Jak łatwo i za darmo konwertować pliki PSD do formatu PDF

PSD i PDF to dwa rodzaje dokumentów, które dość często widzimy w dzisiejszych czasach w Internecie. Ale chociaż znamy je po imieniu i używaliśmy ich, czasami może być trudno dokładnie określić, dlaczego są przeznaczone. W tym artykule dowiemy się, czym są również pliki PSD i PDF jak przekonwertować psd na pdf za darmo online.

Przeglądaj pliki PSD i PDF

PSD

PSD to typ pliku obrazu. Jego nazwa faktycznie pochodzi od akronimu Dokument programu Photoshop ten Jak sama nazwa wskazuje, jest to typ pliku używany głównie z Adobe Photoshop. Mogą jednak również być używany na urządzeniach z Androidem ten

Jeśli nie wiesz co Adobe Photoshop A po co to? , powiemy Ci, co nazywa się „Edytorem grafiki rastrowej”. Jest to program umożliwiający tworzenie i edycję obrazów, zapisywanie ich w graficznym formacie rastrowym, np. JPG, PNG lub GIF

Główną cechą odróżniającą Photoshopa od innych podobnych programów, takich jak Microsoft Paint, jest wsparcie dla poziomów. Gdy tworzysz lub edytujesz obraz w programie Paint, wszystko, co robisz, jest zapisywane na pojedynczej warstwie, którą jest sam obraz. Ale kiedy tworzysz lub edytujesz obraz w Photoshopie, możesz pracować na różnych poziomach.

Oznacza to, że możesz mieć jedną warstwę z projektem, inną warstwę z kolorami i kolejną warstwę ze szczegółami. Lub jak wielu artystów w cyfrowym świecie: możesz mieć jedną warstwę na tło pracy, jedną warstwę na przód, a drugą na detale. i ty też możesz skopiuj i wklej te warstwy w innych plikach.

Ale pliki rastrowe, takie jak JPG lub PNG, nie przechowują warstw, przechowują tylko cały obraz, więc Photoshop wymaga typu pliku obsługującego warstwy być w stanie przechowywać informacje na każdym poziomie zamiast samego obrazu.

To jest to plik psd ten Zasadniczo jest plik graficzny , ale on Prend en załaduj każdą warstwę osobno. Jednak plik PSD jest używany tylko z PhotoShop i niektórymi kompatybilnymi programami.

Dlatego podczas oglądania obrazu nie będzie można go zobaczyć, jeśli jest to plik PSD. Dlatego po wykonaniu projektu, prezentacji lub dokumentu w Photoshopie. musisz go wyeksportować lub przekonwertować do pliku, który może być łatwo przeglądany przez innych.

PDF

Pliki PDF mogą obsługiwać tekst, obrazy, a czasem nawet kod. Ale jeśli jest coś, czego nie mogą znieść, to są to pieluchy. Nazwa PDF pochodzi od akronimu Format dokumentu przenośnego ten

Jak sama nazwa wskazuje, ma być przenośny. Prawie wszystkie urządzenia mogą otwierać lub nawet edytować pliki PDF Tak czy inaczej, najlepszym sposobem wysłania prezentacji, dokumentu, a nawet projektu jest format PDF.

Jak przekonwertować plik PSD do formatu PDF i odwrotnie?

Jeśli interweniowałeś tutaj, prawdopodobnie już wiesz, czym jest każdy plik, ale nie wiesz, jak sobie z nim poradzić. Jeśli jesteś użytkownikiem programu Photoshop, wszystko, co musisz zrobić, aby przekonwertować swój projekt do formatu PDF, to użyj przycisku wysuwania w Photoshopie.

Musisz otworzyć swój projekt, wybrać menu „plik” na górnym pasku, przejść do „eksportu”, a następnie „Eksportuj jako…”. Będziesz miał wiele opcji do wyboru. Należą do nich JPG, TIFF i PDF.

Jak przekonwertować plik online

Jeśli nie masz Photoshopa, ale musisz przeczytać plik PSD lepiej to przekonwertować darmowy konwerter internetowy. Jest to również odpowiednie dla Ciebie, jeśli masz Photoshopa i chcesz go używać do edycji PDF.

Istnieje wiele usług, które mogą bezpłatnie konwertować plik. co sugerujemy w tym artykule to Konwersja ten Aby przekonwertować plik PSD za pomocą Konwersja właśnie:

  1. Pobieranie pliku na stronie (nie martw się, nikt, ale nie będziesz mógł tego zobaczyć) klikając na „wybierz pliki”
  2. Wybierz typy plików wejściowych i wyjściowych
  3. Rodzaj konwertować
  4. Pobieranie pliku został nawrócony.

I to wszystko, możesz dostać swój plik w dowolnym miejscu i otworzyłem to z dowolnym czytnikiem PDF, m.in. z Adobe Acrobat, Nitro lub Foxit Reader. Te same instrukcje są używane do odwrócenia, przekonwertuj PDF na PSD do edycji w Photoshopie. Jeśli potrzebujesz rozpoznawania znaków, Convertio również oferuje tę usługę za darmo, ale tylko do 10 stron.

Dodaj komentarz