Jak kopiować lub kopiować partycje za pomocą AOMEI Partition Assistant Pro

Kopiuj lub duplikaty mieszkań Jest to ważne, ponieważ pomaga nam szybko wykonać kopię zapasową plików, to znaczy przenieść dane i pliki na inną partycję lub dysk twardy, aby uniknąć utraty plików lub danych. Jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji, chociaż niektórzy ludzie uważają również za konieczne, aby móc rozprowadzać identyczne środowisko na wielu komputerach. Ale aby skopiować lub skopiować partycje, musisz się najpierw dowiedzieć tworzyć lub tworzyć partycje na partycji AOMEI

Dzisiaj wyjaśnimy, czym są partycje dysku twardego i jak można je kopiować lub kopiować za pomocą Oprogramowanie partycji AOMEI Profesjonalna asystentka w bardzo prosty sposób.

Czym są partycje?

Partycja to nazwa nadana każdej partycji, która istnieje w pojedynczym fizyczny dysk w magazynie danych. Aby było jasne, posiadanie wielu partycji jest jak posiadanie wielu dysków twardych na jednym fizycznym dysku twardym, ponieważ każdy ma swój własny system plików i działa inaczej, ale w pewnym momencie możesz potrzebować Zmień wielkość mieszkania w AOMEI. Przegroda

Przydatność partycje są różne ten Mogą być używane do przechowywania wrażliwych danych ze środkami bezpieczeństwa, aby nie ingerować w resztę systemu jako kopie zapasowe, chociaż mogą być również używane do instalowania różnych systemów operacyjnych.

Istnieją trzy typy partycji: partycja podstawowa, partycja rozszerzona lub dodatkowa oraz partycja logiczna. Spójrzmy na różnicę między każdym z nich:

  1. Główny wynik: Są to główne partycje dysku twardego, które zależą od tablicy partycji, którą komputer wykrywa podczas uruchamiania, więc oto system operacyjny.
  2. Przedział rozszerzony lub dodatkowy: Główną funkcją tej partycji jest przechowywanie danych, ponieważ nie można na niej instalować systemów operacyjnych. Został zaprojektowany tak, aby mieć więcej niż cztery partycje na dysku twardym.
  3. Partycja logiczna: Są to partycje utworzone w partycji rozszerzonej. Wystarczy wpisać rozmiar, typ systemu plików i możesz z niego korzystać.

Jeśli spojrzymy za każdym razem, gdy otworzymy „Moje pliki” na naszym komputerze w zaznaczeniu „MIEJSCE PRACY”, widzimy, że istnieją „D Drive”, „F Drive” lub „C Drive”, niektórzy ludzie uważają, że różnią się od dysków twardych, podczas gdy w rzeczywistości są to po prostu dyski twarde wbudowane w komputer.

Kroki, aby skopiować lub skopiować partycje dysku twardego za pomocą AOMEI Partsion Assitant Pro

Zanim zaczniemy, przypominamy, że tylko nieprzydzielone miejsce może być wybrane jako docelowa lokalizacja do przechowywania partycji źródłowej. Możesz usuń nieużywane partycje na partycji AOMEI lub zmniejsz już utworzone partycje, aby otrzymać nieprzydzielone miejsce.

Jeśli masz otwarte aplikacje znajdujące się na partycji, której chcesz użyć, zamknij je lub partycję AOMEI w każdym przypadku Profesjonalny asystent powiadomi Cię, gdy te aplikacje zostaną zamknięte.

krok 1

Otwórz AOMEI Partssion Assistant Pro. W głównej konsoli kliknij prawym przyciskiem myszy partycję, którą chcesz skopiować, i naciśnij „Skopiuj wynik”.

krok 2

W wyskakującym oknie znajdziesz dwa różne sposoby kopiowania partycji: opcję szybkiego klonowania partycji i klonowania sektor po sektorze.

  • Szybkie klonowanie partycji: Ta opcja kopiuje tylko zajęte miejsce partycji i obsługuje zmianę rozmiaru partycji podczas procesu kopiowania.
  • Klonowanie domeny według domeny: Ta opcja kopiuje całą partycję, niezależnie od tego, czy jest używana, czy nie, jej ukończenie trwa dłużej.

Wybierz jeden z metody Monumentalny in-dessus, możesz kliknąć «Dalej». Możesz potwierdzić wykonane czynności w wyskakującym okienku.

krok 3

W następnym oknie wybierz miejsce docelowe, aby zachować partycję źródłową. Następnie kliknij przycisk „NASTĘPNY”.

krok 4

Następnym krokiem jest zmiana rozmiaru partycji źródłowej, aby pasowała do partycji docelowej zgodnie z własnymi potrzebami lub jeśli chcesz, możesz pominąć ten krok i po prostu kliknąć „Kończyć się”.

krok 5

Po kliknięciu „Zakończ” cię musisz wrócić do głównej konsoli i kliknąć „Zastosuj” na pasku narzędzi, aby sprawdzić poprawność kopii partycji i to wszystko.

Po wykonaniu procedury, jak mówią kroki, zobaczymy każde z mieszkań z wybraną przez nas nazwą i wielkością. Pamiętaj, że jeśli usunąłeś coś, czego nie chciałeś, możesz przywrócić lub odzyskać mieszkanie w AOMEI ten

Dodaj komentarz