Jak mogę poprawić smugi z poziomymi lub pionowymi liniami na wydrukach?

Problem lub Błąd drukarki Windows nie został aktywowany to nie jedyna rzecz, która może się zdarzyć, w rzeczywistości jest wiele takich jak awarie drukowania. Dlatego warto zapoznać się z tym poradnikiem, z którym będziesz się uczyć do korygowania smug z poziomymi lub pionowymi liniami na wydrukach ten

Paski i poziome linie w filmie

W większości przypadków awarie drukowania objawiają się: pionowe lub poziome smugi lub linie ten Następnie przeanalizujmy charakterystykę każdego z tych problemów.

Linie poziome

Gdy pojawia się na poziomych paskach, przyczyny mogą być różne, chociaż jeden z nich jest zwykle związany z: problemy z kartridżami lub tonerem ten W każdym razie konieczne jest przeanalizowanie prezentacji linii, jeśli są one jednolite, rozwiązaniem może być proste czyszczenie.

Jeśli jednak są nieregularne, problemem może być kaseta, która została już uszkodzona. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wymiana tonera/kasety, ale ważne jest, aby zrobić to przed zakupem. wiesz, jak ustalić, czy wkład do drukarki jest oryginalny, czy podrobiony ten

Pionowe linie

Pionowe paski często wskazują na problem z wkładami do drukarki lub tonerem. Lepiej byłoby go usunąć i sprawdzić, czy nie ma wycieku atramentu lub innego podobnego problemu. Jeśli widzisz, że tak się dzieje, możesz tego potrzebować wymienić na nowy ten

W każdym razie, jeśli nie chcesz uciekać się do drugiej opcji, możesz spróbować wyczyścić toner / wkład, aby usunąć nadmiar atramentu. Czasami czyszczenie wkładu i włożenie go później może również rozwiązać problem.

Sprawdź poziomy atramentu

Czasami, jeśli pojawiają się linie bez atramentu, może to oznaczać, że atrament w urządzeniu jest prawie wyczerpany. W takim przypadku to wystarczy uzupełnij wkład/toner lub kup nowy w razie potrzeby.

W rzeczywistości przyczyny poziomych lub pionowych smug z powodu braku atramentu są zwykle najczęstsze. Po prostu sprawdź poziomy atramentu w drukarce.

Jak naprawić poziome lub pionowe paski w nadrukach?

Rozumiejąc powyższe informacje, zwracamy również uwagę na kilka innych rzeczy do rozważenia, jeśli tak masz problemy z drukowaniem na swoim urządzeniu ten

Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z drukarką

Niezależnie od marki posiadanej drukarki, jest bardzo prawdopodobne, że posiada ona specjalnie zaprojektowane oprogramowanie rozwiązuję problemy ten Uruchomienie tego narzędzia może pomóc w rozwiązaniu niektórych typowych problemów, takich jak niektóre poziome lub pionowe paski.

Mając to na uwadze, system sprawdzi, czy jest problem z drukarką i czy można go rozwiązać poprzez programowanie. Jeśli tak, możesz znaleźć rozwiązanie tego irytującego problemu.

Sprawdź arkusz / papier, którego używasz

Aspekty takie jak p określ rozmiar papieru dla swojej drukarki są bardzo ważne, ale należy również pamiętać, że drukarki konwencjonalne nie będzie mógł drukować na wszystkich typach arkuszy ten Będzie to również zależeć od atramentu używanego w drukarce i jej specyfikacji, ale z reguły do ​​drukowania należy używać odpowiedniego papieru.

Jeśli używasz innego rodzaju papieru, uszkodzenia, takie jak przednie lub pionowe linie może wystąpić ten W takim przypadku upewnij się, że papier, którego używasz, jest odpowiedni do drukowania dokumentów.

Wyczyść toner/kasetę

Podkreślaliśmy to w przeszłości, ale chcielibyśmy zwrócić na to uwagę ponownie toner czyszczący jest czymś, co ma związek ze względną spójnością. Jeśli nie korzystasz z drukarki przez kilka miesięcy, nieuchronnie pojawi się kurz. Problemy mogą wystąpić, jeśli w kasecie drukującej/przegrodzie drukarki nagromadzi się kurz.

To powiedziawszy, zawsze, gdy planujesz używać drukarki po długim czasie, jest to zalecane do wkładów czyszczących i ogólnie drukarkę. Z drugiej strony, jeśli nadal masz problemy, powinieneś rozważyć niektóre z nich najlepsze urządzenia wielofunkcyjne dla unikaj więcej bólów głowy.

Dodaj komentarz