Jak kopiować / odwracać zdjęcia w systemie Windows 10

Większość dzisiejszych zdjęć została zrobiona telefonami, a nie specjalnymi aparatami, a nasze telefony są niezwykle inteligentne. Kiedy robisz zdjęcie, wiesz, że każdy tekst na nim lub zawiły wzór na cudzej koszuli będzie wyglądał dokładnie tak, jak jest. Nie zostanie „odwrócony”. To zjawisko odwróconego elementu po prostu nie istnieje, jeśli używasz telefonu do robienia zdjęć. To powiedziawszy, zawsze mogą istnieć wyjątki, a jeśli masz zdjęcie z tekstem lub innymi elementami do góry nogami, możesz je odwrócić, aby je poprawić.

Robienie zdjęcia to dość prosty montaż większość przeglądających obrazy i prawie wszystkie procesory obrazu to mają.

Odwróć zdjęcia

NS’ podanie Poziomy zapasów Zdjęcia w systemie Windows 10 mają podstawowe funkcje edycji obrazu i możesz go używać do łatwego przeglądania zdjęć.

Otwórz zdjęcie, które chcesz wrócić do aplikacji Zdjęcia. Kliknij przycisk Edytuj i utwórz u góry. W otwartym menu wybierz Edytuj.

>> Gdy zdjęcie jest otwarte do edycji, po prawej stronie zobaczysz panel z różnymi kontrolkami do edycji obrazu. Jednym z tych elementów sterujących jest przycisk o nazwie Odwróć. Kliknij na niego, a obraz zostanie odwrócony / lustrzany. Następnie możesz zapisać go w oryginale lub jako kopię.

>> Aplikacja Zdjęcia zmienia się tylko w orientacji poziomej. Jeśli chcesz odwrócić obraz na jego osi pionowej, musisz skorzystać z darmowej aplikacji o nazwie IrfanView. Większość użytkowników systemu Windows słyszała o tej aplikacji, ponieważ jest to popularna przeglądarka i edytor obrazów, która istnieje od kilku lat.

Otwórz obraz, który chcesz odwrócić / odwrócić w IrfanView. Przejdź do pozycji menu Obraz, a w menu, które się otworzy, znajdziesz polecenia do odwracania w pionie i poziomie. Użyj ich, aby odwrócić obraz, jak chcesz, a następnie zapisz go w oryginale lub jako kopię.

>> Zwracanie zdjęć zazwyczaj nie wpływa na ich jakość. Należy jednak upewnić się, że podczas zapisywania odwróconego obrazu nie są włączone żadne domyślne ustawienia kompresji nad oryginałem lub jako kopia. IrfanView pozwala kompresować obrazy, więc uważaj, aby przypadkowo nie użyć żadnej z funkcji kompresji na zdjęciu, którego jakość chcesz zachować.

Zdjęcia nie oferują kompresji obrazu ani nie pozwalają użytkownikom konwertować zdjęć z jednego formatu na inny, co czyni go najbezpieczniejszą opcją.

Dodaj komentarz