Jak mówić lub pisać tekst dla słowa »Przydatne Wiki Jak przekonwertować mowę na tekst w programie Word

W dzisiejszych czasach bardzo często ludzie rozmawiają na swoich urządzeniach elektronicznych, aby wykonać określone zadania. I łatwo mu powiedzieć, żebyśmy przypomnieli nam o zaręczynach lub zagrali piosenkę. W rzeczywistości niektórzy z tych osób korzystali z takich narzędzi, aby przekształcić swoją mowę w tekst w programach firmy Microsoft, takich jak Word.

Wraz z rozwojem technologii , możemy zwrócić się do innych darmowe narzędzia do transkrypcji audio na tekst ten Mamy też tę zaletę, że robimy coś przeciwnego. konwertuj tekst na MP3 audio online szybko i łatwo za pośrednictwem niektórych stron internetowych.

Word nie jest daleko w tyle, ten słynny edytor tekstu również ma tę funkcjonalność. pozwala nam dyktować głosem, co chcemy napisać. Konwersja głosu na tekst jest bardzo korzystna ponieważ pozostawia wolne ręce.

To jest zaleta dla osób z trudnościami w pisaniu lub niepełnosprawnością ruchową. Chociaż czasami polecenia głosowe nie są tak szybkie i dokładne, ci, którzy są przyzwyczajeni do mówienia skróty klawiaturowe w programie Word działają szybciej ten

Jednak ta funkcja będzie działać dla wielu osób zgodnie z ich przeznaczeniem. Więc dzisiaj pokażemy Ci jak konwertuj mowę na tekst w programie Word aby przyspieszyć przygotowanie Twoich dokumentów.

Rozpoznawanie mowy i Windows 10

Istnieje wiele różnych programów biurowych, ale pakiet Office jest nadal najlepszym wyborem dla wielu osób. Słowo jest jednym z najlepszych autorzy tekstów ze względu na prostotę i solidność. ponieważ nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu pozwala na to pobierz niezapisany plik słowny ten

W systemie Windows 10 jest opcja, o której niewiele osób wie i jest to dyktowanie głosu. Aby użyć tego łatwego w użyciu polecenia w programie Microsoft Word, muszą być spełnione pewne warunki:

  • Niezbędne jest uzyskanie licencji Windows 10 na naszym komputerze.
  • Niezbędne jest również uzyskanie licencji Office na naszym komputerze.
  • Na komputerze mikrofon musi być poprawnie skonfigurowany w systemie Windows 10. W tym celu i tak możemy wykonać poniższe czynności zainstaluj nowy mikrofon :
  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośności na pasku zadań na dole.
  2. Pojawi się menu, w którym możemy zobaczyć, co mówi Dźwięki wybierz go lewym przyciskiem myszy.
  3. Pojawi się okno, w którym zlokalizujemy zakładkę Zapisz się ? kliknij lewym przyciskiem myszy, aby wybrać mikrofon lub urządzenie, które chcemy skonfigurować.
  4. wybierać Skonfiguruj mikrofon i postępuj zgodnie z Kreatorem konfiguracji mikrofonu.

W systemie Windows 10 rozpoznawanie mowy musi być włączone.

Konwertuj tekst na Word za pomocą głosu

To bardzo prosty proces. Wszystko, co musimy zrobić, to nacisnąć przycisk i to wszystko. Zaczniemy dyktować zamiast pisać za pomocą naszej klawiatury. W programie Word na karcie Dom, Możemy znajdź ikonę Głos ten

Ta ikona znajduje się w prawym górnym rogu naszego ekranu, na dole zakładki Witamy ten Możemy go aktywować za pomocą naszej klawiatury, naciskając klawisz Windows i literę H. Innym sposobem aktywacji jest kliknięcie lewym przyciskiem myszy i naciśnięcie ikony głosu.

Gdy włączymy tę opcję, w programie Word rozlegnie się lekki sygnał dźwiękowy, informujący nas, że słyszysz nasz głos. Rozpocznie się transkrypcja mowy na tekst.

Leczenie Z słowo w języku Tekst w Windows 10 działa dobrze , na poziomie słowa. Problemem jest interpunkcja, która nie zawsze jest poprawnie rozpoznawana.

Na liście języków dyktowanie w programie Word jest ograniczone do następujących języków: francuskiego, chińskiego, niemieckiego, włoskiego, angielskiego i hiszpańskiego.

Istnieje jednak lista języków wstępnych, w tym norweski, fiński, japoński i duński. Lista poleceń dyktowania oferowanych przez Microsoft Word w systemie Windows 10 może działać tylko w języku angielskim.

Bez względu na powód dyktowania Worda w systemie Windows 10, może to być lenistwo lub ciekawość, możemy to wykorzystać.

W prosty i łatwy sposób pokazaliśmy Ci, jak pisać lub dyktować Słowo w środku używając naszego głosu. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci i mamy nadzieję, że będziesz nadal odwiedzać naszą stronę, aby wiedzieć, co Cię interesuje.

Dodaj komentarz