Jak mogę trwale usunąć plik z Kosza?

Jeśli kiedykolwiek chcesz usunąć plik zawierający dane z komputera, prawdopodobnie próbowałeś go usunąć za pomocą menu kontekstowego pliku. Ale to po prostu wysyła go do kosza, a plik nadal istnieje. Więc jak możesz? trwale usunąć plik z Kosza ;

Chociaż kosz może być bardzo wygodny dla odzyskać usunięte lub usunięte zdjęcia z Androida lub komputer, innym razem po prostu nie chcemy z niego korzystać.

Może usunąć pliki zawierające poufne lub osobiste informacje, których nie chcemy nikomu udostępniać. W takich przypadkach chcemy mieć pewność, że tych plików nie będzie można odzyskać.

Ale standardowe opcje oferowane przez nasz komputerowy system operacyjny tylko dezaktywują plik. Nawet plik, który został usunięty i wysłany do Kosza, można odzyskać za pomocą kilku kliknięć.

Dlatego w tym artykule nauczymy Cię jak usunąć swoje pliki na stałe nie można odzyskać. Ale możemy też tego potrzebować aplikacja do odzyskiwania skasowanych plików z telefonu komórkowego. Zawiera również kilka przydatnych wskazówek dotyczących ochrony informacji o usuniętych plikach.

Trwale usuwaj pliki bez wysyłania ich do Kosza

Droga do usuń lub usuń pliki bez wysyłania ich do Kosza jest użycie kombinacji klawiszy. Wybierz pliki, które chcesz usunąć dalej naciśnij Shift + Usuń ten

Zobaczysz okno ostrzeżenia, które pozwoli Ci potwierdzić, czy chcesz trwale usunąć wybrane pliki. Kliknij „OK”, a te pliki zostaną trwale usunięte z komputera. Możesz nawet uruchomić test, naciskając Ctrl + Z, aby spróbować anulować proces, a zobaczysz, że nie jest to możliwe.

Plików nie można odzyskać w taki sam sposób, jak gdyby zostały wysłane do Kosza. Jest to pierwszy sposób na usunięcie trwałych plików z komputera. Trwale usuń pliki z Kosza

Jeśli pliki, które chcesz trwale usunąć, znajdują się już w Koszu, możesz je usunąć za pomocą ręczne opróżnianie śmieci ten Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę kosza na pulpicie i wybierz „Opróżnij kosz” z menu kontekstowego.

Możesz także kliknąć dwukrotnie ikonę, wejść do kosza i kliknąć przycisk „Opróżnij kosz” w menu u góry okna.

Pamiętaj, że nawet jeśli usuniesz trwałe pliki, zawartość można odzyskać za pomocą dobrego narzędzia do odzyskiwania danych ten Powodem jest to, że bloki zawierające dane na dysku twardym nie są usuwane po usunięciu plików.

Te części nadal istnieją, ale są teraz oznaczone jako „wolne”, więc gdy będziesz nadal korzystać z dysku twardego, zostaną one zastąpione, a następnie całkowicie usunięte. Ale kiedy tak się stanie, nadal istnieją opcje pobierania treści.

Usuń stałe pliki za pomocą programów

To prawda, że ​​może Przeglądaj i odzyskuj usunięte zdjęcia i filmy za pomocą Zdjęć Google i inne platformy, ale innym razem chcemy po prostu całkowicie usunąć pliki.

Aby lepiej zagwarantować trwałe usunięcie plików z Kosza, powinniśmy skorzystać z programów, które pomogą nam osiągnąć ten cel. Programy te przepisują losowe dane, które usunęliśmy w lukach lub blokach dysku twardego. W ten sposób nie można odzyskać.

Istnieje wiele różnych programów, które można pobrać bezpłatnie. I inne, które są płatne, ale mają więcej opcji i przydatnych funkcji do usuwania trwałych plików z komputera.

Wśród najczęściej używanych pod kątem łatwości użytkowania i wydajności są: Eraser, CCleaner i Hardwipe. Istnieją również kompletne pakiety do łatwego usuwania i odzyskiwania plików z dysku twardego, takie jak EaseUS Partition Master.

Niewątpliwie bardzo ważna jest znajomość tych metod trwałego usuwania pliku z Kosza, ponieważ w ten sposób usuwamy pliki z naszego komputera lub dysku twardego. , z łatwością zabezpieczymy nasze poufne dane.

Dodaj komentarz