiązanie 3: Zaktualizuj BIOS

Aktualizacja systemu BIOS jest rozwiązanie znacznie prostsze i bardziej wykonalne dla tych, którzy chcą Napraw błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT ale niewiele wiem o komputerach. To lepsze niż modyfikacja Konfiguracja systemu BIOS co jest dobrym wyborem dla osób przeszkolonych w tej dziedzinie.

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to nacisnąć jednocześnie Win + R, aby wyświetlić okno dialogowe Uruchom, a kiedy się pojawi, musisz wpisać tam polecenie msinfo32 a następnie naciśnij Enter.
  • Wpisanie tego polecenia spowoduje otwarcie okna Informacje o systemie, w którym zobaczysz dużą listę informacji o systemie BIOS, przewiń listę, aż znajdziesz pozycję na liście o nazwie Wersja i data systemu BIOS.
  • W tej pozycji zobaczysz aktualną wersję swojego BIOS-u, którą zaleca się gdzieś sfotografować lub skopiować, więc nie zapomnij, jaki masz BIOS, a następnie przejdź z komputera na stronę producenta płyty głównej (jeśli nie, jeśli wiesz, co to jest, wróć do okna Informacje o systemie, a pojawi się w obszarze Producent płyty głównej) i sprawdź, czy jest nowa wersja dla twojego BIOS-u ten
  • Jeśli tak, pobierz go na swój komputer. Zauważ, że będzie to plik .exe, więc po pobraniu uruchom go na swoim komputerze, a następnie uruchom go ponownie i sprawdź, czy błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT nadal występuje lub został ostatecznie rozwiązany.

Dodaj komentarz