Jak łatwo przekonwertować obraz na wektor za pomocą programu Adobe Illustrator

Jeśli chcesz manipulować obrazem bez rasteryzacji lub czegokolwiek ważnego, musisz przekształcić go w wektor. Konserwator Vous pouvez przekonwertuj obraz na wektor za pomocą adobe ten Obrazy cyfrowe, których używamy, są zwykle wykonane w pikselach. Często zdarza się, że gdy chcesz je powiększyć, tracą ostrość i źle się prezentują, tak nazywamy (obrazy pikselowe).

Takimi obrazami nie można manipulować, aby pasowały do ​​wykonywanej przez nas pracy, co jest bardzo krępujące. Teraz możesz uczynić swój obraz rastrowy użytecznym bez tego zniekształcenia obrazu, jeśli „przejdziesz” przez niego. możesz także pobrać piksel obrazu w Photoshopie.

Obraz wektorowy to obraz, który nie zależy od pikseli, ale jest oparty na pociągnięciach pędzla, co oznacza, że ​​zachowuje tę samą ostrość wraz ze wzrostem rozmiaru.

Ta technika jest szeroko stosowana przez grafików na całym świecie. W ten sposób mogą stworzyć logo, które można wykorzystać w „ Gigantografia „Bez konieczności projektowania ich w różnych rozmiarach. Teraz możesz łatwo przekonwertować dowolny obraz na wektor za pomocą programu Adobe Illustrator, a w tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Zmień swoje logo w wektor

Kroki konwersji pikselowe logo na logo Wektory są proste:

 • Musisz otworzyć Adobe Illustrator lub pobierz z jego oficjalnej strony internetowej ten
 • Otwórz obraz logo, który chcesz przewijać bez zmiany jego rozmiaru.
 • Otwórz „Okno” na pasku zadań.
 • Wybierz „Monitorowanie obrazu”, a otworzy się konfigurowalna paleta.
 • Kliknij przycisk „Automatyczny kolor”. Natychmiast dokona edycji obrazu i zamieni go w logo wektorowe.
 • Wybierz przycisk „Rozwiń” z menu narzędzi i to wszystko.

Twój obraz jest teraz konwertowany na wektor, który możesz powiększyć. inwestycja poniżej podobieństwo i nigdy nie straci swojej uwagi. W rzeczywistości możesz również zmodyfikować obraz tak, jak chcesz to zrobić po logo wektorowym, wykonując następujące kroki:

 • Kliknij pole z logo, zauważysz, że pole zostało usunięte
 • Następnie kliknij obraz logo, zobaczysz kropki pojawiające się wokół obrazu.
 • Jeśli chcesz usunąć dowolny element z obrazu, wybierz sekcję, w której kropki otaczają to, co chcesz usunąć i usuń je, ta część zniknie automatycznie
 • Jeśli chcesz zmienić obszar, wybierz punkt, który chcesz przesunąć, a zobaczysz, że możesz zniekształcić obraz, jak chcesz.

W ten sposób możesz dowolnie modyfikować logo lub całkowicie zmienić jego wygląd i możesz jasne znaki wodne i zmieniaj kolory, jak chcesz.

Czy zdjęcie można przekonwertować na wektor?

Szybka odpowiedź brzmi: tak. Należy jednak pamiętać, że zdjęcie bardzo różni się od logo lub innej czcionki. Zdjęcie jest „bitmapą” lub obrazem mapa bitowa bardzo złożony, zawiera miliony kolorów, wiele linii i kształtów, które muszą być realistyczne z wynikami, które można osiągnąć w vectorizarlo, aby Móc przekonwertować obraz wektorowy na obraz bitmapowy w programie Illustrator ten

Konwersja pikselowego obrazu bitmapowego na wektor oznacza wykonanie kopii obrazu możliwie najbardziej zbliżonej do oryginału, aby można było ją edytować. Dlatego powinieneś mieć świadomość, że wyniki mogą nie być tak dramatyczne, jak byś chciał, ale mogą być bardzo dobre. Wykonaj poniższe czynności, aby lepiej zrobić wektor :

 • Wykonaj te same kroki powyżej, aby poruszać się po obrazie. Zobaczysz, że zdjęcie będzie wyglądało animacja ponieważ nie jest to pożądany wynik, zmodyfikuj następujące elementy na palecie Menedżera obrazów:
 • Dobór kolorów doprowadza je do maksimum 100%.
 • W zaawansowanych opcjach zmaksymalizuj „Ślady” do 100%.
 • Podnieś „szczyty” do maksimum.
 • Sprowadź „hałas” do minimum (1), o którym myślisz.

La z wektor Teraz, jeśli chcesz zacząć wprowadzać zmiany, kliknij przycisk „Rozwiń”. Podobnie jak w poprzednim przypadku, zdjęcie pojawi się z wieloma punktami zniekształcenia, więc możesz je usunąć, przenieść lub zarządzać nim według własnego uznania.

Teraz, gdy wiesz, jak łatwo przekształcić obraz w wektor za pomocą programu Adobe Illustrator, pokazaliśmy, jak to zrobić w kilku prostych krokach. W naszych artykułach uczymy Cię, jak korzystać z innych narzędzi do edycji, takich jak profesjonalista, na przykład jak obraz wycięty do Photoshop i wiele innych.

Dodaj komentarz