Jak łatwo stworzyć i stworzyć znak wodny LibreOffice Writer?

Wolne oprogramowanie powraca, ta inicjatywa rozpoczęła się lata temu, ale pozostaje w tyle za wieloma nowoczesnymi technologiami. Zgodnie z oczekiwaniami, aby nie być przestarzałym, musisz nauczyć się tworzyć i wkładać Wygodny znak wodny w LibreOffice Autor.

Tak naprawdę nie jest to funkcja wolnego oprogramowania, ale jedno z najlepszych programów do tworzenia dokumentów i slajdów.

To jest różnica swobodniej korzysta z interfejsu który jest całkowicie elastyczny i zwinny.

Co to jest Libre Office?

Aby móc swobodnie rozmawiać o tworzeniu i konfigurowaniu znaku wodnego w LibreOffice Writer, dobrze jest najpierw poznać kontekst dla lepszej wydajności podczas pracy. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jest zdolny otwierać dokumenty Worda bez użycia Microsoft Office dlatego uważany za procesor tekstu.

Wykorzystuje open source i jest podobny w działaniu do Microsoft Word. Jego głównym procesorem jest GNU v3 i działa na wielu systemach operacyjnych, takich jak m.in. Linux, Mac OS, Windows i FreeBSD.

Należy unikać pomyłek z pakietem Microsoft Office, więc LibreOffice Writer nie jest dostępny, nawet jeśli Microsoft Office pobiera i instaluje Google Chrome za darmo czy sprawa korzystanie z pakietu Microsoft Office za darmo online.

Ten program jest doskonały i wyróżnia się swoimi cechami i funkcjami, takimi jak: możliwość zapisywania dokumentów DOC i XHTML. Zawiera autokorektę, autouzupełnianie, edytory równań, zgodność plików, eksport PDF, wbudowane narzędzia do rysowania i szablony.

Pozwala również na umieszczanie i łączenie grafiki, ma wiele słów i znaków, bazę bibliograficzną, obsługę kolorów i stylów linii, może tworzyć przezroczystość i oczywiście umożliwia umieszczanie znaków wodnych na dokumentach.

Twórz i łatwo twórz znak wodny LibreOffice Writer

Czas nauczyć się tworzyć spersonalizowany znak wodny. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć program i przejść do paska narzędzi.

Kliknij „Plik”, pojawi się okno, w którym musisz wybrać „ otwarty ”. Tutaj możesz otworzyć wiele stron dokumentu jednocześnie, wybrać tę, której chcesz użyć, a następnie aktywować pasek narzędzi rysowania.

Odbywa się to poprzez kliknięcie „ występ „Który znajduje się na górze wiersza, podobnie jak poprzednia opcja (plik). Po naciśnięciu pojawi się nowa sekcja.

wybierać „Pasek narzędzi” następnie ” plan „Wyszukaj opcje” Czcionka , Jest reprezentowany przez brązowo-białe pole z czerwonym A i wybierz go.

Następnie wybierz czcionkę, którą chcesz umieścić w znaku wodnym i kliknij „ W PORZĄDKU ”. Aby zakończyć proces, gdy czcionka jest wyświetlana, edytuj jej zawartość, klikając ją dwukrotnie.

Aby łatwo zakończyć proces tworzenia i wklejania znaku wodnego w LibreOffice Writer, usuń kontury swoich listów.

Kliknij czcionkę prawym przyciskiem myszy i wybierz „ Linia „, Następnie” Styl „Na koniec w wyświetlonym oknie wybierz” Nie „, Następnie” W PORZĄDKU „koniec.

Następnie ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy zadanie czcionki i tym razem wybierz „ Strefa „, Wybierz żądany kolor, a następnie przejdź do zakładki tej samej sekcji o nazwie” Przezroczystość Tutaj możesz zmienić przezroczystość na żądany procent.

Na koniec skopiuj zadanie czcionki za pomocą klawiszy sterujących + V, a następnie wklej je do „ Tytuł (styl domyślny) „Dając krzyż obok siebie, pojawi się on na wszystkich stronach i możesz go przez nie przesuwać.

Dodaj obraz

Po wyjaśnieniu, jak utworzyć i umieścić znak wodny w LibreOffice Writer, naucz się teraz tej sztuczki, aby osadzić dowolny przezroczysty obraz tła.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać obraz, który jest już przezroczysty, a następnie przejść do „ został stworzony „Następnie” Strona „, Pojawi się nowe okno, wybierz zakładkę” Nagrywać Tutaj da ci możliwość wybrania żądanego pliku i umieszczenia go w formacie, mozaice, lokalizacji lub obszarze.

Dodaj komentarz