Jak grać w gry na PlayStation 1 w Retroarch w systemie Linux

Retroarch może naśladować wiele konsol do gier, w tym oryginalne PlayStation. Jeśli chcesz cieszyć się grami Retroarch PS1 na komputerze z systemem Linux, nie szukaj dalej niż ten samouczek. W nim szczegółowo wyjaśniamy, jak konfigurować i emulować gry PS1 w Retroarch w systemie Linux!

Uwaga: Addictivetips w żaden sposób nie zachęca ani nie popiera nielegalnego pobierania lub dystrybucji plików ROM dla RetroArch. Jeśli chcesz grać w gry Sony PlayStation 1 z RetroArch, legalnie używaj własnych ROM-ów gier przechowywanych na komputerze.

Instalowanie Retroarch w systemie Linux

Retroarch musi być zainstalowany na komputerze z systemem Linux, zanim będziesz mógł używać go do grania w gry na PlayStation 1. Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala i wprowadź poniższe polecenia, aby wszystko działało.

W tej części przewodnika pokrótce przyjrzymy się, jak zainstalować Retroarch w systemie Linux. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji, Nie wahaj się postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, jak uruchomić Retroarch w systemie Linux .

Ubuntu

sudo apt zainstaluj retroarch

Debiana

sudo apt-get zainstaluj retroarch

Arch Linux

sudo pacman -S retroarch

Feutre

sudo dnf zainstaluj retroarch

OpenSUSE

sudo zypper zainstaluj retroarch

Flatpak

Istnieje sposób na uruchomienie Retroarch na Flatpak. Aby rozpocząć proces instalacji Retroarch, musisz ustawić środowisko wykonawcze Flatpak. Aby zainstalować środowisko wykonawcze Flatpak, zainstaluj pakiet „flatpak”. W przeciwnym razie, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat .

Gdy czas działania Flatpak będzie gotowy, wprowadź dwa poniższe polecenia, aby otrzymać Retroarch za pośrednictwem Flatpak.

flatpak remote-add --user --jeśli-nie-istnieje flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install --user flathub org.libretro.RetroArch

Konfiguracja jądra PlayStation Retroarch

Sam Retroarch nie może imitować żadnej gry wideo. Powodem jest to, że Retroarch działa na rdzeniach emulacji libretro. Te rdzenie dodają funkcje emulacji dla różnych konsol. Na przykład, jeśli chcesz grać na Nintendo 64, musisz zainstalować N64 Kernel itp. Jeśli chcesz cieszyć się grami na PlayStation 1 na komputerze z systemem Linux za pośrednictwem Retroarch, musisz zainstalować jądro PS1.

Instalowanie rdzeni libretro w Retroarch w systemie Linux jest dość łatwe, ponieważ można to zrobić bezpośrednio przez Retroarch, a nie za pomocą zewnętrznych stron internetowych lub interfejsów wiersza poleceń terminala. Aby skonfigurować jądro libretro dla PS1, wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Otwórz Retroarch, uruchamiając go za pomocą menu aplikacji na komputerze stacjonarnym z systemem Linux. Następnie poszukaj menu Retroarch. Nie mogę tego znaleźć? To ikona z logo Retroarch.

Krok 2: W menu Retroarch dostępnych jest wiele opcji. Znajdź opcję „Załaduj rdzeń” i wybierz ją myszą lub naciśnij wejście za pomocą klawiatury w celu potwierdzenia.

Krok 3: W menu Kernel Load przewiń w dół do listy opcji. Zasadniczo znajdź opcję „Pobierz nowy” i wybierz ją. Strefa „Pobierz noyau” to miejsce, w którym możesz pobrać kilka noyau z biblioteki.

Krok 4: Zobacz listę rdzeni libretro do wyboru, znajdź „Sony – PlayStation (PCSX ReARMed)” i naciśnij dotykać wejście lub kliknij myszą, aby pobrać jądro na komputer z systemem Linux.

Ogólnie rzecz biorąc, Sony – PlayStation (PCSX ReARMed) jest najlepszym centrum do grania w gry PlayStation 1 w Retroarch. Możesz jednak zdobyć jeden z pozostałych rdzeni Sony PlayStation Libretro z listy.

Po zakończeniu procesu pobierania Retroarch skonfiguruje jądro do użytku z emulacją.

Graj w gry na PlayStation 1 w Retroarch

Aby zagrać w grę na PlayStation 1 z Retroarch, dodaj swoją ulubioną pamięć ROM PS1 do swojego systemu. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź obszar „Scan Directory” w Retroarch i użyj go, aby znaleźć ROM PS1. Zauważ, że Retroarch może nie wykryć 100% twoich ROM-ów, więc upewnij się, że ROM-y są poprawnie nazwane.

Krok 2: Po zakończeniu skanowania w Retroarch pojawi się ikona kontrolera PlayStation. Uzyskaj dostęp do ikony kontrolera PS1 za pomocą KLAWISZE STRZAŁEK Lewo prawo lub mysz. Wybierz ikonę sterownika za pomocą dotykać wejście lub klikając myszą.

Krok 3: Gdy przejdziesz do obszaru PS1 w Retroarch, zobaczysz listę plików ROM dodanych do Retroarch. Użyj klawiszy strzałek lub myszy, aby wybrać grę, w którą chcesz zagrać.

Po wybraniu gry pojawi się podmenu. To podmenu oferuje wiele opcji. Kliknij „Etablir une Association principale”.

Krok 4: W sekcji „Tworzenie podstawowego partnerstwa” wyszukaj „Sony – PlayStation (PCSX ReARMed)” i wybierz go. Wybierając „Sony – PlayStation (PCSX ReARMed)”, Retroarch zawsze będzie wiedział, jak załadować plik ROM z tym jądrem.

Krok 5: Znajdź przycisk „Exetuter” i kliknij ten ze źródłem lub wybierz za pomocą wejście . Kliknij „Wykonawca” dla démarrer le jeu.

Dodaj komentarz