Jak łatwo przeglądać i kopiować klucze rejestru komputera z systemem Windows?

Zastanawiasz się jak łatwo przeglądać i kopiować klucze rejestru Windows PC? Następnie powinieneś przeczytać poniższe informacje, w których omówimy słynny rejestr systemu Windows oraz prawidłową metodę kopiowania i przechowywania tych kluczy rejestru w najprostszy możliwy sposób.

Rejestr systemu Windows

Rejestr Windows jest jednym z najważniejszych narzędzi i witryn w systemie operacyjnym Microsoft. Dlatego system i zainstalowane programy przechowują istotne informacje o ich konfiguracji i ogólnie o systemie.

Ten rejestr to tylko baza danych, która przechowuje wszystkie ustawienia konfiguracyjne związane z systemem operacyjnym i zainstalowanymi na nim aplikacjami. Rejestr systemu Windows ujrzał światło dzienne w 1992 roku, zwłaszcza w systemie operacyjnym Windows 3.1, i był przeznaczony do przechowywania wszystkich informacji o konfiguracji systemu.

Z pewnością rejestr systemu Windows jest kluczowym elementem prawidłowego funkcjonowania komputera. Więc kiedy uzyskać pozwolenie na modyfikowanie kluczy rejestru Okna , Ten może powodować niestabilność wewnątrz systemu. Dlatego wskazane jest działanie z wystarczającą dyskrecją.

Jak zorganizowany jest rejestr systemu Windows?

Jeśli chodzi o działanie tego narzędzia, należy pamiętać, że rejestr systemu Windows jest podzielony na różne części logiczne , zwłaszcza:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE (HKLM): Miejsce, w którym wszystko jest przechowywane odpowiednie parametry na komputerze, a dokładniej na komputerze lokalnym.
 • HKEY_CLASSES_ROOT (HKCR): Ta przestrzeń przechowuje wszystkie informacje o aplikacjach istniejących w systemie.
 • HKEY_CURRENT_USER (HKCU): Wszystkie klawisze na tym pasku są związane z konfiguracją użytkownika lub użytkowników aktualnie korzystających z komputera.
 • HKEY_USERS (HKU): Ta przestrzeń przechowuje klucze, które istnieją w kolejności wymienionej powyżej.
 • HKEY_PERFORMANCE_DATA: Ta przestrzeń pasuje do wszystkiego istotna informacja do danych wydajnościowych dostarczanych bezpośrednio przez sterowniki lub tzw. jądra systemowe.
 • HKEY_DYN_DATA: Linia ta była używana w systemach operacyjnych w przeszłości, kiedy przechowuje dane związane ze sprzętem i różnymi urządzeniami peryferyjnymi podłączonymi do komputera.

Czy mogę przeglądać i kopiować klucze rejestru z mojego komputera z systemem Windows?

Tak, klucze rejestru systemu Windows mogą są rejestrowane i przechowywane zbyt łatwe. W rzeczywistości możesz przez pewien czas wykonać pełną kopię zapasową wszystkich kluczy przechowywanych na urządzeniu. Podobnie możliwe jest: dodaj dostęp do rejestru do menu start ten Uważnie przeczytaj poniższe informacje, aby wyświetlić i skopiować klucze.

Jak łatwo przeglądać i kopiować klucze rejestru komputera z systemem Windows?

Jeśli chcesz skopiować klucze rejestru z komputera lub wykonaj kopię zapasową rejestru , zalecamy uważne przeczytanie poniższego poradnika, w którym nauczymy Cię, jak to zrobić dobrze:

 1. Pierwszym krokiem jest uzyskanie dostępu do rejestru systemu Windows, co można zrobić na kilka sposobów, pierwszy to menu Start i wpisanie „Występować” aby znaleźć aplikację startową. Innym sposobem jest naciśnięcie Windows + R, aby uruchomić aplikację Uruchom.
 2. Po otwarciu aplikacji „Uruchom” wpisz następujące polecenie „REGEDIT”, a następnie kliknij „OK”
 3. ten „Rejestracja autora” pojawi się na ekranie, bardzo ważne narzędzie z wieloma opcjami konfiguracji systemu i aplikacji.
 4. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową lub skopiować bieżące klucze rejestru, po prostu przejdź do sekcji „Plik”.
 5. Klikając na „Plik” znajdziesz „Eksport”, aby wybrać, czy chcesz poprawnie wprowadzić klucze rejestru systemu Windows.
 6. Po zakończeniu system poprosi o wybranie folderu, w którym chcesz zapisać klucze rejestru systemu Windows. Podobnie musisz wpisać odpowiednią nazwę, a następnie kliknąć „Nagrywać”.

Dodaj komentarz