Jak mogę sprawdzić, czy mój procesor lub komputer jest 32-bitowy czy 64-bitowy?

W przypadku komputerów i innych urządzeń dominują dwie architektury, 32-bitowa i 64-bitowa. Jednak wielu wątpi, czy kto jest ich procesorem? Skąd mam wiedzieć, czy mój procesor lub komputer jest potrzebny w wersji 32- lub 64-bitowej?

naprawdę wiem co to jest procesor i do czego służy poza jego typami jest dziś bardzo ważne. Ponadto ważna jest również znajomość architektury, zwłaszcza podczas uruchamiania aplikacji. Nie martw się, metoda uzyskania tych informacji to całkiem proste ten

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki masz procesor, to dobrze trafiłeś, bo tutaj chcemy uczyć w jak najprostszy sposób. W takim przypadku nauczysz się rozpoznawać, czy Twój system jest 32 (zwany również x86) lub 64-bitowy ten

Skąd mam wiedzieć, czy mój procesor lub komputer jest 32-bitowy czy 64-bitowy?

Prawda jest taka znasz swój procesor, liczbę rdzeni a architektura twojego komputera jest bardzo prosta. Może być również bardzo wygodny w przypadku wielu zadań i funkcji, bez dalszej zwłoki należy uważnie przeczytać te informacje:

Dowiedz się, czy Twój komputer jest 32-bitowy czy 64-bitowy

  • Aby dowiedzieć się, jak wygląda Twój komputer, musisz go najpierw normalnie uruchomić. Poczekaj, aż załaduje się poprawnie i przejdź do Demarer ten
  • Najpierw znajdź zespół, jeśli nie możesz go znaleźć, nie martw się, możesz go wyszukać, wpisując „ Klub »W wyszukiwarce. Poczekaj, aż pojawi się opcja i kliknij ją prawym przyciskiem myszy.
  • Po kliknięciu prawym przyciskiem znajdź opcję Nieruchomości i naciśnij nad ten

Możesz również uzyskać dostęp do tej opcji, przechodząc do Lista kontrolna W System itp. bezpieczeństwo W System (może się to różnić w zależności od systemu operacyjnego).

  • Kiedy kliknąłeś Nieruchomości my System , pojawi się nowy ekran z kilkoma opcjami i informacjami. Tutaj pojawią się informacje o sprzęcie, zlokalizuj System zobaczysz nazwę swojego procesora, ilość pamięci RAM w twoim systemie rodzaj systemu ten
  • W tej ostatniej opcji zobaczysz, czy Twój system jest podłączony 32 lub 64 bity ten

Jest to jeden ze sposobów, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju systemem jest twój komputer, jak zobaczysz, jest to bardzo proste. Warto o tym pamiętać, gdy instalacja niektórych programów i aplikacje.

Co to znaczy znać architekturę mojego systemu?

Dowiedz się, czy Twój komputer jest 32-bitowy czy 64-bitowy to jest bardzo ważne w rzeczywistości jest to coś, o czym zawsze powinniśmy pamiętać. Tak czy inaczej, możesz się zastanawiać, dlaczego jest to ważne? Tutaj rozwiążemy to pytanie.

Limit pamięci RAM

System 32-bitowy jest teraz uważany za nieużywany system ponieważ jest stary i ma kilka błędów. Jedną z największych wad systemów x86 jest niewątpliwie ilość pamięci RAM, którą można wykorzystać.

Dla 32-bitowego systemu operacyjnego Limit pamięci RAM to 4 GB , liczba, która jest dziś zbyt krótka dla wielu zadań, takich jak gry. Zostało to rozwiązane w systemie 64-bitowym, ponieważ praktycznie nie ma ograniczeń dotyczących pamięci RAM.

Znajomość tych informacji jest ważna, jeśli chcesz instalacja nowej pamięci RAM bo jeśli przekracza 4 GB, nie może być używany przez system ten

Wymagane aplikacje 64-bitowe

Oprócz poprzedniego punktu, dziś istnieje wiele aplikacji, które wymagają użycia systemu 64-bitowego dlatego nie będzie działać na systemach 32-bitowych ten W rzeczywistości lepiej jest mieć system 64-bitowy, ponieważ jest to bardziej nowoczesna architektura.

W związku z tym on Warto wiedzieć, czy program jest 32 czy 64-bitowy z aplikacją Exeproperties ponieważ wtedy będziesz miał pełne bezpieczeństwo, jeśli oprogramowanie działa na twoim komputerze.

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów 32 bity są dobre dla słabszych urządzeń, a także dla telefonów komórkowych, gdzie zwykle nie ma to znaczenia, ponieważ zużycie nie jest tak wysokie, jak na komputerze, ale jeśli masz mocniejszy komputer, wybierz 64-bitowy system operacyjny. ten

Dodaj komentarz