Jak mogę naprawić dysk komputera, jeśli dysk CD lub DVD nie jest rozpoznawany lub jest pusty?

Komputer lub komputer, jak jest również nazywany, jest kluczowym narzędziem rozwoju człowieka w technologii. Korzystamy z komputera znacznie ułatwia prowadzenie kursów ponieważ korzystanie z platformy cyfrowej pozwala uniknąć żmudnych procesów związanych z materiałami takimi jak arkusze czy papier.

Z biegiem czasu komputery stały się moc w branży technologicznej integracja nowych inteligentnych działań, w tym integracja kluczowych narzędzi, takich jak: z Internetu i inne systemy operacyjne wyróżniają się.

Jak naprawić dysk komputera, jeśli nie rozpoznaje lub nie nagrywa pustej płyty CD lub DVD?

DVD to urządzenie, które powstało dziesięć lat temu. A jaki jest cel odtwórz zapisaną zawartość na płycie CD lub CD. Ten rodzaj technologii był wówczas uważany za rewolucyjny, ponieważ umożliwiał wyświetlanie materiałów edukacyjnych, rozrywkowych i informacyjnych w domu.

Stworzenie płyty DVD wymagało pracy zespołowej kilku gigantów technologicznych, w tym Sony i Philipsa, ale wynalazku nie można było przypisać konkretnej firmie. Ostateczna wersja została wydana w połowie 1997 roku i od tego momentu rozpoczął się ważny ruch, którego głównym bohaterem był przemysł płyt kompaktowych.

Później, w oparciu o sukces DVD, firmy komputerowe wprowadziły na rynek urządzenie o nazwie Odtwarzacz PC który miał taką samą funkcję jak DVD. Ale był też znacznie wygodniejszy, ponieważ nie wymagał klawiatury i był wyświetlany przez okno ekranu.

Dlaczego mój odtwarzacz CD nie odczytuje ani nie obsługuje płyt CD?

Istnieje kilka powodów, dla których odtwarzacz CD w komputerze może nie odczytywać lub nie obsługiwać płyt CD. Wyjaśniamy, jakie mogą być przyczyny i jak je rozwiązać:

Pierwszym krokiem jest: upewnij się, że płyta nie ma wgnieceń lub brudne powierzchnie, które mogą być trudne do odczytania. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić poprawność włożenia płyty CD. W tym celu upewnij się, że „błyszcząca” część płyty CD styka się z napędem komputera i że pokrywa powinna być skierowana na zewnątrz.

Innym powodem, dla którego nie można odczytać płyty CD w odtwarzaczu PC, jest to jego forma nie jest kompatybilna z systemem operacyjnym komputera. Tego typu incydenty mogą wystąpić w starych treściach multimedialnych, które zwykle są ciężkie.

Le Czytnik PC składa się ze światła laserowego odpowiedzialny za odszyfrowanie i przywrócenie zawartości płyty CD. Spróbuj wyczyścić skaner laserowy alkoholem izopropylowym, który możesz kupić w dowolnej drogerii lub drogerii w Twoim mieście lub wypróbuj płyn do soczewek kontaktowych.

Kroki naprawy dysku komputera, jeśli nie rozpoznaje lub nie usuwa pustej płyty CD lub DVD

Windows używa pewnego rodzaju filtra, który musi być kompatybilny z pamięcią podręczną CD. Aby je zastosować, musisz wypróbować następującą procedurę:

  • Zaloguj się do komputera i kliknij Przycisk Start (symbolizowany przez logo Windows). Będziesz wtedy mógł uzyskać dostęp do różnych opcji w systemie Windows.
  • Kliknij sekcję wyszukiwania i wpisz mandat « RESETOWANIE » ten Po otrzymaniu wyników kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „uruchom jako administrator”.

  • Jeśli zostaniesz poproszony o hasło, musisz wejdź, aby uzyskać dostęp do plików w tej sekcji. Teraz wypróbuj każdy z dostępnych folderów.
  • Klikaj każdy folder, aż znajdziesz następującą ścieżkę: HKEY_LOCAl_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control Class {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
  • Musisz sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest i że klikając ten wpis ({4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}) możesz usunąć następujące pliki: UpperFilters i LowerFilters.
  • Zamknij karty i uruchom ponownie komputer.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli nie wykonałeś jeszcze wszystkich tych kroków, prawdopodobnie dysk jest uszkodzony, więc będziesz musiał go wymienić.

Możesz być zainteresowanym także tym Jak kopiować i pobierać pliki DVD z błędami odczytu

Dodaj komentarz