Jak korzystać z funkcji COUPON.NUM do obliczania kuponów w programie Excel

Wszystkie programy sugerowany przez biuro Microsoft W rezultacie system operacyjny Windows znacznie ewoluował od swoich wczesnych wersji. Jednak jednym z programów, który najbardziej wyróżnia się elastycznością i użytecznością w różnych obszarach pracy, jest niewątpliwie Excel.

Excel to jeden z tych programów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, ale gdy się z niego uczysz, możesz odkryć je wszystkie najnowocześniejsze funkcje ten Wszystko z utwórz arkusz kalkulacyjny proste i proste, gdzie liczba operacje matematyczne lub ekonomiczne może się rozbić ten

I oto jest Funkcja COUPON.NUM bierze udział w obliczaniu kuponów w Excelu , jedna z ważnych funkcji finansowych tego programu. Nie będzie lepszego przewodnika dla użytkowników programu Excel niż Twój instynkt i poniższe wskazówki dotyczące nauki tej funkcji.

COUPON.NUM funkcja do obliczania kuponów w Excelu

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów funkcje finansowe są niezbędnymi narzędziami w kalkulacjach finansowych niektórych firm, małych i dużych. Funkcje te obejmują obliczenia rentowności, stopy procentowe, stopy procentowe, amortyzację aktywów, wycenę inwestycji i płatności.

I mimo że główne funkcje gospodarcze szeroko stosowane są: VF, VA, PŁATNOŚĆ, STAWKA i NPER. Dziś dowiemy się więcej o przydatności funkcji CUPON.NUM.

La Funkcja KUPON.NUM w W operacji finansowej możliwe jest obliczenie ilości kuponów pomiędzy datą zakupu obligacji a datą jej wygaśnięcia. Oznacza to, że zwraca liczbę płatności kuponowych między datą rozliczenia a datą wygaśnięcia. zaokrąglanie Więc w następnym całym kuponie.

Należy o tym pamiętać zarejestrowane daty w tej funkcji określ za pomocą funkcji DATE lub innych typów w arkuszu. Bardziej zrozumiałym przykładem tego punktu byłoby wprowadzenie DATY (2019; 1; 30), aby wskazać 30 stycznia 2019 r.

Należy pamiętać, że błąd w funkcjach takich jak CUPOM.NUM może powodować problemy z wprowadzaniem tekstu w datach.

COUPON.NUM zależności funkcji

Funkcja CUPON.NUM ma szereg relacji z pewnymi terminami, które składają się na jej składnię i pozwala nam lepiej ją zrozumieć na podstawie jej argumentów:

  • Zasada jest argumentem obowiązkowym i może być rozumiana jako data zakupu papieru wartościowego. Ponieważ jest to data po dacie emisji, w której kupujący właśnie nabył wartość rynkową.
  • Wygaśnięcie jest wymaganym argumentem i może być rozumiany jako data wygaśnięcia tytułu. Innymi słowy jest to data wygaśnięcia wartości rynkowej.
  • Częstotliwość jest argumentem obowiązkowym i odnosi się do liczby wypłat kuponów w ciągu roku. Możliwe wartości to: płatności roczne 1, płatności półroczne 2, płatności kwartalne 4.
  • Podstawa jest opcjonalnym argumentem, który określa podstawę, według której będą liczone dni. Innymi słowy, jest to metoda obliczania, która jest wartością liczbową większą lub równą 0, ale mniejszą niż 4.

Korzystanie z funkcji KUPON.NUM

Po skorzystaniu z funkcji KUPON.NUM nie jest konieczne wykonywanie szeregu pojedynczych kroków.

Aby rozpocząć, po prostu wybierz komórkę, w której chcesz zobaczyć wynik. Kliknij w ikonie wprowadzenie funkcji fx, który będzie znajdował się w górnym pasku narzędzi lub możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy wybraną komórkę, aby wybrać opcję wejścia do funkcji z menu.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać grupę funkcje finansowe na wyświetlonej liście, która pozwoli Ci kliknąć funkcję KUPON NIE ten Zobacz, jak możesz wprowadzić odpowiednie argumenty oddzielone odpowiednimi przecinkami i zakończ, naciskając Enter.

Wynik powinien zostać pomyślnie wyświetlony w wybranej komórce, aby zobaczyć wynik początkowego kroku.

Dodaj komentarz