Jak łatwo otworzyć lub przekonwertować dokument WordPad na Word

Wordpad to Edytor tekstu bardzo popularny, chociaż nie posiada wszystkich narzędzi procesora Word. Służy również do tworzenia prostych zadań, więc po prostu zacznij i szukaj opcji Zeszyt ten

Gdy go znajdziesz, możesz go otworzyć, w ten sposób możesz zobaczyć, że ma kilka narzędzi, chociaż jego interfejs przypomina trochę Worda. Ten edytor tekstu nie linia szybkiego dostępu W pliku można również znaleźć wiele opcji, a także wiele rodzajów czcionek dla pisać teksty.

Za pomocą tego edytora będziesz mógł również tworzyć, edytować i zapisywać tworzone przez siebie dokumenty. Ponadto jedną z zalet Wordpada jest to, że mogą przechowywane są w różnych formatach, takich jak m.in. jako Word, PDF, w tym Masz również możliwość odzyskania dokumentów, których nie masz kopii zapasowej.

Dowiedz się, jak konwertować dokumenty WordPad na Word

Należy również zauważyć, że ten edytor tekstu został zaprojektowany przez Microsoft i jest znanym i popularnym wydawcą na całym świecie. Ale czasami zastanawiasz się, jak przekonwertować ten dokument na dokument Word? Następnie wymienimy kroki, które musimy wykonać.

Najpierw musisz otwarty edytor tekstu kiedy to zrobisz, możesz stworzyć dokument, który Jeśli chcesz lub wolisz, możesz otworzyć dokument Wordpad, który już zapisałeś na swoim komputerze.

Po wybraniu możesz przejść do prawej górnej zakładki, aby otworzyć plik lub uruchomić, pojawi się nowe menu, w którym znajdziesz opcję ” Zapisz jako ”. W tym czasie w prawym okienku automatycznie pojawi się kilka opcji tworzenia kopii zapasowych.

W tej chwili musisz wybrać opcję ” Otwórz dokument XML Office „Ponadto ta opcja jest tą, która pozwoli Ci zapisać kopię dokumentu w formacie odpowiadającym Microsoft Word.

Pamiętaj, że przed zapisaniem upewnij się, że odpowiedni format jest określony w sekcji typu, która jest „otwartym dokumentem biurowym XML”.

Na koniec musisz kliknąć opcję sauvegarde który będzie widoczny w nowym oknie. Musisz również wybrać lokalizację, w której dokument zostanie zapisany, możesz go zapisać później.

Następnie należy zauważyć, że zapisując dokument WordPad do nowego dokumentu Word, oryginalny plik nie zostanie naruszony, ponieważ dokument Word zostanie zapisany jako kopia, oba formaty pozostaną na komputerze w określonej lokalizacji. Zarejestruj się.

Kroki, aby łatwo otworzyć dokument Wordpad w programie Word

Jako pierwszy krok należy zauważyć, że jeśli chcesz otworzyć dokument WordPad bezpośrednio w programie Word bez konieczności tworzenia nowego dokumentu lub otwierania go w tym formacie w celu zapisania go w programie Word, możesz to osiągnąć.

Więc musisz wybierz dokument WordPad chcesz otworzyć i kliknij prawym przyciskiem myszy opcję, z którą otwarty , w tej sekcji wybrany jest program Microsoft Word Open.

W ten sposób możesz otwierać dokumenty bezpośrednio z Wordpada do Worda z prosty kliknij prawym przyciskiem myszy ten Z drugiej strony, jeśli wolisz, możesz przekonwertować dokument, wykonując czynności opisane powyżej.

Podobnie te wersje edytorów tekstu można znaleźć w różnych wersjach systemu Windows. Ten system operacyjny stara się oferować swoim użytkownikom najlepsze opcje tworzenia dokumentów.

Zauważ, że można znaleźć za darmo i umożliwiają tworzenie różnych dokumentów ze stylami, które chcesz dodać. Ponieważ oba mają różne style czcionek i umożliwiają zmianę kolorów, wprowadź nawet obraz.

Chociaż wyglądają jak, Edytor tekstu ma jeszcze kilka narzędzi. Krótko mówiąc, WordPad to edytor tekstu, który można znaleźć w systemie operacyjnym Windows, za pomocą którego można tworzyć podstawowe dokumenty.

Wreszcie mamy nadzieję, że ten artykuł ci pomógł. Chcielibyśmy jednak usłyszeć od Ciebie. Czy udało Ci się otworzyć lub przekonwertować dokument WordPad na Word? Czy znasz inną metodę, która pozwala to zrobić? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

może ci się spodobać Jak łatwo dodawać lub importować zmiany strony do WordPada?

Dodaj komentarz