Jak łatwo edytować lub dodawać tekst do obrazu za pomocą GIMP

Obecnie najbardziej istotne sieci społecznościowe to te wraz ze zdjęciami wspieranie tego, co dana osoba tam publikuje. Instagram i Pinterest są wyraźnymi przykładami głównych sieci w cyfrowym świecie i obie zwykle odnotowują również duży ruch odbiorców. firm.

Jest wiele sposobów, aby przetwarzanie obrazu i odnieść sukces w społeczeństwie, ale nie wszystkie narzędzia oferują te same warunki i dobre wyniki. Photoshop Na przykład jest to jedno z najbardziej poszukiwanych narzędzi. jednak zdecydowanie nie jest to najłatwiejsze w użyciu. W tym artykule przedstawiamy aplikację edycyjną dla większości amatorów w tej dziedzinie, ale jakich pomoże im się wyróżnić : GIMP.

Co mogę zrobić z GIMP-em?

GIMP to skrót od GNU Image Controller, co w języku hiszpańskim oznacza „GNU Image Controller”. Zasadniczo jest darmowy edytor obrazów ten GIMP to wyjątkowa alternatywa dla retuszu, komponowania i edycji obrazów. Małe firmy często korzystają z tego oprogramowania. jest wolne. Ponadto mają bardzo dobre wyniki.

Jednym z najbardziej poszukiwanych narzędzi w GIMP ze względu na jego ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach jest klejenie tekstu do obrazu. Jest to zmienna, która jest szeroko stosowana, gdy jej potrzebujemy dostarczyć ustną wiadomość w naszej grafice. Następnie przyjrzymy się, jak dodawać i edytować tekst do dowolnego obrazu za pomocą GIMP.

Edytuj i dodaj tekst do obrazu w GIMP

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby bez wysiłku dodawać słowa do obrazów, korzystając z tego bezpłatnego oprogramowania, takiego jak GIMP.

 1. Jako pierwszy krok należy wykonać, po otwarciu naszego programu i dodaniu do niego obrazu, należy wybrać narzędzie tekstowe ten Możesz to zrobić na kilka sposobów: naciskając klawisz T na klawiaturze i klikając obraz lub odwrotnie, otwierając menu narzędzi i wybierając opcję Teksty.
 2. Po wybraniu narzędzia Tekst kliknij obraz. Otworzy się okno. To jest procesor, którego będziesz używać w tym celu. Tutaj możesz napisać, co chcesz umieścić na obrazku.
 3. Możesz zdefiniować format czcionki: kolor, rozmiar, czcionkę itp. Przejdź z przybornika do górnego paska edycji. Dostosuj go do swoich upodobań i voila, możesz dodawać i modyfikować skrypt tyle razy, ile chcesz.

Jest ich kilka narzędzia, w których możesz dodać tekst i go edytować. Jednak GIMP oferuje bardzo doświadczone doświadczenie w porównaniu z innymi najlepszymi aplikacjami, a jako dodatkową zaletę nie ma żadnych kosztów.

Inne narzędzia oferowane przez GIMP swoim użytkownikom

GIMP ma wszystkie potrzebne opcje doskonale zarządzaj swoim wizerunkiem ten Poniżej wymienimy niektóre z najważniejszych cech tej aplikacji:

 • Ty masz inteligentne narzędzie nożyczek aby wyciąć każdy rodzaj obrazu w sposób satysfakcjonujący.
 • Wybierz dowolny kształt geometryczny za pomocą narzędzia do zaznaczania
 • Narzędzia do malowania obrazów (pędzel, wypełnienie należą do najczęściej używanych)
 • Filtry do zmiany wyglądu i nadaj obrazowi inną perspektywę.
 • Obsługuje zdecydowaną większość formatów graficznych. obejmuje to .JPG, .GIF, .PNG itp.

To tylko niektóre z wielu opcje oferowane przez GIMP ten W pracy redakcyjnej jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Zapraszamy do zapoznania się z Oficjalna strona GIMP więcej informacji.

Krótki przewodnik po instalacji GIMP-a na komputerze

 1. Najpierw musisz uzyskać dostęp do strony pobierania GIMP.

  Następnie otworzy się nowe okno, w którym zobaczysz swoje pobrane pliki.
  Tam wybierzesz jedną z opcji w zależności od tego, czy jest to Twój system operacyjny
  Linux, Windows lub MAC.
 2. Wybierz najnowszą wersję lub taką, z którą czujesz się komfortowo.

  Kliknij Pobierz, a oficjalny instalator GIMP automatycznie rozpocznie pobieranie.
  to działa
  dla 32 i 64 bitów.

Poczekaj na zakończenie pobierania, otwórz instalator, postępuj zgodnie z instrukcjami i gotowe! Będziesz mieć swoje oprogramowanie w pełni gotowe do pełnego wykorzystania.

Dodaj komentarz