Jak importować i eksportować zadania z Harmonogramu zadań do systemu Windows 10 — komputer mania

Używamy go często zaplanowane zadania dla wielu wskazówek dotyczących automatyzacji pojawiają się w AddictiveTips. W systemie Windows 10 Harmonogram zadań to standardowa aplikacja, która może planować zadania z różnymi typami aktywacji. Jest łatwy w użyciu, ale działa również w przypadku bardziej złożonych ustawień automatyzacji.

Zadania Harmonogramu zadań należy skonfigurować, ale można je również importować i eksportować. Jeśli utworzyłeś zadanie na jednym komputerze i chcesz go użyć na innym, niekoniecznie musisz je odtwarzać. Możesz po prostu wyeksportować go z jednego komputera na drugi.

Eksportuj zadania harmonogramu zadań

Musisz skonfigurować zadanie w swoim systemie, zanim będziesz mógł je wyeksportować.

 1. otwarty Harmonogram zadań .
 2. Dostęp do biblioteki zaplanowanych zadań oraz wybierz, co chcesz wyeksportować .
 3. W Kolumna działań Kliknij tutaj Eksporter .
 4. Otworzy się okno dialogowe zapisywania. Zapisz plik o tej samej nazwie co stanowisko lub pod inną nazwą. Zostanie zapisany jako plik XML.
 5. Le plik XML to jest to, co musisz przenieść na komputer, na którym chcesz wprowadzić pracę. Możesz użyć dowolnych środków, aby go przenieść. poczta e-mail, dyski w chmurze, dyski USB.

Wprowadzanie zadań z harmonogramu zadań

Aby móc zaimportować zadanie, najpierw potrzebujesz pliku zadania. Będzie to plik XML. Możesz usunąć plik po zaimportowaniu pracy, dzięki czemu nie musisz się zbytnio martwić o to, gdzie zostanie zapisany podczas importu.

 1. otwarty Harmonogram zadań .
 2. W Kolumna działań w prawo, kliknij Importuj .
 3. Wybierz plik XML .
 4. Zadanie zostanie zaimportowane i otwarte do edycji.
 5. Przejdź do różnych zakładek i zmień wszystko, czego potrzebujesz, na przykład, jeśli zadanie wymaga wykonania pliku wykonywalnego, musisz wybrać go w swoim systemie, a ścieżka będzie inna.
 6. Po zakończeniu upewnij się, że zadanie jest włączone i gotowe do rozpoczęcia. Dobrym pomysłem jest wykonanie tej pracy raz, aby upewnić się, że jest poprawnie skonfigurowana.

Operacje importu i eksportu rzadko wymagają licencji na zarządzanie. Jednak niektóre zadania mogą wymagać aktywacji uprawnień administratora. Przebieg testowy powinien powiedzieć, czy coś nie działa poprawnie, więc nie ignoruj ​​​​tego. Jeśli uruchamiasz skrypty jako akcję, upewnij się, że skrypt ma niezbędne uprawnienia do uruchomienia.

Dodaj komentarz